Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Milyen vèlemènyed van az...

Milyen vèlemènyed van az olyan helyről ahol beállnak a főnökök melózni?

Figyelt kérdés

Most kezdtem nem règ egy új helyen, gyári meló ès többször volt olyan, hogy csoportvezetők, látszólag irodista nők beálltak a gèpek mellè melózni, fizikai munkát vègezni... Egyszer a tulajt is láttam, hogy beállt a melósok közè csomagolni.


Több gyárban vtam már, èn ezt nem tudom hova tenni...


Mit gondoljak erről?



#munka #főnöksèg
2021. máj. 30. 12:14
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Én azt tapasztaltam, hogy azok a főnökök, akik egyben a tulajok is, azok minden folyamatban részt tudnak venni, ha akarnak. Én is csomagoltam már árut a tulajjal együtt, nincs ebbe kivetni való. Viszont, aki úgy főnök, hogy csak parancsolgat és nincs sok köze hozzá, az nem fog beállni dolgozni.
2021. máj. 30. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem pozitívum, mert így legalább tudja, milyen az a munka, amit a beosztottjai végeznek, hogyan kell, mennyi idő alatt reális elvárni tőlük, stb. De itt majd úgyis kihozzák a kommentelők, hogy csak sóher a tulaj újabb embereket felvenni.
2021. máj. 30. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Vagy az van, hogy megszorultak munkaerőtémában (mert mindenki most került karanténba, ketten felmondtak, az új emberek visszamondták, hármuknak balesete volt, négyen meg épp most lettek veszélyeztetett terhesek...), ezért minden épkézláb ember beállt a gyártósorra.

Vagy az irodistáknak, a főnöknek amúgy szintén monoton a munkájuk, csak épp számítógép előtti unalmas munka, ezért néha kikéredzkednek az irodából a változatosság miatt. Én igazgatóhelyettesként egy szállodában azért szoktam beállni poharat törölgetni/evőeszközt polírozni/krumplit pucolni/stb., mert egyrészt a napi sok órás agymunka mellett ez kikapcsolódás, masrészt közelebb visz a dolgozókhoz, harmadrészt meg látom, hogy "de szar sorrendben vannak a pulton a dolgok, nagyon nem kényelmes a munkafolyamatok közben, rendezzük már át".

2021. máj. 30. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon jó látni, és növeli a munkamorált, ha a főnök is beáll segíteni, de ez nagyobb helyeken ritka, inkább kisebb, 30-100 fős gyárakban jellemző.
2021. máj. 30. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Én értékelem, ha egy főnök beáll az embereihez dolgozni. Több cégnél láttam, hogy amíg a tulajdonos is kivette a részét a melóból, addig ment a dolog, de ha elvesztette a kapcsolatot a dolgozóival, akkor a morál is romlani kezdett.
2021. máj. 30. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Elég sokszor megcsinálom speciel én is az olyan munkát, ami nem az én dolgom, hanem a minőségellenöröké, én meg a laborvezető vagyok. De nekik is jár a szünet, addig meg ne álljon már a gyártás. Ha nekünk a laborvez.helyettessel tudjuk, hogy sürgősen ki kell küldeni a beérkező alapanyagot külső laborba vizsgáltatni, mert addig nem lehet használni, de a min. ellenőrnek nincs ideje kimenni, mert épp más sürgős dolga van, akkor megmintázzuk helyette.

Novemberben a 10 főből 5-en voltunk egyszerre a 3 műszakra, csináltam a saját dolgomy reklamáciokat vizsgáltam ki, nyomonkövetések csináltam, HACCP rendszert vizsgáltam felül, közbe alapanyagos kollégák mindegyike karanténban volt, így azt is én csináltam helyettük, plusz a helyettesem sem volt, így azt is nekem kellett

2021. máj. 30. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
A pozitív példa mutatása erősíti a csapatszellemet, a morált, - nem az évente egyszer esedékes vizesárok látogatás, amikor kollektívan leissza magát egy "munkaközösség" az agyagos földig és mindenki körbe dug mindenkit. A vezető részt vállalása az alap munkafolyamatokban kiküszöbölésre váró szervezési hibák feltárására, munkakapcsolatok megerősítésére, építésére is alkalmas. A szakmai tekintély nem a rettegés árnyékában épül, hanem a szakmai megbecsülésében, - amelyik főnök ismeri A-tól Z-ig az összes munkafolyamatot, az nem fog teljesíthetetlen követelményszintet támasztani a beosztottjainak és nem degradál ember számba vennie az alkalmazottjait sem. Én nem jutottam magasra, de amikor felruháztak egy minimális "hatalommal", akkor nem esett nehezemre úgy viselkedni a hatáskörömbe utalt emberekkel úgy, ahogyan fizikálisan segíteni sem. Nem is köptek, köpnek utánam az utcán, amikor találkozunk. Nekem azt sem esett nehezemre megtenni, hogy amennyiben volt valakinek véleménye, ötlete az elvégzendő feladattal összefüggésben, meghallgassam azt, majd mérlegeljem. Volt, hogy úgy módosítottunk a már bevett eljáráson, hogy egy alárendelt ember ötletét tartottuk hatékonyabbnak és úgy folytattuk a feladat végrehajtását. Nem került senkinek pénzbe és a beosztottak sem azt érezték, hogy egy 0-1 szintű zombiként kell eltölteniük a feladatra szánt időt.
2021. máj. 30. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
55%
Végre.
2021. máj. 30. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
68%
Mi egy nagyobb ács cég vagyunk, ha a főnök ráér akkor be szokott állni, ő is ács. Általában pénteken szokott egész nap dolgozni.
2021. máj. 30. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!