Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Magyarországon ma vannak...

Magyarországon ma vannak olyan munkakörök, ahol nem kérnek CV-t és nincs állásinterjú? Ha igen, mik ezek?

Figyelt kérdés

Azért kérdezem, mert belefáradtam már, hogy diplomásként egyik pozícióról másik pozícióra küldöm a CV-met és még csak vissza sem válaszolnak. Az interjún meg majd úgyis folytatnák tovább a szívatást kiszűrve a szemszínemtől, a péniszméretemen át azon kérdéssel bezárólag, hogy milyen típusú egysejtű állatka prezentálja legjobban a szakmai motivációmat.

Nekem ezekből a kötelező fasisztoid körökből pedig már nagyon elegem van és BSc-vel is szívesen elmennék olyan munkahelyre, ahova "csak úgy" felveszik az embert. Nem érdekel milyen sz** és hogy mit kell csinálni, de már elegem van a munkanélküliségből. Persze külföld lenne a legjobb megoldás, de egyrészt a nyelvtudásom is nulla, másrészt ismerősöm sincs, aki segítene a kinti életben így a nyugati munkavállalás kilőve.



2020. febr. 9. 18:18
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
96%
Ha van diplomád, van nyelvtudásod is, előbbi nincs utóbbi nélkül. Amúgy engem is idegesít ez az egész. A CVben és az interjún is hazudnak az emberek, ki a fene az aki nem csak a pénzért dolgozik, hogy ne dögöljön éhen?
2020. febr. 9. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:

"Ha van diplomád, van nyelvtudásod is, előbbi nincs utóbbi nélkül."


Most ezt hogy érted? Csak a hülyék nem képesek záróvizsgáig lerakni egy gagyi origó-s B2-t. De azzal a "nyelvtudással" meg semmire nem megyek egy cégnél, ahol napi szinten kell a külföldi kollégákkal/ügyfelekkel tartani a kapcsolatot.

2020. febr. 9. 18:27
 3/22 anonim ***** válasza:
89%
Általában a fekete alkalmi munkák mennek így.
2020. febr. 9. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
0%
Képmutatás az egész, csak a sok idióta és háeres ezt az amerikai kapitalista rendszert majmolja. Minden cég a legjobbat keresi és nem fogja fel, hogy a legjobb nem lehet mindenkié. Válogatnak, mint a banyák a Lehel piacon. Ilyenkor örülök, hogy ez nem az én világom és soha nem dolgoztam ilyen helyeken, nem is akarok.
2020. febr. 9. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
75%
Igen. Vállalkozó. Az én tapasztalatom az, hogy eddig, ahova beküldtem az önéletrajzomat onnan mindig visszahívtak pár nap múlva. Csak egyszer nem, de akkor jogos volt, mert jel. határidő után adtam be, így érvénytelen volt. Szerintem nem jó a CV-d vagy nem felelsz meg az elvárásoknak vagy túl keresett helyre adod be. Én pl. másoknak szoktam CV-t írni, mert ők nem értenek hozzá. Eddig akiknek megcsináltam, azokat hívták és mehetek interjúra is. Az más kérdés, hogy onnantól már nem tudok segíteni.... El kell adnod magad.
2020. febr. 9. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:

De jó, hogy megint nem arra válaszolt senki, ami a kérdés. Nem vállalkozókra meg rossz CV-kre voltam kíváncsi, hanem arra, hogy milyen munkakörök vannak, ahova (jó max formalitás az interjú és a jelentkezés) gyakorlatilag azonnal felvesznek tök mindegy milyen tapasztalatod van.

Azt meg ne mondja nekem senki, hogy csak fekete munkára, mert debreceniként még Esztergomból is küldtek a postaládánkba múltkor szórólapot, hogy lehet valamilyen céghez menni dolgozni, mert nincs ember. Meg mindenhol munkaerőhiányról lehet hallani akár a vendéglátásban/építőiparban/gyártóiparban.

2020. febr. 9. 20:09
 7/22 anonim ***** válasza:
78%

Valaki írta itt pár napja (és szerintem igaza is van), nincs munkaerőhiány, csak nem akarják megfizetni a munkaerőt. Ha megfizetnék rendesen az embereket, egyből nem lenne munkaerőhiány.


Na de, hogy a kérdésre is válaszoljak, ma már takarítói állásokhoz is önéletrajzot kérnek. Plusz bárhol, ahol ki van írva, hogy új munkatársat keresnek (nem interneten, hanem kint az utcán), mindenhol önéletrajzot kérnek. Ezt a kört és az interjúkat sajnos nem lehet megkerülni, szerintem sem a legjobb szokás, de úgy érhetsz el a leggyorsabban eredményt, ha sikerül alkalmazkodnod ahhoz, ami jelenleg van.

2020. febr. 9. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
49%

Elmehetsz segédmunkásnak, költöztetőnek, oda talán nem kérnek önéletrajzot. A logikát mondjuk nem értem: önéletrajzzal nem vesznek fel, akkor majd anélkül fel fognak venni?

Ha úgy gondolod az önéletrajzod miatt nem vesznek fel, akkor esetleg javítani kellene?

Vagy úgy godnoltad, hogy jelentkezel két helyre és majd rögtön felvesznek, neked csak ki kell választani melyik tetszik jobban? Másnak se könnyű ám a munka találás! Ha van időd mert nem dolgozol és sok interjún jártál, akkor tudnod kellene, hogy mi volt az ami nem ment olyan jól, miket kérdeztek, miket kellene legközelebb válaszolni, mit kellene javítani a CV-n, stb.

Ha meg csak nyafogni jöttél és mindenki más hibás, csak te nem amiért nem vesznek fel, akkor hajrá, csak így tovább, így biztosan fel fognak venni.

2020. febr. 9. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:
#8: Nem, csak arra gondoltam hátha van bármilyen olyan aljamunka, amire automatikusan felvesznek, mert még a sz**-t is jobb végigszenvedni, mint éhhalálban fagyban kint az utcán elpusztulni.
2020. febr. 9. 21:24
 10/22 anonim ***** válasza:
83%

Itt nálunk a Mester utcában vagy négy-öt giroszos ablakában is ott a tábla, hogy felvétel van.


Nem hiszem, hogy több körös interjún kellene átmenni.

2020. febr. 9. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!