Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Hogy éljem túl egy munkahelyen...

Hogy éljem túl egy munkahelyen, hogy beosztottként kell léteznem? Van még aki emiatt szinte lelki beteg?

Figyelt kérdés

Sosem voltam egy engedelmes, behódoló csicska természet. Alapból barátságos, diplomatikus ember vagyok, megcsinálom a feladataim ésszerű módon és ütemben. A jószandékú segítséget, szükséges betanítást is elfogadom, nyilván elengedhetetlen ez. Azonban az állandó dedós szintű számonkérést, ostoba főnöki belekontárkodást a munkámba (legtöbbjük szakmailag nulla, nem tudná megcsinálni a munkafolyamatokat, csak dirigálni meg elvárni tud), a folyamatos ellenőrizgetést, okoskodást és főként a kapzsi, túlzó elvárásokat a szánalmas bérekért cserébe, na azt nem birom elviselni és ezt nem is nagyon tudom leplezni (igazábol nem is nagyon akarom). A nyalizás végképp nem stílusom. Szóval nyilván nem vagyok a főnököcskék kedvence.

Azonban vállalkozni egyenlőre nincs lehetőségem, tehát még ki tudja meddig, marad a rabszolga lét. Azokon a munkahelyeken éreztem viszonylag tűrhetően magam, ahol egyedül lehettem és ritkán kellett kommunikálni a főnökkel. Most is, ha viszonyítani kell a többi munkahelyhez, azt mondom, nem olyan rossz maga a munkám és a hely. A főnökasszonyom viszont eléggé idegesítő. Egy izgága, amolyan "de miiiiéééééért???" -tipus, mohó, semmi nem elég neki. Ha az ember megáll egy pillanatra levegőt venni, már jön nyávogni, van-e munka,mert ha nincs, nyakadba sóz egy vagonnal szívesen. Dedós módon büntet (túlóráztat) felnőtt férfiakat is. Engem még nem kóstolt be, de máris keményebben válaszolgatok neki, mert nagyon elásta előttem magát, azzal, ahogy a kollégáimmal múltkor sipítozott.

Szóval valszeg nem sokáig leszünk jóban, pedig józanul átgondolva, kell a munkahely sajnos. De leginkább idegileg, lelkileg visel meg ez az "alárendelt" , függő helyzet, azt hiszem, a hierarchiával van leginkább bajom, hogy azt nem bírom elviselni. Mikor munkahelyem van, gyakran vannak ilyen jellegű rémálmaim, mikor reménytelen, szorult helyzetben érzem magam. És ahogy telik az idő, csak egyre több düh van bennem és menekülhetnék ebből a helyzetből.

Mit lehetne tenni? Még sok időm van nyugdíjkorhatárig. Addig megbolondulok.

Vagy próbáljam inkább lesz@rni az egészet? Az azért nem biztos hogy járható út, mert ha nem állok ellen, akkor talán könnyebben csicskáztatni fog.


2021. ápr. 15. 17:35
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Esetleg olyan képességeket szerezni, hogy ne csak az alja munkára legyél alkalmas és megbecsüljenek jobb helyen is?
2021. ápr. 15. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
27%

Ha én lennék a főnököd, és ezt olvastam volna, holnap egész na takarítás volna neked, meg wc tisztítás.

Csak hogy szokd a melót.

2021. ápr. 15. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
Az egyes jól mondja. Nekem ehhez már nem volt kedvem, kijöttem csicskának(gyári meló) németbe. Az a különbség az otthoni gyakorlathoz képest hogy itt nem rabszolgaként hanem partnerként tekintenek a munkavállalóra, legalábbis nálunk így van. Nincs irracionális teljesítményelvárás, g.ciskedés a főnökök részéről, nyugi van. Biztos nem mindenhol ilyen frankó a helyzet, lehet hogy csak szerencsém van a hellyel, de az otthoni idegbaj után felüdülés ez nekem.
2021. ápr. 15. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%

Üdv a való világban.



Nem lehet minden olyan, ahogy azt te elképzeled. Ilyen az élet. Lépj le, vagy dolgozz keményebben, hogy magasabbra juss.

2021. ápr. 15. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%
Olyan nincs, hogy nincs lehetőséged. Indulj el már ma az álmaid felé, tegyél meg érte valamit mindennap - sokkal könnyebben elviselhető az átmeneti nehézség, ha van egy álmod, ha tudod, hogy nemsokára otthagyod az egészet.
2021. ápr. 15. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%
Legyél te a vezető. Ehhez képezd magad. Soha nem fogod tudni elfogadni azokat a paprikajancsikat, akiken túlnőttél szakmailag. Nekem csak azokkal a főnökeimmel nincs bajom, akikre szakmailag fel tudok nézni. Egyébként azok pont a normálisak, nincs szükségük diktatórikus eszközökre, mert anélkül is mindenki tiszteli őket. Azért a tudás nem mindegy, fejlődni kell az emberi kapcsolatok terén is. Egy nagy tudású, de totálisan antiszoc főnök se lesz jó főnök soha. Tehát vagy keresel magadnak egy szakmailag fölötted álló vezetőt, aki valószínű emiatt nem lesz diktátor vagy te leszel a vezető. Ez utóbbi esetben is rá fogsz jönni, hogy minden vezető fölött áll még valaki. Szóval nem egyszerű. Sajnos mások is érzik, hogy nem vagy behódoló típus, ezért minden főnök kóstolgatni fog, tényleg csak annyi esélyed van, hogy találsz egyszer olyat, akire a tudása miatt automatikusan fel fogsz tudni nézni.
2021. ápr. 15. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%
Tanulj egy szakmát, legyél burkoló vagy szobafestő, azzal könnyen tudsz vállalkozni és nem leszel beosztott
2021. ápr. 15. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:

Igen, valóban kicsikét talán jobban eltudnék fogadni olyan főnököt, aki szakmailag nagyon ott van és a munkában partner, ő is dolgozik, nem pedig csavarog egész nap. Félreértés ne essék, örülök, hogy távol van, de nem úgy tűnik, hogy munka miatt.

Amúgy gondoltam már valami maszek férfi melóra is, csak hát nő vagyok.

Festés kilőve, mert tériszonyom van.

2021. ápr. 15. 19:56
 9/18 A kérdező kommentje:
Amúgy az a szívás, ha képzem magam, nagy eséllyel akkor is lesz főnököm, még ha magasabb beosztásban leszek is.
2021. ápr. 15. 19:58
 10/18 anonim ***** válasza:
100%
Akkor nyiss pl egy fodrászatot vagy műkörmös szalont
2021. ápr. 15. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!