Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mennyi időt jelent a részmunka...

Mennyi időt jelent a részmunkaidő?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Jelentkeztem diákmunkára egy diákszövetkezetnél és van egy állás. Felhívtam a szövetkezetet ahol azt mondták hogy ez egy részmunkaidős állás lenne(bár ez a neten nem így van feltüntetve) Kérdeztem hogy pontosan hány órát jelentene a részmunkaidő viszont erre nem tudtak válaszolni. Én nem szeretném azt hogy pl minden nap csak négy órában megyek, akkor már inkább keresek egy olyan munkát ahol mehetek akár nyolcban is. Itt jelenleg cipőbolti kisegítésről lenne szó, tehát leginkább leltározás meg a polcok feltöltése lenne a feladat(ha ez valamennyit segít) Láttam egy hirdetést ahol 7-16:45 között kerestek a gyárba munkásokat és az is részmunkaidőnek volt írva,szóval tényleg össze vagyok már zavarodva. Leginkább az lenne a kérdés, hogy a részmunkaidő jelenthet 8 órát is vagy csak 4-6 órát?

Előre is köszönöm szépen a válaszokat!


2021. jún. 1. 13:41
 1/8 anonim ***** válasza:
84%
Értelemszerűen 4-6 órát.
2021. jún. 1. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
48%

"Kérdeztem hogy pontosan hány órát jelentene a részmunkaidő viszont erre nem tudtak válaszolni." Mi, a gyaki népe, jobban tudjuk, mit a munkáltatód!


Ja, nem...

2021. jún. 1. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Általánosságban kérdeztem és természetesen ha oda jutok hogy a munkáltató is fel fog hívni, nem csak a diákszövetkezetes csaj, akkor megkérdezem. De addig hátha valakinek van valamilyen tapasztalata, gondolata.
2021. jún. 1. 13:49
 4/8 anonim ***** válasza:
Szerintem azert nem mondtak meg konkretan,mert megegyezes szerint lesz. Lehet h tobb embert is felvesznek,van akit 6 orara,van akit 4-re
2021. jún. 1. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Erre nem is gondoltam 4-es. De lehet igazad van, mert mondta a csaj hogy több embert is keresnek.
2021. jún. 1. 13:52
 6/8 anonim ***** válasza:
Részmunkaidő lehet 4 6 és 7 óra is, azaz heti 20 30 vagy 35 óra. Ezt be lehet osztani egyenlőtlenül is, pl. 20 órát úgy, hogy 2x4 és 1x12. Vagy egyik héten 2x8,másik héten 3x8. Meg sok egyéb variáció is lehet, azt írtam, amit a nálunk dolgozó diákoktól hallottam. A munkáltató ad pontos infót, figyelembe szokták venni, hogy mikor érsz rá, amikor nincsen iskola.
2021. jún. 1. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm hatos.

Nekem most nincs suli, szóval akkor hátha szerencsém lesz és tudok menni akár 35 órában is.

2021. jún. 1. 20:45
 8/8 anonim ***** válasza:
Ahogy az utolso irta, nalunk is van reszmunkaidos, o is 12 orat dolgozik egy nap, csak fele annyi napot mint mint mi.
2021. jún. 2. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!