Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Gyedről ilyen nehéz visszatérn...

Gyedről ilyen nehéz visszatérni? Meddig fogják ezt húzni?

Figyelt kérdés

A 16 hónapos gyerekem mellett úgy döntöttem, hogy 4 órában vissza szeretnék menni dolgozni (az oka nyílván a plusz jövedelem, illetve, hogy időben elkezdjek visszaszokni a a munka világába).


Elküldtem egy emailt (ahogy kérték) az illetékes embernek/csoportnak, amiben leírtam a szándékom.


Ennek már másfél hónapja...azóta csak húzzák, egymásra mutogatnak "még tárgyalás folyik az ügyben" címszóval és semmilyen választ nem kapok.Amit nem is értek, hiszen elméletileg kötelesek visszavenni


Másnál is ilyen nehéz ez?

Vagy tényleg én vagyok ilyen nehéz eset, hogy nem vártam meg a gyed legvégét, hanem korábban szerettem volna munkába állni?


2021. máj. 5. 13:06
 1/5 anonim ***** válasza:
95%
Gondolom a 4 órán megy a vita. Mert az addig oké, hogy kötelesek visszavenni, de az a főállású 8 órás munkaviszonyra vonatkozik. A 4 órás az plusz papírmunka, stb.
2021. máj. 5. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Azért nem értem, mert törvény szerint kötelesek biztosítani a részmunkaidőt, ami az eredeti munkaidőm fele (8 fele márpedig 4).
2021. máj. 5. 13:12
 3/5 anonim ***** válasza:
95%
Ez addig oké, csak mivel a legtöbb mai munkahely utálja az ilyen dolgokat (f*sz tudja miért), ezért biztos lehetsz benne, hogy elfogják húzni, amíg csak lehet, hogy szivassanak vele.
2021. máj. 5. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Nyilván azért utálják, mert vélhetően felvettek valakit a helyedre akár határozott időre és nem igazán akarnak két felé fizetni egy munkakörre.

Anno, amikor elmentél nem kérdezték mik a szándékaid, meddig maradnál otthon?

2021. máj. 7. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Határozatlan időre vettek fel embert a helyemre...


Nem beszéltünk meg semmit, csak hogy várnak vissza, de most azért annyi kibukott belőlül, hogy nem számítottak arra, hogy én ilyen hamar vissza tudok menni.

2021. máj. 11. 10:09

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!