Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Meddig tűrtétek szó nélkül...

Meddig tűrtétek szó nélkül munkahelyen ha a másik munkás nem dolgozott és rátok ment a munka nagy része?

Figyelt kérdés
Ő úgy gondolja csak egy bizonyos részt kell elvégeznie de még annak is egy része másra hárul.Csak ez kisebb magán cégnél nem így működik,nincs keret plusz 2 munkásra,takarítónőre. Nem szakadunk meg a munkától de van mit csinálni így őmiatta van hogy más megszakad.Nem lehet rá alapozni,számítani.Krónikus lustaságban szenved mostmár a látványa is elég,hogy elvegye a másik munka kedvét.Neki az felelne meg ha egész nap beszélhetne,vihogna közben meg fizetve is legyen.Szenvedés neki a legkisebb erőfeszítés is meg ha egy feladatra kell koncentrálni és nem jartathatja a száját mert ez másból nem tudna megélni.

2020. aug. 8. 09:13
 1/8 striga ***** válasza:
100%
Sajnos én túl sokáig tűrtem, mert nem mertem ki nyitani a számat. Ne húzd sokáig, szépen csinálja meg a részét, mert ha sokáig helyette végzed el a munkát akkor hozzá szokik és nem fog mozdítani semmit, mert hát úgyis van aki elvégezte helyette.
2020. aug. 8. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Sokáig nem lehet birni keresni kel más helyet de 1 sorban a vezetöség hibája.Mert egyböl szólni kéne ne dolgoz más helyett.Nem véletlen hogy, van még egy ember + fizikailag meg senki nem akkor tönkre menni mert a másik lusta semmirekelö.
2020. aug. 8. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Azonnal szólok. Nem vagyok nagyszájú, beszólogatós. De munkában mindig szólok rögtön, ha együtt dolgozunk vmin, hogy csinálja ő is, mert nem fogok mindent megcsinálni helyette. Ha vki a saját munkájával nem foglalkozik, de nem nekem kell helyette megcsinálni, akkor nem szólok.
2020. aug. 8. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Szóltam a főnök asszonynak.De látja ő is ez mit t.ketlenkedik.Mostmár őt is zavarja gondolom nem akarja,hogy mások elmenjenek vagy ugyanúgy ne dolgozzanak.Nem kellett volna elnézni neki de régi ismerőse így gondolom ameddig a másikat nem zavarta ő is tolerálta. Mostmár szólt neki a lógások miatt is.Amiket ez lebonyolított minden volt csak munka nem.

Még jól bírtam pár hónapig...de ez változott vagy rásózok valamit vagy elvonulok,elfoglalom magam mert van ott munka így van amit ő kénytelen megcsinálni.

2020. aug. 8. 09:38
 5/8 anonim ***** válasza:
51%
Manapság egyre több ilyen esetről hallani, hogy nem rúgják ki az ilyen és hasonló renitens munkavállalókat. Mi történt a munkáltatókkal? Azért egy pár éve nem volt probléma megválni a nem megfelelő munkavállalótól, manapság miért tűrik ezt el egyre több helyen? Miért hagyják a munkáltatók azt, hogy egy lusta/alkalmatlan munkavállaló hónapról hónapra a rossz munkájáért pénzt vegyen fel a cég kárára?
2020. aug. 8. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
54%

"Manapság egyre több ilyen esetről hallani, hogy nem rúgják ki az ilyen és hasonló renitens munkavállalókat. Mi történt a munkáltatókkal?"


Nálunk is több ilyen eset volt,speciel itt arra fogta a főnök,hogy nincs ember,amiről tudtuk,hogy nem igaz.Macera volt neki az egész emberkeresés,nem merte vállalni az esetleges konfliktusokat.És persze tudta,hogy megcsinálja más a munkát a lógós helyett.Többször is szóltunk neki,el is ismerte,hogy tudja,mi a baj az adott emberekkel,mégsem tett semmit.Aztán az egyik esetnél kivertem a balhét,és legalább annyit megtett,hogy áthelyezte az illetőt máshová.Nem érdekli más,csak a saját kényelme,pénze,presztízse.Gyanítom,hogy a többi munkahelyen is ezért van ez.

2020. aug. 8. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

5-ös: valobana cég kárára van az ilyen munkás olyan mintha el lenne tartva mert nem a munkájából él.

6-os:igen a főnöknő se szeret betanítani én is hónapokig küszködtem,hogy elsajátítsák a dolgokat. Ő mondta is nem jó egy cégnek ha váltakoznak a munkások mert mire valamennyire belejön a munkába valaki jon más akit bekell tanítani. Mondjuk ezt az alakot semmire se kellett betanítani,mert nem igazán mutatott hajlandóságot.Dolgozik kicsit többet mostmár azóta,hogy egy hónapja ezt szóvá tettem.Azzal érvel egy bizonyos munkakörre lett felvéve csak hát terep munka nincs mindennap és max 2-3órát tart es van amikor én is ki vagyok küldve vele terepre és van a cégnel munka ő igy se csinál abból mindent de jól jön(ne) a munkája.

A kretén 2,5 hónapot csak ült meg azt nézte, hogy lógjon.

Most szóltam újra de előzőleg volt is konfliktusa a főnökkel pont ilyen dolgok miatt amiről nem tudtam a főnök mesélte akkor tálaltam én is,hogy mikor ketten voltunk minden rám szakadt és úgy látom most talán kezd a főnöknő megvilágosodni.

Annyit mondott még a terepre jó de jobb lenne egy multifunkcionális munkást felvenni aki kiveszi a részét a munkából mert itt a terep nem sok munkaidőt tesz ki más dolgokban viszont kell a munkaerő csak az úriember nem ugy gondolja mert akkor oda kell tenni magát. Az a 20.000-30.000 amivel mi többet kapunk nem jelentős mert annyival kevesebbért megéri ücsörögni.Magasak a fizetések így ő azt se érdemelné amit kap ha nem csinálna mást is amellett. És még ő verte ki a huppott,hogy különbség van a fizetések terén. Azt hiszem ezzel kezdte elásni magát mert erre már lépett a főnöknő és ki is kelt magából. Azt mondta majd lehet szó emelésről de akkor csinálja mindazt amit a többi.

2020. aug. 8. 18:22
 8/8 anonim ***** válasza:
5 percig amig kimegy wcre
2020. aug. 9. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!