Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Hogy lehet így új munkahelyet...

Hogy lehet így új munkahelyet keresni ?

Figyelt kérdés

Sok embertől azt hallom,hogy addig ne mondjak fel amíg nincs új helyed.

Kérdeztem,hogy azt mégis,hogy csináljam?!

Adjam be mindenhova a jelentkezésem,hívnak interjúra elmegyek,megkérdezik mikor tudok kezdeni, és akkor azt mondjam,hogy ja bocsi fel se mondtam még a jelenlegi munkahelyem és a ledolgozása idő 30 nap,szóval 30 nap múlva tudok kezdeni


Őszintén én tartom ezt kicsit baromságnak.!!


Ki az a hülye, aki megvár 30 napot, ha van még két jelentkező a munkára, akik meg azonnal tudnak kezdeni.


Nem célszerű előbb felmondani

És az utolsó 10 napban amit a munkahelyednél töltesz akkor beadogatni az önéletrajzodat és úgy interjúra menni,és azt mondani,hogy 1 héten belül tudok kezdeni.?


Miért hallom sok embertől,hogy csak akkor mondj fel ha van már új


Mégis hogyan?


Bocsi ha ilyen baromságot kérdezek,de számomra ez nem világos



2021. máj. 12. 05:35
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
85%

Nem tudom milyen helyeken jártál, de amikor mondtam, hogy fix 30 nap felmondási idő van, akkor mondták, hogy semmi baj, várnak szeretettel. És vártak.


Nem célszerű előbb felmondani


És az utolsó 10 napban amit a munkahelyednél töltesz akkor beadogatni az önéletrajzodat és úgy interjúra menni,és azt mondani,hogy 1 héten belül tudok kezdeni.?


Lehet az lenne, de azért arra sem árt gondolni, hogy mi van akkor ha mégse találsz ennyi időn belül melót.

2021. máj. 12. 05:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Erre nincs recept. Én úgy kerestem munkát, hogy nem volt aktuális munkahelyem. Ekkor több helyre behívtak interjúra. Így is max. 2 hónapig voltam munka nélkül.

Mikor volt munkám és úgy pályáztam, még interjúra sem hívtak be. Kolléganőm munka mellett jár interjúkra. Nálunk meghirdettek egy új pozíciót és az új jelentkezőre várnak 2 hónapot.

Nyilván azért, mert olcsón megkapják.


Ha random mondsz fel számíts arra, hogy akár hónapokig nem lesz munkád.

2021. máj. 12. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Olyan helyre érdemes menni, ahová TE kellesz... akkor pedig lazán kivárják a 30 napot.

Ha előbb felmondasz, abból lesznek az olyan cuki balesetek, mint velem 2009ben, hogy 1év 8hónapon át nem találtam végzettség nélkül semmilyen munkát, nem kellettem sehová... még a fejemhez is vágták, hogx válságvan, tele a munkaerőpiac, megtehetik, hogy válogatnak... na és én nem kellettem senkinek 1év 8hónapon át...

Közben elvesztettem rengeteg barátot, utcára kerültem, csövezni kényszerültem, rettenetes nehéz volt felállni onnan.

Azóta elvégeztem egy szakmát, és tettem róla, hogy legyen olyan szakmai tudásom, hogy szükség legyen rám.

Ma ha keresnék új munkát, találnék is szakmán belül, és ki os várnák rám a 30napot de még 60at is. Pelda is volt már rá...

Kinöttem szqkmailag a vállalkozót akinél melóztam, így aztan elkezdtem melót keresni, találtam is egy nagyobb céget, akik érdekes dolgokat csinálnak (asztalos vagyok), kérdezték mikor tudok kezdeni, én pedig megmondtam, hogy jelenleg egy lépcsőt csinálunk egy villába, és mindenképen szeretném végigvinni azt a munkát, mert rengeteget tanulok belőle és érdekel, így kb másfél hónap múlva tudok kezdeni... kézfogás, várunk szeretettel...

A szakmai referenciáimat látva én kellettem nekik... ennyi.

2021. máj. 12. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
89%
Ahol nem várnak egy törvényileg előírt 30 napos felmondási időt meg, oda nem te kellesz, hanem egy rabszolga... nem is mennék ilyen helyre soha.
2021. máj. 12. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
0%

Sokan,el vannak varázsolva a felmondási idő azért van hogy az alatt keressél magadnak másik munkahelyet . A cég pedig találjon másik munkavállalót a helyedre .

Januárban,mondtam fel és nekem is 30-napos felmondásom volt de mikor mentem,másik munkahelyre felvételizni akkor telefonáltam ma nem megyek,igazolt távollétet írtak nem fizetek és ennyi.

Felmondásom 19.-napján pedig eljöttem,mert a másik munkahelyen már kezdhetem,be mentem szóltam hogy mikor kezdek a másik helyen mondták rendben de csak eddigi napokat fizetik ki . És csá

2021. máj. 12. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem vagyunk elvarázsolva, sajnos nemnígy szól a munka törvény... attól, hogy neked jófej ex munkaadód volt aki nem problémázott ezen, és nem hiányoztal neki... attól még aki nem tartja be a 30nap felmondási időt, kevésbé jófej munkaadó esetén meg is útheti a bokáját...
2021. máj. 12. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

A 30 napot papíron kell ledolgozni, ha jófej a főnököd elenged (ezt neked kell érezni...). Engem elengedtek, amikor felmondtam. A másik helyen pedig úgy egyeztünk meg, hogy gyakorlatban csak a felét (15 napot) kellett ledolgoznom. De olyan is volt, ahol munka után mentem el pár órát segíteni a leendő munkahelyemre, hogy ott is biztosítsam a helyem és mellette le tudjam dolgozni a 30 napot.

Főnökfüggő.

2021. máj. 12. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Én multinál dolgozok ugyan, de az sokkal-sokkal ritkábban fordul elő, hogy valaki 1-2 héten belül tud kezdeni (az elmúlt 8 év alatt kettő ilyen volt összesen!). Simán kivárja minden cég a 30-60-90 napos felmondási időket, mert így működik a piac. Igaz, a mi szakmánkban munkaerő-hiány van, tehát általában alapból hónapokig keresgélünk egy-egy pozira embert.
2021. máj. 12. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
5%

Mi ez a jó fejség a főnök szöveg ? Hogy ütöm meg a bokámat ha nem dolgozom le a felmondási időt ? Mert, nem dolgoztam le ? Munkára nem lehet kötelezni senkit .

Ez az én életem nem a főnökömé meg a törvényé !

2021. máj. 12. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Munkára nemnlehet kötelezni senkit ez tény... kártérítésre viszont igen.
2021. máj. 12. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!