Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Jelenleg tényleg nagyon nehéz...

Jelenleg tényleg nagyon nehéz munkahelyet találni, elhelyezkedni?

Figyelt kérdés
Mondjuk aki most szerzi meg a szakmáját, pályakezőként most nehezebb elindulnia?

2021. márc. 17. 02:08
A kérdező szavazást indított:
Igen, most sokkal nehezebb.
Ugyanolyan mint eddig.
Nem, egyáltalán nem nehéz.
Pályakezdőként mindig nehéz.
38 szavazat
1 2
 1/11 anonim válasza:
100%
Nekem is 2 hónap volt mire találtam :/ kitartást
2021. márc. 17. 02:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
78%

Nagyon nehéz

Egy volt kollégám diplomával + 2 nyelvvizsgával már 4 hónapja nem talál állást.

2021. márc. 17. 05:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
62%
Balázskából áll ki az egész GYK munkahely rovat...
2021. márc. 17. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
43%

Mi adtunk fel egy hirdetést, hogy új munkatársat keresünk.

0(!!!) értelmes önéletrajz érekezett, így adtunk esélyt a nagyon debileknek (a feléről konkrétan hiányoztak a személyes adatok).

4 emberrel beszéltem meg interjút (a többi fel se vette, vagy bunkó volt), abból 1 érkezett meg, és ott derült ki, hogy nem igen beszél magyarul.


Amíg ilyen a kínálat munkaerő téren, addíg miért várják az emberek, hogy legyen munka?

2021. márc. 17. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
#4 ne általánosíts, függ attól is, milyen munkát hirdettetek... nos?
2021. márc. 17. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Nem általánosítok, ezek csak számok.

Úgy gondolom, hogy mindegy milyen munkáról van szó, az, hogy az emberek nemtudnak egy normális önéletrajzot megcsinálni, az gáz.

Mellesleg a hirdetés pont ugyanaz, mint amire én jelentkeztem másfél évvel ezelött, és most vezető pozícióban vagyok. Szóval nem egy szedett-vedett munkáról van szó.

2021. márc. 17. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
61%
Más azért a fizikai munkás, ahova elég a nyolc általános, ott ne is várj épkézláb önéletrajzokat. És más az irodai, vagy kicsit is magasabb értelmi szintet kívánó munkakör.
2021. márc. 17. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

De ha én be tudtam adni egy szép és összeszedett önéletrajzot azért mert KELLETT a munka és dolgozni AKARTAM, akkor más miértnem képes rá, pláne most a válság idején?

Nem fizikai munka, kereskedelmi terület.

2021. márc. 17. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

"kereskedelmi terület" értékesítő...? Mert akkor az hiába nem "szedett-vedett", attól még nem mindenki álma, ezért csak olyan jelentkezik akinek végképp nincs más. És akkor visszakanyarodva az előző válaszhoz.


Ha nem értékesítő akkor nem tudom, de oka van hogy csak az ilyenek találnak meg... hidd el van normális jelentkező is, csak ezek szerint, nem oda.

2021. márc. 17. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Attól függ milyen terület. Vendéglátás nyilván nehezebb, most épp a kereskedelem is. Bérszámfejtőt meg lasszóval se lehet találni.
2021. márc. 17. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!