Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Akkor is lehet belőlem orvos,...

Akkor is lehet belőlem orvos, hogyha egy picit félek a vértől? Hogyan lehet a vérfóbiát leküzdeni?

Figyelt kérdés

2021. máj. 6. 07:27
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Hát így nem. Hiába leszel pl. pszichiáter, de az az általános orvosit el kell végezned, ahol mindenképp fogsz vérrel találkozni.


Én állatorvos szeretnék lenni, de nem bírom elviselni, ha nyüszít az állat és látom, hogy fél. Összeszorul a torkom tőle.

De járok pszichológushoz és egész jól haladok, hogy ne zavarjon.

Tény te is egy próbát :)

2021. máj. 6. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
30%

Nem.

Mi lesz majd a boncolással?

Inkább válassz mást eü-n belül.

Gyógyszerész,ilyesmi.

2021. máj. 6. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Azért az egy elég tág kategória, hogy valaki "kicsit" fél a vértől. Ez azért számomra nem hangzik reménytelennek, az ilyesmi fejleszthető lehet. Persze ez függ attól, hogy mégis mit jelent ez az enyhe vérfóbia, mennyire vagy elszánt, stb.
2021. máj. 6. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Körülbelül annyira félek a vértől, hogy egy véresebb horrorfilmnél (fűrész pl) néha el kell fordulnom.
2021. máj. 6. 17:52
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
3-as vagyok. Nekem ez azért kezelhetőnek tűnik. Ezek szerint ha jól értem, pl. vérvételnél nem szoktál azért rosszul lenni tőle, így egy-egy kémcső, egy-egy vacutainer vért azért kibírsz, inkább csak a folyó, ömlő vértől félsz, ugye? Amennyiben igen, nincs nagy baj, olyat ugyanis azért gyakran nem látunk, ezen kívül tapasztalatom szerint ilyenkor az emberek úgy gondolják, a vért nem bírják, de valójában a vérzéstől, vérzésektől, vérző emberektől, stb tartanak, ez pedig oldódni, enyhülni szokott azért az orvosi képzés során, ahogy ezeknek a dolgoknak a hátteréről, valós előfordulásáról, kezelési lehetőségeiről, stb, stb az ember egyre többet megtud és megtanul a szakmára készülve. Jó, nyilván ahhoz el kell kezdeni, de tényleg nem tűnik ez reménytelennek. Régebben én se szerettem a főzős műsorokban, ha megvágták magukat, vagy ilyesmi, de már ez enyhült. Ilyen horrorfilm szintű dolgok pedig azért nem gyakoriak valójában.
2021. máj. 6. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Igen valóban inkább a folyó vértől félek, a vérvétellel nincsen bajom.
2021. máj. 6. 21:17
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Akkor azért szerintem menni fog az (3-as, 5-ös vagyok) :) . Ha lenne kérdésed az egyetemről, stb, írjál nyugodtan, akár ide, akár privátot, válaszolok szívesen :) 2019-ben végeztem a Semmelweis Egyetemen, kardiológus rezidensként dolgozom, úgyhogy eléggé képben vagyok a dolgokkal :)
2021. máj. 6. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

#2 "mi lesz majd a boncolassal"

Ha anatomiai, akkor ott egyaltalan nincs ver, ha pathologiai, akkor azert ott is minimalis, es az is alvadt.... :) A boncolas es a verfobia kozott semmi osszefugges nincs.

2021. máj. 7. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!