Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Anarchoszindikalista mozgalom...

Anarchoszindikalista mozgalom szervezése a munkahelyen kirúgási ok lehet?

Figyelt kérdés
A cél a termelőeszközök kivétele a kizsákmányoló főnökség kezéből és osztályfüggetlen kezekbe juttatása.
2021. ápr. 11. 17:38
 1/6 vantel ***** válasza:
100%

Jelenlegi jogrendben olcsón megúszhatod egy kirugással.

Sosem az emberrel hanem a székkel van a gond,bárki beleül(hatalmat kap) meghülyül. Miért do

Lgoztok ott, ha nem jó a hely?

2021. ápr. 11. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Jogilag biztos nem ezzel indokolnák, de kirúgnának.
2021. ápr. 11. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
63%
Hát, ahogy elnézem a világot, lehet a halálbüntetést is visszaállítanák, ha ez kiderül.
2021. ápr. 11. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Elméleti munkával érdemes szerintem kezdeni a dolgot, mint Marx és Bakunyin tette: törzsi társadalmak, őskommunizmus tanulmányozása, egyes állatok, életközössgek tanulmányozása (például a gombafonalakkal összekötött gyökérzetű erdei fák, ,,wood-wide-web'').


https://www.youtube.com/watch?v=nhRv-oL9_iU


A kommunizmusban magam is hiszek, és sajnálattal éltem meg az NDK kudarcát, és a speciálisan magyar kommunizmus fölépítésének kudarcát is, de látni kell a nehézségeket is: a kommunizmus elmélete még nincs teljesen kidolgozva, a nagyobb kisérletek kudarcba fulladtak, és buksuknak belső okai voltak. Az NDK fő érdeme talán a hajléktalanság és a mai értelemben vett lakhatási szegénység felszámolása, de sajnos ott is a megaláztatások nagyon súlyos esetei léteztek.


Egyes kisebb skálájú közösségek esetei viszont érdekesek mind a kommunizmus, mind az anarchizmus szempontjából: egyes ma is élő természeti népek, esetleg mnemonita vagy amis csoportok, de azt érdemes ismerni, hogy az ember ott is ember, ott is vannak nehézségek.


Mindezzel együtt magam is úgy vélem, hogy az narchimzmust és kommunizmus egyszerre megvalósítani képes kommunizmusnak van értelme és jövője a Földön --- a koronavírus és az éghajlatválság is erre mutat rá szerintem.


A munkahelyen viszont szerintem egyelőre akkor érdemes csak fellépni, ha konkrét panasz van (pl. munkahelyi terror), de ha ilyen nincs, akkor szerintem inkább érdemes átfogó elméleti munkával kezdeni a dolgot.

2021. ápr. 12. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
(Bakunyin helyett Kropotkin herceg értendő, elnézést kérek a hibáért)
2021. ápr. 12. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem a gyerekes szerepjátékozással lenne a baj, hanem hogy lopni akarsz
2021. ápr. 12. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!