Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Hogy lehet hatékonyan félreten...

Hogy lehet hatékonyan félretenni, ha nem igazan tudok leállni a költekezéssel?

Figyelt kérdés
150-160ezret keresek havonta, ebből 25 elmegy a rezsire+kajára( kaján spórolok aktában). Viszont közel 1 milliót gyűjteni szeretnék, de nem tudok leállni a vásárlással. Minden pénzem elköltöm ruhákra és szépségápolásra.
2021. máj. 18. 12:38
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
86%
Akkor a bevételeidet kell növelni annyival hogy azt már ne tudd elkölteni, mert már nem maradna hely a ruhásszekrényedben. Mindig két lehetőséged van ha spórolni akarsz. Bevételt növelsz vagy kiadást csökkentesz. Neked kell választani.
2021. máj. 18. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Hát önfegyelmet kell gyakorolni.
2021. máj. 18. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
Hát most munkát váltani nem nagyon tudok mert még tanulok, de szeptemberben lesz a vizsgám és akkor talán jobb munkám lesz.
2021. máj. 18. 12:49
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
Válassz ki egy bizonyos összeget (pl havi 20ezret), amit leraksz minden hónap elején. Vedd úgy, hogy az ugyanúgy nem létezik, mint a rezsire elment pénz. Miután mindent leraksz/kifizetsz oszd el a maradt összeget néggyel. Az így kapott összeget költheted el heti szinten. Ugye, hogy már nem is olyan sok? Emellett tanulj önfegyelmet, nem nyúlhatsz a jövőheti pénzhez. Ha az előző hétből maradt valamennyid azt viszont elköltheted másik héten is.
2021. máj. 18. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
74%
Őszintén segítenék, de nem tudok. Én alapjáraton olyan vagyok, hogy még a termék vásárlása előtt mérlegelek, hogy megéri-e megvenni azt a dolgot (ami az esetek túlnyomó részében nem éri meg). Hogyha ennek ellenére elverném a pénzem, olyan bűntudatom lenne, hogy addig nem ennék, amíg vissza nem pótoltam a kiesést.
2021. máj. 18. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
#1 ha a kérdező 10 milliót keresne akkor is elverné ruhákra. Bár az ilyen mentalitású ember, soha nem fog havi nettó 10 milliót keresni.
2021. máj. 18. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
Akkor tegyél félre egy előre meghatározott fix összeget félre amikor megkapod a pénzedet és ne hó végén azt ami marad
2021. máj. 18. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
Szerintem is csak úgy működik, ha hó elején fix összeget félretesz (befizet külön alszámlára, stb.), és ahhoz SEMMIKÉPPEN nem nyúl hozzá. A maradékot pedig beosztja. Ha göncöt akar venni magának, akkor kevesebbet/olcsóbbat eszik.
2021. máj. 18. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 Sunshinedoll ***** válasza:

Esetleg legyen egy külön számlád, amire félreteszel minden hó elején 10-20 ezer Ft-ot, vagy amennyit költekezni szoktál.

Amúgy meg önfegyelem. El kell dönteni, hogy mi a fontosabb: egy újabb blúz/szemfesték vagy az, hogy a hosszú távú céljaid irányába is lépj valamit?

2021. máj. 18. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

Menj be a bankodba és érdeklődd meg, hogy milyen megtakarítási számlák vannak, ahova aztán havonta elutalsz egy adott összeget (legjobb lenne, ha automatikusan történne).


Ezen felül én rászánnám az összeget és néhányszor elmennék pszichológushoz, mert amit írsz, az már függőség, kellene külső segítség.

2021. máj. 18. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!