Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Vagyonőrként munkába vihetek...

Vagyonőrként munkába vihetek viperát illetve sokkolót?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy csak jogos védelmi helyzetekben használhatom, de kezd a hely amit őrzünk para lenni.


Ugye nem lesz baj ha jogos védelemben használom ezeket?


Telephelyről van szó az isten háta mögött.



#Vipera, ólmosbot, ESP vipera, sokkoló #Gázspray nem elég, gumibot egy vicc, stukkert nem ad a hely
2021. máj. 27. 17:49
1 2 3 4
 21/36 A kérdező kommentje:
21 köszönöm kolléga el fogom olvasni, jogos védelem (és végszükség) esetén (ha az életem veszélyben van) mindegy szinte h mivel védem meg magam utána jartam , nem ez lesz az első amit hasznalni fogok , köszönöm a valaszokat ;)
2021. máj. 29. 16:16
 22/36 anonim ***** válasza:
100%
Hát akkor valamit nagyon nem jól tanítanak ha nem használhatom jogos védelem esetén...
2021. máj. 29. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/36 anonim ***** válasza:
81%
Egyébként pl. a gumibot is KKVE eszköz de személy- és vagyonőr munkája során viselheti.
2021. máj. 29. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/36 anonim ***** válasza:

Igen, de egy személy- és vagyonőrnél összesen öt féle támadáselhárító eszköz lehet: 1. Arányos mérvű testi erő 2. Gàzspray 3. Gumibot 4. Szolgálati kutya(kiképzett, oltott) 5. Lőfegyver (Ha az szvő rendelkezik fegyverismereti vizsgával)

Ezek között nem látok sem sokkolót, sem viperàt. Pedig én is személy- és vagyonőr vagyok, és most tanultam ezeket nem túl régen.

2021. máj. 29. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/36 anonim ***** válasza:
Azt, hogy egy vagyonőr szolgálat közben milyen támadáselhárításra alkalmas eszközt tarthat magánál azt a Vagyonvédelmi és magánnyomozói törvény szabályozza. (2005. évi 133-as törvény).
2021. máj. 29. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/36 A kérdező kommentje:
Így van, de magánterületen telephelyen ha jogos s védelem akk barmivel megvedhetem magam ;)
2021. máj. 29. 18:21
 27/36 anonim ***** válasza:
Igen arra gondoltam hogy KKVE eszközzel ha tarthat magánál ha nem akkor is megvédheti magát
2021. máj. 29. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/36 anonim ***** válasza:
100%
Erre mondta egy barátom: "inkább a bíróságnak magyarázkodom, mint Szent Péternek..."
2021. máj. 30. 05:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/36 A kérdező kommentje:
29 Ez milyen igaz :D
2021. máj. 30. 10:20
 30/36 anonim ***** válasza:
100%

Na akkor hivatalosan.


MAGÁNTERÜLETEN, BÁRMILYEN, LEGÁLISAN BIRTOKOLHATÓ dolog lehet nálad.

Szamurájkard, baseballütő, vascső,...BÁRMI! Hiába KKVE valami, pl 23 centis vadásztőr, magánterületen a rendőr bekaphatja!!! Olyan jogilag, mintha odahaza mászkálnál az udvaron vele.


KIVÉVE, ha a telephely ahol dolgozol és/vagy az őr céged tiltja.

2021. máj. 30. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!