Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Új munkahelyen megtehetem ezt...

Új munkahelyen megtehetem ezt az első héten?

Figyelt kérdés
Felvettek valahova, 13-án kezdek, a próbaidő alatt, azaz az első 3 hónapban H-P, 8-17-ig fogok dolgozni, ez utána fog változni. Na most nekem az a problémám, hogy 19-én fogorvoshoz mennék, 20-án pedig nőgyógyászhoz. Mindkettő elég fontos lenne. Nem merem mondani nekik, mert nem szeretném elrontani már most rögtön, félek, hogy ennyi miatt kirúgnának. Arra is gondoltam még, hogy írok nekik e-mailt, hogy esetleg kezdhetnék-e valamivel később, mert ilyen jellegű dolgaim vannak. De nem tudom, ez is mennyire lenne jó ötlet.

2021. jan. 7. 18:53
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
93%
Még 2018 elején kezdtem egy új helyen. Az első hónap végén szintén nőgyógyászhoz kellett mennem, ami előre le volt foglalva. Mondták, hogy persze elmehetek. Aztán kirúgtak egy hét múlva. Direkt kérdeztem, hogy tényleg nem gond ha kiveszek egy szabadnapot? Nem volt a válasz.
2021. jan. 7. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%

Ne emailben, hanem személyesen mondd el.

Sőt amikor felvettek,jelezhetted volna, hogy időpontot kaptál erre és erre.

Neked ez már megvolt,elöbb mint az állás.

Biztos felajánlottak volna egy olyan megoldást, hogy el tudj menni.

Nálunk is volt így új kolléganőm.Ő vagy egy hónapja várt már egy vizsgálatra.

Elmondta és elengedték.

2021. jan. 7. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
82%
Át teteted az időpontokat munkaidőn kívülre. Nem szereti senki ah olyan munkavallalot, aki rogton valami problemaval áll elő. De te tudod, higy mennyire kell a munka.
2021. jan. 7. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
82%
Tőlem minden eddigi munkahelyemen már a felvételkor megkérdezték, vannak-e valamilyen előre leszervezett időpontos kezeléseim, vizsgálataim vagy egyéb ügyintézéseim, és ha igen, mikorra. Amit már akkor tudok előre, azt mindig mindet elmondom. Teljesen fölöslegesnek érezném ezeket az utolsó pillanatig titkolni, mert úgyis el kell mennem az időpontra és szabadnapot kell kérnem akkorra a munkahelyen, és ha nem adják meg vagy kirúgással fenyegetőznek, akkor úgyis magamtól mondanék fel, mert az egészségem fontosabb, mint a munka.
2021. jan. 7. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%
Legutóbb mikor felvettek, még ott helyben szóltam, hogy a próbaidő közepére befizetett nyaralásom van. Nem volt belőle gond, kaptam szabit. Előtte levő munkahelyen dettó. Az egyik helyen egy kolléganőm 2 hetes műtéttel indított, nem tudott róla előre. Nem rúgták ki. Szóval helye válogatja, de általában ha előre szólsz, értékelik.
2021. jan. 7. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:

#1: Úristen, sajnálom. :/ Ettől félek én is. :/


#2: Személyesen nem lehet, nem is találkoztam még a főnökkel, csak a HR-essel,a portással, a recepcióssal, meg a security-ssal.


#3: Eléggé kéne ez a munka. :S De egyiket se tudom átrakni, a fogorvosom az fixen keddenként 13-16 között rendel (legalábbis arra, amire én megyek), nőgyógyász sincs hétvégén, meg szerintem késő este se (mivel idő, mire onnan hazaérek, lezuhanyozok, majd még oda is odaérek).

2021. jan. 7. 19:13
 7/18 anonim ***** válasza:
100%

Fuh backi milyen munkahelyek vannak ti felétek. :D Én több helyen is dolgoztam már, és sokszor előfordult hogy már az első hónapban hiányoztam, van ahol az első héten. Soha egy panasz sem volt rám, és egyszer sem fintorogtak vagy rúgtak ki.

Bár én mindig szemályesen bementem egy héttel előtte legalább. Amikor az első héten pénteken hiányoztam hétfőn szóltam. Nehogy már ezért kirúgjanak egy embert. Én ilyen helyen nem is akarnék dologozni.

2021. jan. 7. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
17%
52 hét van egy évben, tehát 52 kedd, simán át lehet tenni egy-két hónappal későbbre. Nőgyógyászt sszintén
2021. jan. 7. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
77%
Na, hát a HR-esnek kellett volna szólnod.
2021. jan. 7. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
#8: 3 hónappal későbbre nem... Mármint lehet, csak belehalok. Nyilván nem szó szerint, főleg a fogorvosba, mert fogszabim van, csak a szokásos állításra mennék, de pont most szednék le pár hónap múlva, nem akarom eltolni még 3 hónappal. A nőgyógyászt meg pláne nem, mert a 20-át is alig várom, beleőrülök, olyan rossz.
2021. jan. 7. 19:34
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!