Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Miért van lelkiismeret furdalá...

Miért van lelkiismeret furdalásom?

Figyelt kérdés

Úgy utálom ezt az érzést, de állandóan előjön, ha szabin vagyok, ha netán táppénzen. Most az utóbbi van. A hétre kiírt az orvos, mert elég csúnyán megfáztam. De olyan lelkiismeret furdalásom van hogy nem megyek dolgozni, hanem itthon vagyok egész héten. Hálistennek nem sokat vagyok beteg, 2 év alatt kb. mostanival együtt voltam 15 napot betegszabin. Szóval nem vagyok hetente beteg. De nem tudom miért van ilyen érzésem. Mondták mások is, hogy felesleges, meg ha itthon kell maradnom akkor maradjak, ne fertőzzek le senkit meg magammal se cs*sszek ki.


Van más is így ezzel?


2017. nov. 29. 09:30
 1/4 anonim ***** válasza:
Ha már idősebbek a szüleid azt láthattad tőlük,hogy a munkába”bele kell dögleni”.Az ilyen45-55 közötti korosztály a szocializmusban nevelkedett “közveszélyes” volt aki nem dolgozik,és egyébként is a munka volt a legnagyobb érték így vagy ehez a korosztályhoz tartozol,vagy ezt a mintát örökölted ezért vagy ilyen.
2017. nov. 29. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
53%

Én is így vagyok vele. Nálam az az oka, hogy mivel csapatban dolgozunk, és tudom, hogy hasznos tagja vagyok a csoportomnak, folyton azon jár az eszem, hogy vajon mi lehet most benn, jól haladnak-e nélkülem. Plusz szeretem a munkám, és hiányzik, ha nem csinálhatom.

Ez valahol a normalitás és a munkamánia határvonalán van, szóval igyekszek néha direkt hazamenni túlóra helyett, otthon meg kikapcsolni, hogy ne essek át a ló túloldalára.

Gondolj arra, hogy betegen úgyse tudnál 100%-ot nyújtani, és ráadásul tényleg megfertőznél másokat is, szóval azzal teszed a legjobbat, ha otthon maradsz. Nézz filmeket, olvass, aludj, pihenj.

Jobbulást!

2017. nov. 29. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Igen, vannak így ezzel mások is, bár nem tudom, hogy mennyire normális dolog ez. Aki valóban beteg, az maradjon otthon, hiszen valóban megfertőzhet másokat és esetleg a munkája sem az "igazi". Szabi alatt meg, végképp nem értem, hogy mitől van lelkiismeretfurdalásod.
2017. nov. 29. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Igazatok van, igazából én sem tudom miért van ez... Fura egy dolog. Na mindegy, köszönöm már jobban vagyok! :) :) Hétfőn újra mehet a meló. ^^
2017. nov. 29. 22:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!