Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Milyen munkakörök vannak...

Milyen munkakörök vannak amihez kell diploma de mindegy milyen?

Figyelt kérdés
Szóval azt nézik hogy legyen. Vonatkoztassunk el a hamburger sütéstől és az ilyen szellemes megnyílvánulástól köszönöm!
2021. máj. 19. 08:59
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
56%
Ilyen szerintem nincs. Egyszerűen egy diplomás tesi tanár, egy mérnök meg egy jogász full máshoz ért, nyilván mással fognak foglalkozni.
2021. máj. 19. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
55%
Szerintem ilyen nincs, olyan viszont van, ahol nem kellene diploma, de annyi büfészakos diplomás jelentkező van, hogy akinek nincs azt nem fogják felvenni. Tehát a szitu gyakorlatilag az, amit kérdeztél.
2021. máj. 19. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
97%
SSC, és mindenféle adminisztrátori munka.
2021. máj. 19. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Van olyan,ahol felsőfokú végzettséget kérnek,de nincs megjelölve,hogy pontosan mit. Láttam már iylen álláshirdetést. Szóval igen van.
2021. máj. 19. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Irodai asszisztens, adminisztrátor, ügyintéző, HR generalista - általában az ilyen munkáknál van a "mindegy, milyen, csak diploma legyen" feltétel. Sokszor a hirdetésben csak középfokú végzettség a feltétel, de érettségivel be sem hívnak interjúra.
2021. máj. 19. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Pedig ennek nagyon nem értem a logikáját. Miért lenne alkalmasabb egy irodai egyéb szaktudást nevén nevezve,,egyéb ügyintéző,,nem igénylő irodai betanított pozira egy akarmilyen bufeszakkal rendelkezo diplomas, mint mondjuk egy tobb eve penzugyi teruleten dolgozo kozepfoku végzettségű.
2021. máj. 19. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

A több éve pénzügyi területen dolgozó középfokú végzettségú jelentkező nem fog GBM+cafeteriáért elmenni irodai papírtologatónak. A pályakezdő diplomás viszont igen, mert legalább nem a gyárban kell nyomni az ipart.

Az ilyen betanított irodai dolgozónak csak írni-olvasni kell tudni, a többit majd ott megmutatják neki. Ma Magyarországon az írás-olvasás tudását pedig csak a diploma garantálja, az alacsonyabb szintű végzettségeket (érettségi, szakmunkásbizonyítvány) simán meg lehet szerezni analfabétaként csalás nélkül. Úgyhogy irodai munkákhoz a diploma lett a belépő, mert az érettségizett lehet, hogy a nevén kívül nem tud leírni semmit.

2021. máj. 20. 05:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Érdekes egy felfogás valószinű az érettségizett nem tud leírni a nevén kivűl semmit. Te se nagyon.
2021. máj. 20. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Én is nagyon sok ilyen álláshirdetést látok, ahogy fentebb írták, főleg adminisztrátori munkakörökben, hivatalokban, meg olyan helyen, ahol emberekkel kell kommunikálni.

Általában az ilyen hirdetésekben azt is hozzáteszik, hogy csak "előny" de nem feltétel. Vagyis ha jelentkezik hozzájuk egy ember érettségivel, egy meg valamilyen diplomával, akkor az utóbbit fogják preferálni.


Miért? Van egy ilyen feltételezés, hogy aki lediplomázott, az gyorsabban tanul, esetleg jobb személyes kultúrát hoz magával, igényesebb, választékosabban beszél vagy ír, jobban átlátja az összefüggéseket stb.


(Természetesen ez nem feltétlenül igaz, nekem van két diplomám és elég sokat láttam már, szóval ja... ezz inkább csak szűrőnek használják a HR-esek).

2021. máj. 20. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Hagyjuk már ezt a hulyeseget nem ezen mulik. Az h vki fiatalon nem tesz le egy diplomat ellenben tök fogékony a dolgokra csak mondjuk lusta a könyvek felett ülni évekig, az nem jelent semmit. Engem anno felvettek az egyetemre félbehagytam mert semmi turelmem nem volt hozzá h seggeljek évekig örültem h kijártam a sulikat. Dolgozni akartam mindezt úgy h a reál tantárgyakból végig 4es 5ös voltam. Mégis megálltam a helyemet kulonbozo irodai munkakorokbe de még fizikaiba is mert nem válogattam. Hagyjuk már a diplomát. Az én véleményem meg az hogy nem csak a helyesírásnál kezdődik az elvárás hanem a számolásnál is. Sztem az a legfontosabb aki irodai helyen tolja tudjon számolni, ne a rendszerek számolják ki helyette némelyik elé egy IQ vagy EQ teszt sem árt. Néhány diplomas szamolni sem tud normalisan ha csak nem pénzügyi, gazdasági vonalon tanult. Nincs dipim mert lusta voltam viszont a matek a gyengém helyesen írni annyira nem tudok😉🙂az inkább a bolcsészek erőssége. En biztos ezek fényében nem vok alkalmas irodai dolgozónak.
2021. máj. 22. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!