Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » A véleményeteket szeretném...

A véleményeteket szeretném kérni az adott munkahelyi kérdéssel kapcsolatban?

Figyelt kérdés
3 évig dolgoztam egy helyen, ahol a munkakörülmények nem voltak a legjobbak, ezért úgy döntöttem váltok (a kollégáim, főnököm szerettem egyébként). Kilátásban lett egy másik hely, ahol sok mindent megígértek, pl. Pótlékokkal ennyi meg annyi lesz a fizetés, stb., de még a munkakör se az lett amit ígértek. Nem igazán tetszett, de muszáj volt megbaratkozni a helyzettel, lévén valahol dolgozni kell. Mígnem sajnálatos módon elhunyt az édesanyám és a nagymamám, akik a számomra legfontosabb emberek között vannak (2 hét leforgása alatt) . Ezen időszak alatt karanténban voltam és körülbelül 3 napot még pluszban táppénzen, mert én voltam a családban az egyedüli aki bármit is tudott intézni. Miután visszamentem, a főnök közölte, hogy sokáig voltam távol, ez próbaidő alatt nem elfogadható. Egyértelmű, hogy én sem így terveztem... Most nem tudom mi lesz, lehet elküld, lehet nem. Mi a véleményetek erről a viselkedésről?

2021. ápr. 23. 19:43
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Ebböl egyértelmü, hogy a mostani hely nem az, amire számítottál, már csak ezért sem ragaszkodnék hozzá

A fönök meg szintén egyértelmüen közölte, hogy nem akar megtartani, szóval a helyedben keresnék mást

2021. ápr. 23. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Szia. Próba idő alatt indoklás nélkül felmondthat. Nem elfogadható,de nem tudsz neki mit tenni sajnos.
2021. ápr. 23. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
78%
Kezdj el keresni. Amelyik főnök most nem tolerálja, hogy karantén miatt nem dolgozol, az később sem lesz értelmesebb.
2021. ápr. 23. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Én is így gondolom. Sok mindent csinálok, semmit el nem rontottam. Nincs alapja még arra se, hogy ne tanultam volna be megfelelően. Pusztán olyan, mintha még neki esne rosszul hogy nem tetszett, ahogy mindenben átvert, csak hogy hagyjam ott az előző munkahelyem.
2021. ápr. 23. 20:00
 5/7 anonim ***** válasza:

Itt nem arról van szó, hogy a karantén miatt nem torelál, hanem, hogy neki csak a próbaidő áll rendelkezésre eldönteni alkalmas vagy e a munkára. Ha ezalatt nem jártál be, akkor neki nagy kockázatot jelent, ha későn derül ki az esetleges alkalmatlanság, mert utánna nem könnyű megszabadulni a rossz munkaerőtől szabályosan.

A főnöknek a cég érdekét is figyelembe kell vennie, azért fizetik.

2021. ápr. 23. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
A világ legegyszerűbb dolga a rossz munkaerőtől megszabadulni. Egyébként meg a próbaidő meghosszabítható, ha ennyi lenne a problémája.
2021. ápr. 23. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

"A világ legegyszerűbb dolga a rossz munkaerőtől megszabadulni"


Ez eddig több munkahelyemen gondot okozott. Konkrétan mi az az egyszerű mód, és ha annyira egyszerű miért van szükség a próbaidőre?

A főnököm pont most szenved egy ilyennel, mert a próbaidő után egy nappal jutott el hozzá olyan infó, hogy bajok vannak az új emberrel. Kíváncsian várom a javaslatot az egyszerű megoldásra, amivel nem tudják beperelni a céget.


"Egyébként meg a próbaidő meghosszabítható"

Mt szerint a próbaidő max 3 hónap, kollektív szerződés esetén max 6 hónap [Mt. 50. § (4)]. Hosszabbítani csak abban az esetben lehet, ha a munkaszerződésben ennél rövidebb időt kötöttek ki, és akkor is szerződésmódosítással - nem egyoldalúan. Ha kollektív szerződésben nincs 6hó, és 3 hónap került a munkaszerződésbe, akkor nem tud hosszabbítani!

2021. ápr. 24. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!