Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » 30-40 éve, aki már dolgozott...

30-40 éve, aki már dolgozott akkor! Az akkori munkahelyek többsége miben volt más, mint most?

Figyelt kérdés
Jobb volt a hangulat, lazább volt, vagy épp keményebb, és veszélyesebb?

2021. márc. 18. 20:32
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Szabad volt bent dohányozni az irodában.
2021. márc. 18. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

31 éves munkaviszonyom van. Nem voltak jobbak vagy rosszabbak mint most. Inkább azt mondanám, hogy ma sokkal több jogod van egy munkahelynél is mint anno.

Szakmunkás vizsga után 17 évesen kezdtem el dolgozni előbb egy 30 fős cégnél. Főnök közölte, hogy 3 hónap próbaidú után beszélünk a fizetésemelésről. Amikor eljött az idő, behívott az irodába majd közölte. Felemeli a fizetésemet de csak akkor ha a szeretője leszek. Felmondtam. Akkor ezzel nem mehettem volna semmiféle bírósághoz. Ma ezt mondaná egy főnök annyi lenne.

Volt munkahely ahol életemben nem láttam annyi pletykás, egymást hátbaszúró emberekkel mint ott. De volt olyan, ahol imádtam lenni. Volt egy kollgám aki üzemi balesetet szenvedett ( leforrázta a kezét forró enyvvel, Szinte a bőrével együtt szedték le.) Pernek esélye sem volt. Sőt.. Mivel nem írta alá, hogy az ő hibája volt ( nem az ővé volt) így kirúgták. Ma milliós pert nyerne vele. Régen az az dirigált aki "öreg bútordarab volt" Ma is. Talán annyi a különbség, hogy ma szinte minden cégnél több a fönők mint kellene.

2021. márc. 18. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
54%
Klasszisokkal lazább volt minden és összehasonlíthatatlanabbul stabilabb volt egy munkakör, mint manapság. Ma simán megcsinálja a tróger munkáltató, hogy az utolsó lehetséges másodpercig ledolgoztatja veled az utolsó napodat, aztán amikor fel-, áthívnak egy irodába, - hogy "Köszönjük, ennyi volt!", - onnantól úgy kísérget egy pribék, mint egy köztörvényes bűnözőt a fegyőr a gyűjtő fogházban. Manapság simán visszatartanak munkavállaláshoz elengedhetetlen okmányokat, jövedelmet, - ami elképzelhetetlen szituáció volt 35 éve!
2021. márc. 18. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
90%

3-nak

Ezt megcsinálták 20-30 évvel ezelőtt is. Ezek szerint nem változott semmit.

21 évesen 3 éves volt a lányom. Munkát kerestem. Mindenhol elvárták a 3-5 próbanapot. Ledolgoztam, majd közölték, hogy "sajnáljuk, de hátrány, hogy kisgyereke van"

Nagy előszeretettel csinálták azt is, hogy karácsony előtt elhintették, hogy lesz jutalompénz. Persze aki túlórázik többet kap. Volt hogy 14 óráztunk.A végén semmi.

2021. márc. 18. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
78%
Akkoriban sokkal ritkább volt a munkavállalói felmondás. Volt aki letolt 20 évet ugyanott. Manapság van aki évente, kétévente vált.
2021. márc. 19. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!