Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ez mennyire normális egy...

Ez mennyire normális egy magyar cégtől?

Figyelt kérdés
Nemrégiben voltam próbamunkán egy magyar cégnél, ahová betanított munkakörben voltam dolgozni. Ez a munkakör amolyan "ha nincs szakmád, betanítunk" típusú munka. Ugye próbamunka volt, és nem mondom hogy tetszett a munkakör, de munka lenne. Félidőben a csoportvezető konkrétan letámadott a következőkkel: "Van családod?" "Vannak gyermekeid?" ezekre választ adva jött a következő, jelzem, személyi szférámba alaposan belépett: "Mi betanítunk, ám már sokszor sok mindenki lépett már le 1 év múlva, fél év múlva, vagy 5 év múlva, és mi nem akarunk veled feleslegesen szenvedni csak azért, hogy pár hónap múlva lelépj. Ha komolyak a terveid, és hosszútávon szeretnél itt maradni, akkor betanítunk, és 10 év múlva ezzel a tapasztalattal amit itt tanultál, a szakmában bárhol elhelyezkedsz. Szakmád lesz papír nélkül." A stílus az egész letámadóan ért, sőt váratlanul, mert én munkahelyet kerestem, ahol tudok dolgozni. Kollégákat lekérdezve kiderült hogy a cég a szakmunkásait a járvány kezdete óta elbocsátották és utána újra felvették őket. Ám mikor már harmadjára akarták volna felvenni újra ezeket az alkalmazottakat - szakmunkások - akkor már nem jöttek vissza. Ugye, ez egy olyan munka, ahol eléggé egymásra támaszkodnak az emberek a munka minta, és a szabadságolások sem úgy történnek, hogy csak úgy, hanem lenni kell annak a helyén embernek, aki elmegy szabira. Plusz tájékoztatás volt, ám nem nagy. A pénz elég gyengusz, egy műszak, a munka pedig fizikai, és daráló, gladiátor képző. Külön kifejezném hogy a letámadás meg az hogy akkor most ez a munkahely legyen hirtelen 10 évig a munkahelyem, úgy, hogy amit én csinálok arról soha nem lesz egy szakmai végzettségem, az egy kicsit keserédes. Az, hogy egy nap alapján válasszak 10 évre munkahelyet kifejezetten nem tetszik...

2021. máj. 29. 11:00
 1/4 anonim ***** válasza:
88%
törvényellenes rákérdezni a családi státuszra. Simán felnyomnám a hatóságoknál ezt a munkáltatót.
2021. máj. 29. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
87%
Persze, persze. Mindenre bólogatni és ahogy van jobb, megpattansz. Ilyen szarzsákokkal nem kell foglalkozni, gondolom neked sem álom meló.
2021. máj. 29. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Sajnos egy nagy cég, és ha átb*szok valakit annak sosincsen jó vége. Tehát amit akarok írni, hogy ugyan a cégek sem egyenesek, sőt több joguk van, mint a munkavállalóknak, de azért nem kell g*cinek lenni, csak azért, mert a másik g*ci másokkal. Szóval, én nem játszanék így, ahogy ti.
2021. máj. 29. 14:19
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Jó, akkor csak csináld ahogy neked jó.
2021. máj. 29. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!