Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ésszerű szerinted, hogy a...

Ésszerű szerinted, hogy a futár, felszolgálónak illik(már majdnem kell…) borravalót adni? A burkoló, a rendőr, tanár,eladó, postás sem kap borravalót, pedig ők is a munkájukat végzik…

Figyelt kérdés
2021. máj. 23. 16:03
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
Szerintem nem életszerű.
2021. máj. 23. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 Senior Séf ***** válasza:
Nem is olyan régen még a sebészek is busás borravalókat kaptak. Az ő munkájukat segítő altatóorvosoknak meg egy peták se jutott. Pedig ugyanolyan fontos volt a munkájuk.
2021. máj. 23. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
Én sokszor boltban, benzinkúton se kérem az 50-100 Ft visszajárót. 🤷
2021. máj. 23. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
30%

10-es! Ha a hálapénz törvénytelen, akkor ez miért nem? Ne mondd hogy bevalljátok a jattot és adóztok utána! Az meg pont nem érdekel, hogy "bele van kalkulálva a fizuba, ehért kapnak kevesebbet". Na bumm, és akkor mi van? Pont azért van így mert pofàtlanul elvárják. Tanulni kellett volna, és akkor nem kellene tarhálni.

Más is van aki ennyit visz haza, mégse kap jattot.

Ez szerjntem szánalmas, ahogy toporog, és várja az alamizsnát. Én inkább adom oda egy hajléktalannak. Egyedül étteremben jattolok, mert ott megérdemlik. De azért miért adjak kjattot, ha kihozza a kaját, ami a dolga?!

2021. máj. 26. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
61%

Azért adod a jattot, hogy legközelebb majd ne köpje le a pizzádat a "kedves futár".


Amúgy ezért -is- sütöm otthon, magamnak.

2021. máj. 27. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
Mi heti szinten rendelünk dolgokat, nem étel. Több futár van. Az egyik az 500 ftra beszólt...számolgatta, hogy kevés. Na neki azóta semmi borravaló. Másik nagyon kedves, előzékeny, ő kapja a bukóbbik futár borravalóját is, nem sajnálom tőle. Nyilván ha nem lenne rá keretem nem tudnék adni.
2021. máj. 27. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
"Azért adod a jattot, hogy legközelebb majd ne köpje le a pizzádat a "kedves futár"." Ezt nem értem miért pontozták le, ételfutárokról hallottam azért ezt-azt.
2021. máj. 27. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
53%
Az ételfutások pontozták le, mert igazat írt.
2021. máj. 28. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim válasza:
Igen, 100ft felett szoktam, de a biciklisnek jóval többet adok mint az autósnak.
2021. aug. 14. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!