Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Van itt olyan aki már vett...

Van itt olyan aki már vett lakást egyedül?🏠

Figyelt kérdés
Szerenték érdekelődni, hogy akik egyedül vásároltak már lakást hitellel vagy önerőből sikerült? Mennyibe került a lakást és milyen lakást vettél? Milyen volt egyedül laknod az új lakásodban? Mennyi év volt mire összejött a lakásra a pénz? Kor és nemet is légyszi.❤️

2021. márc. 10. 01:34
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
0%
Ház is játszik?
2021. márc. 10. 02:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

1.igen lakás ház bármi.

Írtam is hogy milyen típus szóval bármi

2021. márc. 10. 02:13
 3/12 anonim ***** válasza:
64%
Kicsi lakást vettem vidéken. Előtte a szüleimmel éltem. 3 évig dolgoztam, a félretett pénzből simán meglett az önerő. Kisebb hitelt vettem fel, illetve a szüleim segítettek anyagilag a minimális felújításban, bebútorozásban(ezt azóta visszadtam nekik). Ez egyébként 3 és fél éve volt. Imádtam egyedül élni, független lenni mindenkitől. Most már a férjemmel közös házukban élek, de valahogy jobban szerettem a saját kis lakásomat, hiába nem volt ilyen "fullos".
2021. márc. 10. 02:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
22%

Igen, vettem, hitel nélkül.

3 szobás lakás, 2-ik emelet, jó zónában. Akkor 115 ezer dollár volt.

2021. márc. 10. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
92%
23 millió forintos panelt vettem (35 nm, pöpecre felújított). A szüleimmel laktam az egyetem után 3 évet. Összegyüjtöttem 6 milliót. Ezzel az önerővel felvettem forintalapú lakáshitelt 15 évre. A törlesztő vállalható.
2021. márc. 10. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem hitelre vettem, de nem én kerestem meg az árát. Anyukám eladta a nagy lakásunkat és abból ajándékozott nekem pénzt, amiből vehettem magamnak saját lakást. Óbudán vettem tavaly egy felújított kislakást 15 millióért. Olyan kis cuki, félszuterin, de rendes, nagy ablaka van, a kert közös, de csak locsolni meg füvet nyírni jönnek le, hagyták, hogy csináljak magamnak a ház elé ilyen kis terasz szerű faszerkezetet, ahova ki lehet ülni, grillezni, borozni, beszélgetni... Nem sok munkám volt vele, csak ez a kis barkácsolás volt, illetve berendezni kellett. Egy álom volt az első pár hónap (most is szeretem, csak már megszoktam), bár eleinte furcsa volt intézni az anyagiakat meg a háztartást. Imádtam, hogy új, szép fehér bútoraim vannak, a saját ízlésem szerint vam berendezve minden, azt csinálok a négy fal között, amit akarok, senki sem nyit rám, senkire sem kell tekintettel lennem annyira, hogy nem állhatok neki főzni például éjjel vagy nem rakhatom a cuccaim akárhova, mert most mindenhol az én cuccaim vannak. Vettem egy kiskutyát és igazából boldog vagyok. :) Nem szeretnék örökre itt lakni, mert kicsi ez a lakás (30 négyzetméter), de elindulni az életben a legjobb dolog, ami csak lehet számomra. A teljes összeget nem költöttem el, amit kaptam, pár milliót félreraktam és gyűjtök jelenleg is. Majd egy napon váltok nagyobbra, de most ez így tökéletes.
2021. márc. 10. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
82%

3 évnyi munkával, 5 millió forint önerővel + 3 millió forint szülői segítséggel + 4 millió forint banki hitellel.

a 12 milliós tégla lakást 2018ban vettem Szegeden, 52nm, jelenlegi értéke: 24 millió forint. a hitelt jövő áprilasban végtörlesztem laktakkal.

2021. márc. 10. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
28F (7-es voltam)
2021. márc. 10. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
8%

Nem hitelre, vettem egy házat.


A XI. kerületben van a domboldalon. 300millió volt, valamint még ugyanennyit költöttem rá. Nagy alapterületű, többszintes (a domboldal miatt lépcsőzetesen csúsztatott), relatíve nagy telekkel. Teljesen automatizáltam, több tíz-száz mikrofon, kamera, hangszóró, szenzor, stb. található a házban és az udvaron mindenhol (természetesen minden rejtve), valamint pár nagyon ügyes programozó ismerősömmel összegyúrtuk (pontosabban ők végezték a technikai részt) Cortana-t, Bixby-t, Alexa-t, Siri-t, és a Google Assistant-ot, utána az elegy még tovább lett fejlesztve.


Most még egyedül élek benne, de nem is "csak" magamnak vettem.

A párom most fog hozzám költözni, családnak kell majd a hely, valamint ha idősebbek lesznek, a szüleim is ide tudnak költözni, emellett pedig lesz mit hátrahagynom a jövőbeli gyerekeimnek, unokáimnak.

2021. márc. 10. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

9-300 millió??:O

azt hogy hoztad össze?

2021. márc. 10. 13:06
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!