Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Bent a munkahelyen elmondtad,h...

Bent a munkahelyen elmondtad,hogy beoltattad (be fogod magad oltatni),esetleg milyen vakcinával?

Figyelt kérdés

2021. ápr. 21. 15:34
 1/9 anonim ***** válasza:
85%
Nem Magyarorszégon élek és még egy jó darabig nem lesz elérhető számomra az oltás (nem mintha sietnék), de mi a közvetlen csapatban mindenről nyíltan dumálunk, így erről is nyíltan fogunk. 6an vagyunk és tök jó a viszony, nem tudom minek kéne titkolózni.
2021. ápr. 21. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
60%
El, persze, miért titkolnám? Egyébként a melóhelyem is szervez oltást.
2021. ápr. 21. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
60%

Pár hete péntek du. hívtak, vasárnap kaptam meg, de főnökömnek még hétvégén írtam róla SMS-t, hátha nem tudok utána rendesen dolgozni menni. Mi teljesen jóban vagyunk, ő is ugyanazt kapta hetekkel korábban, másnap hőemelkedése volt, ahogy nekem is.

De más kollégának csak akkor említettem, amikor ő újságolta nekem, h végre megkapta - vhogy nem akartam, h kitörjön a mhelyen a vakcinairigység. De azóta már beszédtéma időnként, ki hogyan lett túl rajta, esetleg már a másodikat is megkapta-e, úgy látom, nincs dührohama senkinek, ha ő még nem került sorra :) - egyébként főleg azok nem kerültek még sorra, akik most voltak covidosak, ők persze meg is értik, miért sorolódnak utánunk persze. Szerencsére aki tényleg igazán veszélyeztetettebb, az már korábban megkapta mind, így nincs ilyen szempontból senkinek igazságtalanságérzete. Amikor én megkaptam, azt hittem, még sok rászorulóbb van hozzám képest, de kiderült, hogy viszonylag igazságos volt a sorrend: a háziorv praxisában már csak azok az idősek+betegek maradtak ki, akik állapotuk miatt olthatatlanok, avagy nem regeltek, vagy visszamondták, mert válogatósak.

2021. ápr. 21. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
63%
#3 voltam, ezzel együtt másnap bementem dolgozni, majd kicsit kimerülten, de hazamentem (főni többször is aggodalmasan érdeklődött, nincs-e bajom, de tényleg nem volt semmi komoly), otthon már volt egy kis lázam, de nem csinált komolyabb levertséget, csak melegem volt és kissé fájt a fejem, reggelre pedig olyan jól voltam, mint máskor sose;)
2021. ápr. 21. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
85%
Nálunk többünket, egyszerre, egy helyen, ugyanazzal oltottak be, így nincs nagy titok.
2021. ápr. 21. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
70%
Igen, nem titok.
2021. ápr. 21. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
3-asra reagalva, nekem van igazsagtalansagerzetem. 30-keves evesek vagyunk a ferjemmel egyutt, egy ovodas szulei. Kozelebe se kerultunk meg a vakcinanak, 2.5 honapja regisztraltunk, megyeszekhelyen elunk. Nem merem oviba engedni a gyereket, mert kollegaink haltak meg, kerultek intenzivre, tul sok volt a kozel becsapo menku, nem merek kockaztatni, maradok HO-ban es itthon tartom a kicsit is, amig csak oltast nem kapunk az apjaval... Es ki tudja, meddig fogunk varni meg, nem valogatunk, de nem hivnak, mert minden uj regisztralo elenk sorol... Csaladbol mar mindenki kapott, csak mi nem, azok kozul, akik akartunk. Mi lesz a gyerekkel, ha egyikunk/mindketten megmurdelunk a covidtol, mire oltast kapunk? Ettol forgolodok almatlanul ejjel es k.vara varom minden nap a telefont, de nem jon. 1x hivtam mar a dokim miatta, hogy meg fel is vette, elhajtott a retekbe, hogy hagyjam mar, ez nem igy megy, majd o hiv... Ellenoriztem, érvényes a regisztracionk... Ha van definicioja a vakcinairigynek, en vagyok az.
2021. ápr. 22. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Utolsó,kitartást kívánok!

Most hoztak egy csomó kínait,lehet érdemes lenne ennek ellenére felhívnod a háziorvosod,hátha..

Vagy egy oltópontra odamenni..

2021. ápr. 22. 20:47
 9/9 anonim ***** válasza:

Sajnos előfordulhat, hogy a háziorvos nem igazságosan rakja sorba pácienseit. Sőt hallottunk ennél durvábbat is a hírekből (szabotázscselekmény).

De egyáltalán nem biztos még, hogy esetetekben hasonlóról van szó.

Amikor én voltam soron, már minden regisztrált, oltható 65 feletti, illetve krónikus beteg elfogyott a sorból, a többit pedig kb a regelés időrendjében osztott be az orvos. Akinek a nevét már hónapok óta ott látta, azt igyekezett előbb behívni. Én már legelején regeltem, így kerültem gyorsan sorra.

Pont ezek után nem sokkal, kijött egy erősen javallott ajánlás, hogy az orvosnak az egyes kockázati csoportokon belül életkor szerint lefelé kell haladnia. Ha Ti egészségesek vagytok, sajnos tény, hogy eléggé a hátuljára fogtok sorolódni, bármikor is jelentkeztetek. El bírom képzelni, milyen idegtépő ez, kb mint minden várakozás, főleg amikor pl mentőre vár valaki, még ha itt jellemzően nem is perceken múlik minden, de amikor az ember hónapokon át ezzel a várakozással kel és fekszik, az eléggé kihathat mindenre... Jelen helyzetben úgy látom, az átoltási sebességet leginkább korlátozó tényező a vakcinagyárak termelési kapacitása, és hogy persze sokmillióan állnak sorban, hogy megkaphassák, ami lejön a szalagról.

2021. ápr. 22. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!