Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Aki egy munkahelyen dolgozik...

Aki egy munkahelyen dolgozik és nincs más jövedelme nem érzi, hogy kellene még egy láb amire támaszkodni lehetne?

Figyelt kérdés
Családos emberként 2 gyemeket nevelek, de úgy érzem, hogy az, hogy reggel 8-17-ig dolgozok azzal nem sokat teszek. Csak a fenntatásunkra megy el és nem tudunk fejlődni. Viszont se energiám se időm nincs már miután hazaértem mást csinálni. Mások hogy oldják meg? Varázsolnak?
2021. ápr. 7. 10:26
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
85%
Nem csodálkozom,hogy ezt érzed én pontosan ezek a dolgok miatt nem akarok gyereket. Esetleg ha van párod megoszthatnátok a "melót" mármint a gyerekkel, fejlődni meg már kicsit ilyenkor késő, hatalmas áldozat a gyereknevelés szerintem.
2021. ápr. 7. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Én nagyon szerettem volna gyerekeket, a feleségemmel megosztjuk a munkákat, de így is sok még ez is.
2021. ápr. 7. 10:33
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Nincs még gyerekem, szóval nem voltam még ilyen helyzetben.


De természetesen mindenkit lehúz, ha dolgozol, de lépsz egyről a kettőre vagy hogy csak álom marad a saját lakás mondjuk. Ha elmúlik az otthonról lévő oktatás, hátha kevesebbett kell velük tanulni, több időtök lesz. Ilyenkor szerintem márcsak valami mini tanulást érdemes elvégezni, ami a munkáddal kapcsolatos és magasabb fizuhoz vezethet, mondjuk még egy nyelvvizsga.

2021. ápr. 7. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

nem lépsz*

kevesebbet*

2021. ápr. 7. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
62%
Inkább minőségi időt tölts a gyerekeiddel, annak több hasznát veszik. Nem, mások sem "varázsolnak": valamit valamiért.
2021. ápr. 7. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Kamionosként nekem sincs semmi másra erőm.
2021. ápr. 7. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

szomorú tény, hogy ezen kell agyalni, de sajnos ezen kell.

általános magyarországi probléma.

valamikor régen volt egy főnököm, nagyon rendes pali volt, jól is fizetett.

aztán mindig jöttek új emberek és kérdezték tőle, hogy lehet e túlórázni.

ő meg mondta nekik, hogy-figyeljetek! itt vagytok 8 órát, ha ebből nem sikerül kényelmesen megélni, akkor a fene megette az egészet. munkaidőben dolgozni kell, szabadidőben meg pihenni, edzeni vagy a családdal lenni. ti is tegyetek így, mert nincsen túlóra.


és igazából tényleg ez lenne a normális, csak nehezen kivitelezhető ilyen alacsony fizetések mellett.

2021. ápr. 7. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Jól megélünk a főállásunk fizetéseiből is, de mindkettőnknek van mellette egy-egy részmunkaidős is. Időben nagyjából fedi egymást a kettő mindkettőnknél, rugalmasak a helyek, így nem okoz gondot. Ha megcsúszik valamelyikünk, vagy éppen úgy jön ki, akkor egy-egy este kiesik, amit a másik bevállal a családdal. Nem egyszerű, de sok ilyesmit leküzdöttünk már és nagyon szeretjük csinálni, támogatjuk egymást a tanulásban, fejlődésben és most a másodállásokban is, amíg úgy látjuk, hogy belefér. Pl. ha már hétvégék mennének rá, akkor nem vállalnánk, mert annyit nem ér, hogy a családi élet rovására menjen néhány plusz 10 ezer forint.
2021. ápr. 7. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, én arra jutottam, hogy nem az időmet adom el pénzért. Illetve néha azt is, ugyanakkor van arra lehetőségem, hogy sokféle más forrást foganatosítsak.


Például vállalok személyes tanácsadást, ugyanakkor van egy passzív bevételt termelő könyvem, oktatóanyagaim, és ezeket kombinálom előadásokkal, csoportos képzésekkel. Ezekben is eladom az időmet persze, de a csoportosnál például ugyanannyi idei munkámért többen fizetnek - vagyis megsokszorozhatom azt a pénzt, amennyit kapok érte.


Mindez vállalkozóként lehetséges, alkalmazottként sajnos szinte lehetetlen.


Az időnél pedig nincs értékesebb, hiszen nem sokszorozható, nem bővíthető. Egyre csak fogy.

2021. ápr. 7. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Én egyedül élek, tudok megtakarítani minden hónapban. Azonban van egy lehetőségem, egy tudásom, amit szívesen használnék, de a személyiségem nem vállalkozó szellemű, így parlagon hever ez a dolog... Pedig lehetne vinnem munka után, akár szükségem van/lenne a plusz manira, akár nem, és jól lehetne vele keresni.
2021. ápr. 7. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!