Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mit lehet csinálni egy informa...

Mit lehet csinálni egy informatikai diplomával, ha nem boldogulok a szakmában?

Figyelt kérdés
Van-e egy kicsivel jobb esélyem a munkaerőpiacon, mintha csak egy érettségim lenne? Milyen határterületekre lehet elmenni esetleg, ahol valamelyest ki lehet használni, hogy van egy diplomám. 28/F

2021. márc. 27. 10:13
 1/7 anonim ***** válasza:
55%

Érdemes volt diplomázni...

Milyen informatika diploma?

Mit próbáltál eddig, mit nem?

Milyen nyelveket ismersz? Miért nem boldogulsz? Nem találsz helyet, vagy nem megy a dolog?

2021. márc. 27. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Voltam suffni cégekben mobil szoftverfejlesztő, és webfejlesztő is. Valamelyik cég csődbe ment, valahol határozott ideig voltam felvéve. Volt, ahol jó volt, és haladtam is, valahol nem. Úgy gondolom, hogy a Junior fejlesztői állásokhoz kevés vagyok, és olyan jellegű támogatásra lenne szükségem, hogy belerázódjak, amit nem hiszem, hogy megadnak a cégek. Illetve nem segítene semelyik fejlesztő cég sem, hogy nőjön az önbizalmam, és lassacskán lehetnék náluk önállóbb dolgozó. Jelenleg mindenes rendszergazda vagyok, de nem jutok itt sem egyről a kettőre, nem mondanám, hogy élvezem. Valahogy el vagyok, de szeretnék esetleg jobb helyet magamnak. Németből van középfokú nyelvvizsgám, angolból kb. társalgás megy...
2021. márc. 27. 10:26
 3/7 anonim ***** válasza:
97%

Nyelvek alatt a programnyelvet értettem:)

Az a gond, hogy ha csak a diplomád van meg, azzal kb kitörölheted a seggedet. Tapasztalat és referencia kell. Próbálkozhatsz Freelancerként, vannak erre szakosodott oldalak, a mostani munkád mellett csinálhatsz alkalmazásokat, amiket bemutathatsz referenciaként. HA mindenigaz, rendszergazdaként nincs nagy kihivás. Ha pénz kell mellette, esetleg járhatsz öregekhez gépet javitani, telepiteni, virust irtani , meg ilyenek. Közben meg dolgozz magadnak, hogy legyen mit felmutatni.

2021. márc. 27. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Szerintem a tudasod helytallo, a junior szintet meguti , inakbb az onbizalmaddal van baj, el kell tudni adni magad ez a lenyeg
2021. márc. 27. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Diplomamunkám Java volt, de annak már 5 éve. Azóta PHP-ztam inkább, meg hozzá valamennyi JS, amennyi nagyon kell, CSS, és HTML persze.


Rendszergazdaként nem szerelek gépeket, nem is vagyok hálózatos se. Inkább alkalmazásüzemeltető, és webmester vagyok. Talán el lenni el tudnék a jelenlegi helyemen, de karriert biztos nem tudnék befutni.

2021. márc. 27. 11:02
 6/7 anonim ***** válasza:
Szerintem pedig megadják a cégek azt a támogatást kezdetben. Járj utána, most nagy hiány van informatikusokból, biztos nem hagynak veszni valakit akinek ilyen diplomája van.
2021. márc. 27. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Azt tudod hogy a junior az a legalsó fok a multiknál? Tehát oda nem vagy kevés, ha pedig mégis, akkor nem értesz ahhoz a munkakörhöz. Rendszergazdaként meg is értem hogy nem jutsz 1ről a 2re, az nem egy olyan pozíció.
2021. márc. 27. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!