Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Szólnátok a főnöknek ebben az...

Szólnátok a főnöknek ebben az esetben?

Figyelt kérdés

Számvitel. Véletlenül az asztalomon maradt egy számla, amit múlt héten kedden kellett volna átadni a pénzügyeseknek kifizetésre.


Most vettem észre, rohantam is vele, átadtam.


A főnököm nagyon ki van élezve erre, neki már az is baj ha egy-két napig van az asztalon egy számla, nemhogy egy egész hétig.


Szóljak neki?


Érvek: Ha a pénzügyeseknél valaki reklamálna, akkor tudjon róla. Amúgy véd minket, de ha csak így hirtelen kapja a hírt, akkor nem lenne képben.


Ellenérvek: Nem biztos, hogy reklamálnának a pénzügyön, nagyon gyakran vannak lejárt határidejű számláink (eleve úgy kapjuk meg őket)

Plusz tuti nagyon leteremtene - sajnos túlzottan is érzékeny típus vagyok, már most szarul érzem magam, nem direkt csináltam, így nem lenne értelme a fejmosásnak sem.

Ilyen még sosem volt korábban, első (és nagyon remélem hogy utolsó) eset.

A számlát már átadtam, máshogy már nem lehet javítani a helyzeten.


2021. máj. 17. 11:34
A kérdező szavazást indított:
Igen, jó ha tud róla
Ezen a ponton már felesleges
10 szavazat
 1/8 anonim ***** válasza:

Nem szólnék.

A számlák határideje 15 vagy 30 nap szokott lenni, nagyon ritkán 8 nap. Ennek mikor jár le a határideje? Ha a pénzügynek még legalább 4-5 napja van rá, akkor senkinek nem szólnék. Ha annyi idő alatt nem utalják el a pénzt, azért ne te legyél a felelős. Ha esetleg már csak 1-2 nap van rá, vagy lejárt, akkor a pénzügynek szólnék, hogy bocs, én voltam feledékeny, de alázatosan kérem őket, hogy ezt sürgősséggel csinálják meg, hogy az ügyfél reklamálását megelőzzük.

Amúgy szerintem ritkaság, ha a lejárat után azonnal szólnak.

2021. máj. 17. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Igen. Igyis úgyis szarul érzed magad miatta, legalább hamar túl leszel rajta, így meg ki tudja mennyi ideig várnál arra, hogy egyszer csak tudomást szerez róla. Meg azért biztos jó pont, hogy te szóltál neki.
2021. máj. 17. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Szólj neki. Nem direkt csináltad. Szóval tudod hogy oda kell figyelned. Sajna az időjárás mostanság megkavarja az embereket. Hidd el nem csak te vagy így. A környezetemben is tapasztalom több helyen hogy az embereket nagyon megviseli ez az időjárás. Lehet a főnöködet is.


Magne-b6-at segít a stressz leküzdésében is.

2021. máj. 17. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

#1


Április harmincadikán járt le a határidő, mi május tizedikén kaptuk meg.


Az a rendszer nálunk, hogy a számlákat egy kijelölt helyre gyűjtjük egész nap, és másnap reggel átellenőrizzük őket, aztán átadjuk, így szinte mindig van egy egynapos csúszás, kivéve ha nagyon sürgős a számla.

Itt egy hét csúszás volt :/


Egyelőre afelé hajlok, hogy elmondjam neki. Még nem ért vissza a helyére.

2021. máj. 17. 11:48
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Mindenképpen mondd el.

Így csak azért teremthet le, hogy feledékeny/figyelmetlen voltál.

Ha mástól tudja meg, akkor emellé még sunyinak is tarthat, aki nem vállal felelősséget a hibáért.

Fel a fejjel! :)

2021. máj. 17. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is állj bele a dologba, ha felvállalod többet ér, mint maga a hiba.
2021. máj. 17. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Végül odamentem, bevallottam a bűnöm.


Jól fogadta :)


Köszi a tanácsokat és a bátorítást!

2021. máj. 17. 12:43
 8/8 anonim ***** válasza:
A hiba nem tetszett neki, de a tisztességed maradandó plusz lesz számára.
2021. máj. 17. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!