Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ha egy dolgozó nem hajlandó...

Ha egy dolgozó nem hajlandó vezetni az e-munkaidő nyilvántartást akkor miért más vezeti helyette miért nem rúgják ki fegyelmivel azt, aki utasítást megtagad?

Figyelt kérdés

Tavaly ősz óta a papíralapú jelenléti íveket felváltotta az e-nyilvántartás. A netre be kell lépni bármilyen eszközről (akár egy okostelefonról) és ott kell megadni mindazt amit anno a papíron is meg kellett adni. Ennek ideje kb 12 perc/nap, de ha valaki egy hetet egyszerre csinél meg, akkor tán 5 perc.

És X kollega kijelentette hogy nem fog ezekekkel bohóckodni, és nem csinálja. egyszer még be nem lépett az e-rendszerbe.

És erre nem az a vezetőség válasza hogy akkor utasítás megtagadásért kirúgjuk, hanem az hogy másik dolgozót arra kényszerítenek hogy helyette is vezesse a munkaidőt.

A dolgozó vezeti a sajátját majd kilép és visszalép lógós józsi helyett és az övét is beírja.


nem értem, hogy mehet ez így egy munkahelyen? mi az hogy ki van adva utasításba valami és X ember azt mondja „én nem fogok ezzel bohóckodni“ és még állásban van?


2021. márc. 26. 09:06
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
"12 perc/nap" = 1-2 perc /nap
2021. márc. 26. 09:07
 2/11 anonim ***** válasza:

Nálunk is hasonló van csak annyiban más, hogy azért nem foglalkoznak vele mert idősek és nem értenek hozzá. Itt viszont a főnök azt mondja, hogy majd ő megcsinálja nekik akkor. Tehát a főnökségtől függ szerintem.

Ha x embernek elengedi, hogy ne foglalkozzon vele akkor te is mondhatod nyugodtan, hogy már pedig nem fogod megcsinálni az övéjüket is. Kétlem, hogy téged kirúgna. Legalább a sajátodat megcsinálod.

2021. márc. 26. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

"hogy azért nem foglalkoznak vele mert idősek és nem értenek hozzá"


ez fel se merülhet itt ,mert egy 30-as ürgéről van szó, aki amúgy is egész nap a mobilját nyomkodja


voltaképp már csak ezért sem értem miért van itt. azt látom, hogy ül fetreng valahol és a mobilját cseszteti.

közben az udvar meg úszik a tavalyi avarban és hát ugye az ő dolga lenne, elvégre ő a gondnok.

2021. márc. 26. 09:23
 4/11 A kérdező kommentje:

"hogy már pedig nem fogod megcsinálni az övéjüket is. "


És mi lenne ha én is azt mondanám hogy nemhogy másét nem csinálom meg, de még a sajátomat se! Csinálja más helyettem is, én se "bohóckodok" ezzel!

Hát ha egynek szabad mindnek szabad!


Vélemény erről?

2021. márc. 26. 09:24
 5/11 anonim ***** válasza:
Hát ha ilyen tróger embereket foglalkoztatnak aki amúgy se csinál semmit és még ezzel se akar foglalkozni akkor mondhatod te is nyugodtan mert biztos, hogy nem fognak kirúgni téged se. Nem is értem, én az ilyennek biztos nem fizetnék.
2021. márc. 26. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Hát nézd, két eset lehetséges. Nekem van olyan kollégám, aki egyszerűen annyi mindenhez ért, hogy semmiképp nem küldenék el, sőt. Nem is nagyon zargatják hülye adminisztratív teendőkkel, ha nem muszáj.


A másik lehetőség, hogy az illető puszipajtás valahol. És azért szabad neki mindent. Nem tudom, mennyire látod a munkáját, ez alapján el tudod dönteni, hogy eközül a kettő közül fennáll-e valamelyik.

2021. márc. 26. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Hú, előző munkahelyemen is papír alapú jelenléti ív volt, az elején még írkáltam bele, aztán elfelejtettem, és egyszercsak azt vettem észre, hogy hónapok óta nem töltöm a jelenlétit :D

Most is csak azért töltögetem, mert a főnököm havonta egyszer az orrom alá dugja, és akkor végigmegyek az egész hónapon.


Ennek a jelenlétinek amúgy semmi értelme, úgyis látja a másik, hogy ki nincs ott, egyébként is mindennél könnyebb hamisítani.

2021. márc. 26. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

"Ennek a jelenlétinek amúgy semmi értelme,"


mondjuk volt olyan ember akinek azért nem fizettek ki X időt mert nem írta be... meg aztán senkinek nem dolga azt figyelni ki van ott ki nincs


Azért nehogy már a nyúl vigye a puskát. ha a főnök azt mondja hogy jelenlétit tölteni KELL akkor te mint alkalmazott szépen ugrasz és csinálod-azért vagy ALKALMAZOTT. és nem azt firtatod mi értelme.

nem a te dolgod ezt eldönteni

én, ha főnök lennék és egy alkalmazottam azt mondaná nem "bohóckodok" ezzel nos, az lenne a legutolsó mondat amit ott alkalmazottként kiejtett a száján mert azonnal kivágnám ott és akkor.

2021. márc. 26. 09:53
 9/11 anonim ***** válasza:
Látod, kérdező, ezért nem te vagy a főnök. Mert egy olyan cégvezető, aki a cég megélhetését tartja szem előtt, nem alattvalónak nézi a beosztottjait. Ha van egy embere, aki nem csinál semmit, de haver valahol és ezért könnyebben kap munkákat a cég, akkor azt nyilván nem fogja ilyen simán kirúgni. Ha egy olyan emberem van, aki a lehetetlen problémákat, amik csődbe vinnék az egész vállalkozást, 5 perc alatt megoldja, de amúgy egy undok fráter, őt is megtartanám. Ez a katonás gondolkozás, amit leírtál, egységsugarú gyári munkásokkal működik, speciális tudású szellemi dolgozókkal meg nem.
2021. márc. 26. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Micimacko67 ***** válasza:
100%
Munkaügyes troll barátom kreáltál egy új gumicsontot?
2021. márc. 26. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!