Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mi van abban a helyzetben, ha...

Mi van abban a helyzetben, ha egy munkahelyen valakinek feleslegessé válik a munkája, mert hogy kevés a munka, de felmondani nem akarnak neki?

Figyelt kérdés
A gyengébb dolgozókat arra akarják rávenni, hogy maguktól mondjanak fel, ők viszont maguktól nem mondanak fel, nyilván érthető, hiszen nem találnak másik melót.A főnökség viszont tehetetlen, dühös, mert arra számít, hogy majd önként és dalolva felmondanak neki a dolgozók. Ez azonban nem történik meg. Mi van ebben az esetben?

2021. máj. 7. 20:25
 1/6 anonim ***** válasza:
94%
Addig szop@tják őket, teljesen legálisan, amég el nem mennek. Sajnos ez így szokott lenni ilyen esetben...
2021. máj. 7. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Nyilván azért nem akar ő felmondani, mert akkor lenne, akinek végkielégítést is kell fizetni. Azt meg nyilván nem akar. Ilyen mocsok munkáltatót csak szivassák meg jól a melósok, harcolják ki, hogy ő mondjon fel és fizessen mint a katonatiszt.
2021. máj. 7. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

azért annyira szívbajosak nem szoktak lenni a magyar cégek.

max 2-3 hónapig húzható ez a szitu, aztán felhívnak a munkaügyre és szevasz.

2021. máj. 8. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Vagy leveszik az óraszámot, mondjuk 4re, aki aláírja marad, aki nem, ott már befigyel a közös megegyezés, hiszen a munkáltató nem rúgja ki, de ha a dolgozó elmegy, akkor nem kell végkieget fizetni.
2021. máj. 8. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
60%

2: A mocsok munkáltatót legtöbbször azokkal szimpatizáló dolgozók támogatják. Vannak ugyanis olyan aranyos emberek, akik annyira ráutaltak/nyomorultak, hogy rájuk vannak utalva, vagy esetleg megvan a kölcsönös görénység közöttük. Mai nap láttam, mikor a boltban voltam. A műszakvezetőmmel bulizni fognak együtt. Szóval, nem a sorok között van a baj feltétlen, hanem a rendszerben. Kicsikét nyisd ki a szemed, legyél nyitottabb. Érdekszövetségek mindig is voltak és lesznek, munkahelyeken pedig pláne. Meg úgy tudod, sajnos nem a széplélekűeknek áll a világ, meg a nagyságos emberségnek, hanem az érdekeknek. Amelyik erősebb az érvényesül. Rohadt xar ám ezt leírni amúgy, csak szólok. Nem olyan faszányos az igazság néha, meg nem is hangzik ritmusra, rímre, hanem csak natúran. Még én is utálom saját magam hogy leírtam. A cégeknek nem érdeke egyébként hogy az operátorokat örökké megtartsák. Lement a megrendelés és csá. Nyilván értelmes helyeken megmondják az embereknek hogy "sajnálatos módon nem tudunk több munkát adni", hanem kirúgják/krúgattatják/ráveszik felmondásra a(z) fölöslegessé vált embereket, és mivel azok már be lettek tanítva munkafolyamatokra, ezért elhíresztelik róluk hogy mekkora xarok, hogy véletlenül se találjanak más munkát, egészen addig, míg a cég felvételt nem hirdet legközelebb, és felveszik a már betanított munkaerőt újból szívesen, rövid időtartamra újból és így tovább. Szép praktikák nem de? Ja, és még Ózdról sem írtam egy szót se, ahol a multik is lenyomtak hasonló dolgokat, és most egy darab nagy munkáltató nélkül maradt a város, mert ugye ezek a cégek senkinek sem ígérnek hűségesküt meg vérszerződést, szóval ezek ma-holnap megmondják hogy ennyi volt, kirúgnak mindenkit és lelépnek a f*szba gec*. Addigra széjjel k*rtak az emberek a saját emberi kapcsolataikat a hatalommániájukkal - tudod, a nyomorból vagy a bűnözés, vagy a nyalás és kádereskedés a menekülés, nem a munka meg szakma - és ott maradnak házaikban egészen addig, míg az utcára nem kerülnek a lecsórósodás folyamatában.


Remélem senkinek sem tetszett amit leírtam, és utáltok érte, mert ez még csak a jéghegy csúcsa. Ózd pipa, már csak a többit kell nézni.

2021. máj. 8. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Vannak munkahelyek, ahol inkább megszivatják az adott egyént, mert az egyébként többet ért el, vagy más a politikai nézete, esetleg életfilozófiája mint a többé, és ezért ahelyett hogy kirúgnák, inkább addig szivatják, kergetik az őrületbe míg kénytelen lesz felmondani. Ez Magyarország, üdv itthon.
2021. máj. 8. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!