Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Olyan munkahelyen fogok...

Olyan munkahelyen fogok dolgozni, ahol folyamatosan mennek a piszkálódások, erőviszony "shit tesztek", stb. Hogyan kell eljárni ahhoz, hogy ne is legyek sem a középpontban, de úgymond "szarjanak is le" azaz az alap tiszteletet megadják?

Figyelt kérdés

Nem fogok bele illeni abba a társaságba, mert azok isznak, cigiznek, tetkókat gyűjtenek, buliznak, tanulatlanok, céljaik sem nagyon vannak, nem tesznek félre, külsőségekre mennek + nagyhangúak is (minél jobb autó, óra stb..) rám meg pont mindezek ellenkezője igaz, nincsenek közös témáink sem... így előre tudom, hogy nagyon nem leszek ott a társaság egy kedvelt, ékes tagja.


A munka maga viszont tetszene, így mást, főleg nem rövidebb távon nem csinálnék, de szeretném egyben azt is, hogy ne érezzék azt, hogy akkor jó lenne piszkálni, csak mert más vagyok és béke lenne.


Mivel lehet elérni az ilyen embereknél, hogy simán csak elfogadják, hogy más vagyok, és ne is akarjanak velem foglalkozni?


(Még csak a bemutatkozás volt, így nem történt még semmi, ami az "első benyomást" elronthatta volna, csak tapasztalatból tudom, hogy be fog indulni a shit teszt sorozat, mert mindenkivel ezt csinálják.



2021. máj. 3. 21:00
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
43%
Állj át a sötét oldalra,ha már sith tesztek vannak.
2021. máj. 3. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
86%

Komolyan azon gondolkozol, hogy hogyan kellene megjátszanod magad, belekényszerülni egy szerepbe, amit minden egyes nap elő kell majd adnod előttük heti legalább negyven órában...!? :D Tudod hogy mennyi energiát kell belefektetned abba, hogy NAPI SZINTEN HAZUDJ nekik és önmagadnak...?


Nem ér ennyit az egész.


Én ugyanezt a helyzetet megjártam, amiben most te vagy. Én is próbáltam közeledni hozzájuk, de méteres szakadékok voltak köztünk intelligencia terén a kollégákkal. És mivel ők nem "mozdíthatóak" ezért én igyekeztem közelíteni az ő szemléletük, hozzáállásuk felé.


Aztán rájöttem, hogy nem hogy nem nyerek azzal, ha magamat lezüllesztem, de még a meglévőből is veszítek. Nem éri meg hazudni az állásért. Felmondtam, és boldigabb vagyok, mint azóta valaha. Eszedbe ne jusson lerontani magad, keress hozzád illő munkahelyet! :D Úgy te is boldog lehetsz, kulturált közegben, ahol őstinte lehetsz, és meg fognak érteni.

2021. máj. 3. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Már azt hittem, hogy azt írtam :D Na igen, ahhoz nem vagyok elég "sötét" sajnos :D (vagy inkább nem sajnos)
2021. máj. 3. 21:10
 4/11 A kérdező kommentje:
Lehet, hogy félreérthető voltam. Nem is kamuzásra gondoltam.. csupán a valóság olyan formában való tálalását, amivel megértik, hogy mások vagyunk, de nem baj az.. és békében működhetünk egymás mellett.
2021. máj. 3. 21:11
 5/11 anonim ***** válasza:
86%

Ne görcsölj rá ne foglalkozz velük senki sem mondta, hogy úgy olvadsz be egy munkahelyi közösségbe, hogy elkezdesz pont úgy viselkedni ahogy ők.

De viszont ha már magadba előre utálod őket nem kapsz vissza mást csak utálatot. Még csak bemutatkozás volt, de már leírtad őket ők mekkora hülyék te meg mekkora okos vagy. Így nem csoda, ha ki fognak utálni.

Nálunk is van aki nagyszájú, állandóan a hülyeséget tolja, és van aki csendesebb visszahúzódóbb, mint a legtöbb munkahelyen így van. És nálunk egész jó csapat van. De ehhez az kell, hogy senki nem hordja fenn az orrát, és nem volt velünk lenéző a nulladik napon, pedig voltak nagyon szent ember életű munkatársak is. Szerintem ha ennyire rágörcsölsz az életedre, nem baj, de nem kell bevinned a munkahelyre a feszültségedet, mert a munkatarsaid úgy tűnik nem ilyenek, és nem fognak örülni, ha áttapasztod rájuk az örök feszültséget.

2021. máj. 3. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Én egy több tagú irodában dolgozom jelenleg, de a legjobb az volt, amikor ketten voltunk és olyan emberrel, akivel el tudtam lenni. Én sem vagyok a társaság központja, de nem is lennék ezek mellett meg nem is érdekel ki mit gondol rólam. Repül a füles a fülembe, kivéve ha gyártásba kell menjek. Én is csak túlélésre játszom, azaz nem tárgyalok jóformán senkivel sem.
2021. máj. 3. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Mindenütt ez van.
2021. máj. 3. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

"senki sem mondta, hogy úgy olvadsz be egy munkahelyi közösségbe, hogy elkezdesz pont úgy viselkedni ahogy ők."


Ezt én sem mondtam. Ne értsétek félre légyszi. Arra vagyok kíváncsi csupán, hogy hogyan viselkedik az, akit nem akarnak basztatni. Mivel sokféleképpen szoktam én is viselkedni, amiből egyik sem megjátszás, mert az mind én vagyok, csak ha pl teszem azt a viccesebb karaktert tisztelik jobban, akkor azt az arcomat mutatom jobban.. ha a visszahúzódobbat, akkor azt... attól még nem "megjátszom magam" mert nem egy új oldalt találok ki, ami nem létezik, hanem csak azzal az oldalammal fordulok feléjük, amivel már ELEVE rendelkezem. Ha azt írjátok pl, hogy "üssem ki őket" meg legyek erőszakos, akkor nyilván azt mondom, hogy nem, mert nem vagyok olyan, nincs olyan oldalam, de ha azt mondod, hogy a humort szeretik és tisztelik, akkor humoros leszek feléjük, mert amúgy az is vagyok a való életben, tehát nem kell magamra erőltetnem olyat, ami nem vagyok, csak akkor nem rejtem azt el, hanem pont, hogy azt helyezem előtérbe. Érted?


"De viszont ha már magadba előre utálod őket nem kapsz vissza mást csak utálatot." Senki nem mondta, hogy utálom őket. Mondtam ilyet? Azt mondtam, hogy mások vagyunk. Ne feltételezz olyat, ami nincs úgy!


"De ehhez az kell, hogy senki nem hordja fenn az orrát, és nem volt velünk lenéző a nulladik napon, pedig voltak nagyon szent ember életű munkatársak is." Nem hordom fenn az orrom, csak azért mert tettem egy olyan ténymegállapítást, hogy én más vagyok.


Ennyi erővel mondhattam volna azt is, hogy dollármilliárdosok, minden héten elolvasnak 3 szakkönyvet, állatmentő alapítványokat támogatnak milliókkal meg önkéntes munkákkal, virágokat szednek szabadidejükben és fotómodellek is, akkor meg megint csak nem lennék velük pariban, (igaz, az ilyen emberek mondjuk nem is akarnának piszkálni, meg kinézni, mert én nem vagyok olyan, de ettől most tekintsünk el...) Szóval felejtsük el ezt is, hogy lenézem őket, mert ilyet nem mondtam! Mégegyszer: Ténymegállapítást tettem, hogy mások vagyunk, továbbá azt, hogy ők olyanok, akik kivetik magukból a nem odavalókat és szeretném, ha már úgyis kivetnek, akkor azt legalább tisztelettel tegyék.. és arra vagyok kíváncsi, hogy ezt hogyan érhetem el. Ennyi a kérdésem.

2021. máj. 3. 23:55
 9/11 anonim ***** válasza:
Hogy alakult?
2021. okt. 7. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Aki kóstolgatott, annak megmondtam, hogy ne tegye, mert átlép nálam egy határt és szeretnék békésen dolgozni velük. A többiek meg miután jobban megismertek, már nem éreztek késztetést a kóstolgatásra, illetve rájöttem, hogy úgy kell velük bánni, hogy "vissza kell kóstolgatni őket" és akkor fellazulnak. Azóta is ott dolgozom. Az túlzás, hogy szeretnek is úgy mint a magot, de elfogadnak és tisztelnek és nekem ez volt az elvárásom.
2021. okt. 11. 20:28
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!