Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Miért várja mindenki azt,...

Miért várja mindenki azt, hogy utáljam?

Figyelt kérdés

Kaptam egy új munkatársat, most végzett az egyetemen, pályakezdő. Egy irodába került velem, az én dolgom, hogy betanítsam. Pár nap alatt hamar megtaláltuk a közös hangot, jól kijövünk. Körbevezettem a munkahelyen és bemutattam mindenkinek. A volt főnököm egyszer bejött hozzám, és kérdezte hogy jövünk ki egymással? Mondtam, hogy nagyon jó társaság, a munkával kapcsolatban érdeklődő, kíváncsi, meghallgatja amit mondok, jól kijövünk. Erre azt mondta, hogy az elején még ilyen, aztán ahogy egyre ügyesebb lesz, majd riválisként tekintek rá, aki átveszi a helyem. Egy másik alkalommal, átmentem egy másik osztályra, és mondták hogy látták milyen kedves vagyok a lánnyal, mikor körbevezettem, de vigyázzak, nehogy majd a helyemet átvegye. Akkor olyan elegem lett, hogy el is jöttem. Mondtam, ettől nem félek, vagy ha át tudja venni, az azt jelenti megérdemelte és elfogadom. Én csak békességben szeretnék dolgozni végre. Mintha mindenki azt várná, mikor kezdődik a harc köztünk. Miért ilyenek az emberek? Miért jó ez nekik?

L/25


2021. márc. 18. 06:29
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Azért, mert ma senki sem pótolhatatlan. Gondolom, hogy volt már olyan, amikor az új dolgozó átvette a betanító helyét. Ezért nem kedvelik a kollégáid, mert tartanak tőle, hogy akkor valakinek mennie kell.
2021. márc. 18. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Sztereotípia, hogy a nők csak így képesek viselkedni. Nálunk is ez megy, mert én egy idősebb nő főnöke lettem. Én meghallgatom és sokszor elfogadom, amit mond, mert tapasztalt. Amúgy meg jófej és sokat röhögünk, egy hullámhosszon vagyunk.

Annyi, hogy az én főnököm csak a kérdést tette fel, hogy hogy jövünk ki, és nem fűzött hozzá semmit,tehát legalább ő normális.


De volt olyan, hogy azt állították, hogy az elődöm azért ment el, mert a külsős szakértő, akivel együtt dolgozunk, "kicsinálta, mert vetélytársnak érezte". A szakértő 40 éve van a szakmában, az elődöm meg pályakezdő volt, mint én. Nevetséges. Amúgy ez a szakértő nekem mentorom lett.


Az emberek örülnek, ha megfelel sz a sztereotípiáknak, mert akkor beskatulyázhatnak. Szerintem hagyd rájuk.

2021. márc. 18. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Sok rosszakaratú ember él a földön. A megjegyzéseket tevö kollegáid nem tudnak örülni mások örömének, ne is foglalkozz velük.
2021. márc. 18. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Legalább járt egyetemre. Ha volt lehetősége rá....
2021. márc. 19. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!