Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Hogy lehet megoldani munkahely...

Hogy lehet megoldani munkahelyen egy olyan műtétet ami után 2-3honapig nem lehet dolgozni?

Figyelt kérdés
Ilyenkor mi történik? Kirúghatják? Vagy erre van valami betegszabadság? Táppénz?A műtét egyébként nem kötelező, és magán úton történik.

2020. dec. 1. 17:10
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
72%
Könnyitett részlegre àtkéred magad ideiglenesen orvosi igazolàssal.
2020. dec. 1. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
77%
Attól függ milyen műtét. Nem fognak kiírni táppénzre hogyha a homlokodon leszedtek egy anyajegyet. Ha táppénzen vagy addig nem rúghatnak ki, utána viszont igen mert nem szeretik a gyakori táppénzeseket, mert ők viszik a pénzt, minthogy termelnének. Sokan nem látják de a cégnek profitot kell csinálni, különben semmi értelme és úgy a táppénzes a cég ellensége.
2020. dec. 1. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
98%
Bemész a főnökhöz, és elmeséled neki a problémát. Ha olyan a munkahelyed, hogy most a vírus miatt amúgy is kevesebb a dolog, akkor lehet örülni is fog neki, hogy elmész táppénzre. Ha nem olyan a munkahelyed, akkor megkérdezed, hogy mikor lehet róla szó (ha halasztható a műtét).
2020. dec. 1. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 A kérdező kommentje:

Írtam h 2-3honapig nem lehet dolgozni.. nyilván akkor olyanra gondolj. Anyajegyeltávolitás sztem nem ez a kategória.

Minimum 2honapig beszéd, evés nem fog menni normálisan.

2020. dec. 1. 17:34
 5/27 A kérdező kommentje:

Akkor ez igazából a fönökön mulik? Szoval ha nem olyan lehet el se enged?

Még nem mostanában lesz ez. Csak érdekel h mire készüljek majd ilyen téren.

2020. dec. 1. 17:38
 6/27 anonim ***** válasza:
90%

Nálunk az egyik kolléganő gödörbe lépett, elesett, és hazavágta a bokáját. Pár hónapig betegszabin volt.


Amikor felépült, bejött, és könnyítetten végezte a munkáját (amúgy sokat kellene mászkálnia közben, de elosztották úgy a melót, hogy ő csinálta az összes ülőmunkát)


Milyen munkakör? Esetleg home office nem megoldható?

2020. dec. 1. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
86%
jelzed és elmész betegállományba.. Az alatt kirúgnak ok nélkül.. mert van alapja részedről a betegállománynak, akkor nyugodtan viheted munkaügyi perre a dolgot. instant nyerés
2020. dec. 1. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
43%
Ha nem olyan a főnök, hogy ez a műtét mondjuk egy éven belül megoldható lenne, akkor én a helyedben simán megcsináltatnám, de persze számolnék vele, hogy a táppénz után azonnal kihajít. De nem írod, hogy milyen műtét, nagyon sok függ ettől is. Ha tényleg egészségügyi dolog, akkor azt meg kell csináltatni előbb vagy utóbb. Ha meg a melledet plasztikáztatnád (tudom, nem ez lesz a dolog, de ha ilyen jellegű a műtét), akkor ne várd el a főnöktől, hogy jófej legyen.
2020. dec. 1. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
97%
8: Írja, hogy két hónapig a beszéd és az evés sem nagyon fog menni. Tehát aligha szépészeti, fazonírozó jellegű műtétről van szó.
2020. dec. 1. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
32%

"Írja, hogy két hónapig a beszéd és az evés sem nagyon fog menni."


Én ebben nem lennék biztos. Nem igazán jut eszembe olyan műtét állami kereteken belül ami 2 hónap beszédképtelenséggel járna és halasztható lenne.

2020. dec. 1. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!