Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ilyen körülmények között...

Ilyen körülmények között elmennétek a munkahelyről vagy maradnátok?

Figyelt kérdés

Van egy iroda, ahol egy ember viszi a hátán az egész irodát. A többi öt dolgozó csak a könnyű, rutinszerű feladatokat végzi, de ötletszegények, nincs kreativitásuk. A pályázatokat hatan adják be, de egyedül a kreatív kolléga írja őket. A megbízások elnyerésekor mind a hatan felvonulnak, de egyedül a kreatív kolléga beszél, ő tárgyal a megbízókkal. Ha a megbízók a többiekhez intéznek kérdést, azok zavartan mosolyognak, és azonnal a kreatív kollégára néznek segítségkérően.

A haszon egyenlően oszlik hatfelé. A kreatív kolléga most kapott egy másik cégtől ajánlatot. Az öt naplopó most kétségbe van esve, és el akarják érni a főnöknél, hogy ne engedje el a cégtől a kreatív kollégát. A kreatív kollégát pedig gazembernek és hálátlan kígyónak nevezik, sértődötten viselkednek vele.

A főnök szinte könyörög a kreatív kollégának, hogy gondolja meg magát, maradjon mégis, mert ő azzal az öt ötlettelen, tehetségtelen emberrel nem megy semmire. Mit csináljon a kreatív kolléga?



2021. máj. 13. 02:12
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

A opcio: Kompromisszum a fonokkel: joval tobb fizu, plusz csapatcsere es a kreativ kollegs is vegyen reszt az ujak kivalasztasaban


B opcio: maga mogott hagyja a sullyedo hajot es megy vilagga, ahol mrgbecsulik a tehetseget

2021. máj. 13. 03:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Kerdesedbol az derul ki, hogy a kreativ kollega te vagy.


Vagy megsem, mert ha valoban kreativ lennel, nem itt kerdezoskodnel, hanem kozolned a fonokkel, hogy dupla fizetes mult honap elsejetol, vagy kilepsz. Es kilepsz.

2021. máj. 13. 03:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Elmennék a kreatív kolléga helyében.
2021. máj. 13. 04:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Már rég fizetésemelést kértem volna.

Nem adja meg akkor kalap-kabát

2021. máj. 13. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Ilyenkor kell dupla fizetést kérni.
2021. máj. 13. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Ha megterhelő a munka vagy ez felháborodást kelt benned kérd a főnöktől, hogy szólítsa fel a naplopó társaságot, hogy dolgozzanak vagy vegyen fel helyettük használható munkásokat. Nem tudom így mi haszna van belőlük...Ha elbírod a munkát,jó így neked akkor kérj több pénzt érte bár az hosszútávon nem hiszem hogy megoldás lenne.

Nálunk is így van 1-2 ember viszi a hátán az egészet a többiek eldolgozgatnak..a főnök tudja értékeli hogy gond van de túl nemtörődöm, t.ketlen ahhoz, hogy megoldja így pénzzel kompenzál.Csak az a gond a jutalmakat,bónuszokat azok is kapják akik nem tesznek hozzá sokat az egészhez csak jarkalnak,azon gondolkodnak mit kellene enni... a fizetés különbség meg kb.30.000 ft a munka 80%-nak az elvégzéséért.Nem beszélve a tudásról, koncentrációról, precizitásról. Ráadásul ha herék valamit nem tudnak ami elég gyakori jönnek a félbeszakítások a kérdésekkel.

A helyedben egy ilyen rendszerből ha már van más lehetőség azonnal kilépnék. Itt nem fohsz tudni fejlődni csak stagnálni.

2021. máj. 13. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

A kreatív egyén helyében kérnék 3x annyi fizut, hiszen én végzem az összes munkát. Ezt így szó szerint elmondanám.

Rugjon ki párat a naplopók közül, növelve az én fizetésem, hiszen ők úgyis feleslegesek.

Ha nem, akkor viszlát.

Lef0snám mit gondol.


Nálunk a munkaügyi részlegen volt hasonló szitu. 5en voltak, 1 dolgozott csak. Még hétvégente is bejött, hétközben tovább maradt ugyanannyi fizuért mint a többi. 2 év után elment. Egyre több munkát bíztak rá, nem bírta. Felvettek helyette 3-4 embert.

2021. máj. 13. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
A jó munkásokat kiégeti a rendszer...Sokszor tényleg úgy van egy jót többel kell helyettesíteni és szégyenszemre még akkor sincs a munka rendesen elvégezve...Nálunk van egy "kolléga" aki kért túlórát de mindig bekellett állítani mellé valakit,mert annyira nem tud semmit nem is érdekli.És most jutott el a főnöknek addig hogy megmondja neki tanulja meg a dolgokat mert hogy akar túlórázni ha nem tud mindent,nem lehet rábízni a váltást önállóan anélkül,hogy valakit mellé ne állítana és ha nem megy neki keressen máshol plusz munkát. Az volt az érdekes amikor olyan lett ráállitva aki szintén nem tudta a feladatot...így maradt a délutáni munkából reggelre is.Azt sose csináltam meg,csinálta a főnök az ő ismerőse hát dolgozzon helyette ha az neki jó.Ugy voltam vele ha délelőtt vagyok nekem semmi közöm a délutánról maradt munkáról ami nem azért maradt mert sok volt hanem azért mert valaki nem tud és nem is akar dolgozni.A szombati munkát is ha ő volt amit hagyott egész szombst délelőttről az várta a főnököt hétfő délelőtt. Nehogy már ő van fizetve érte én meg a saját munkám mellett még azt is lehúzzam ameddig a másik ott vihoraszik.Ugyanigy a hibákat is amiket csinált otthagytam a főnöknek kijavítani.Úgy látszik ez némileg hatott...
2021. máj. 13. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Ilyen körülmények között nem maradnék.

Akkor nem váltanék, ha:

- minimum 2 számjegyű százalékkal az új hely fölé ígér a mostani hely

- minimum egy szintet léphetek karrierben

- az 5 naplopó felettese lehetek

- szabad kezet kapok az 5 naplopó folyamatos rostálására és cserélésére


(És ahogy írták, már rég tettem volna azért, hogy kiemelkedjek ebből a pocsolyából, fizetésemelés kérése, vagy váltás)

2021. máj. 13. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 David koszegi válasza:
100%
Menjen a kreatív kolléga! Vagy pedig a többi helyett jöjjenek mások...
2021. máj. 24. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!