Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ha 1 hónap után felmondok a...

Ha 1 hónap után felmondok a munkahelyemen, az mennyire lesz kellemetlen?

Figyelt kérdés
sem a fizetés, sem a kollégák nem olyan amilyent vártam. nagyon rosszak a napok. Ha odaszambázok a főnökhöz hogy ennyi volt, akkor milyen reakciót várhatok? Úgy értem, nem szeretnék semmiféle cinikus leoltást kapni, például hogy nah eddig bírtad? vagy társai. Mennyire kezelik jól az ilyent a főnökök úgy átlagosan? Kicsit kellemetlen lesz ez az egész, egyenlőre azt sem tudom hogy ezt előre jelentsen be mondjuk pár nappal, vagy aznap.. Illetve ha reggel mondok fel akkor aznap még maradnom kell és akkor körbeér mindenkinél hogy "nah felmondott" és úgy nekem kellemetlen lenne az az 1 nap is. Hogyan illik ezt, illetve hogyan kell írásban fogalmazni pontosan majd? (próbaidős vagyok)

2021. jún. 3. 23:07
 1/10 A kérdező kommentje:
igazából kihasználnak munka terén, illetve 1 jó szót nem kaptam eddig csak rosszat inkább.
2021. jún. 3. 23:10
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
A próbaidő alatt indoklás nélkül felmondhatsz. Komolyan azt hiszed, hogy ennyire érdekled a főnököt és a dolgozókat, hogy az egyik energiát fordít a cinikus megjegyzésekre, a másik meg a "nah" (nem inkább "na"?) felmondott-ra? Nem vagy te olyan fontos nekik! Emberek jönnek-mennek. Nyilván este érdemes megmondani, nem egész nap felmondott állapotban ott dolgozni, vagy egyszerűen csak egyik napról a másikra nem mész be és kész. Felnőtt emberek üzleti kapcsolata! Az egyik félnek nem felel meg, amit a másik kínál, tehát felmondja az üzletet. Hol itt a probléma? Nőj fel!
2021. jún. 3. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell megindokolnod próbaidő alatt a felmondás okát.
2021. jún. 3. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
78%

Ja, és felmondasz és nem kell többet bemenned.

Mondd el szóban a főnöknek, majd add be írásban is. És ennyi. Másnap már be sem kell menned.

2021. jún. 3. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Te komolyan elkezdtél valahol dolgozni úgy, hogy nem tudtad, mennyi pénzt kapsz? Vagy hogy értsük azt, hogy a fizetés nem olyan, amilyent vártál?
2021. jún. 3. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Attól függetlenül, hogy próbaidős vagy hivatalosan kell felmondanod, a neten találsz erre sablon levelet/nyiltkozatot. De ezt már előttem is írták. Munkahely függő, hogy maradnod-e kell aznap, vagy sem. Ha van folyamatban levő feladatot, azt azért illik átadni, és legalább azt elmondani, hol tart a folyamat/feladat, akármilyen munkáról legyen szó.
2021. jún. 3. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Szard le magasról
2021. jún. 3. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Reggel hivd fel a fonokot hogy aznap mar nem mész be


Viszlát

2021. jún. 4. 03:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Én is csináltam ilyet, egy hülye kolléga miatt egy hónap után léptem. Semmi extra, egy papír fecnit alá kellett firkantanom és viszlát.

Semmit nem kell jogilag indokolni, hiszen ellenkező esetben ők is téged szó nélkül kivághatnak próbaidő alatt... Persze a HR-es lány megkérdezte, mi bajom volt, és név nélkül mondtam, hogy egy adott kolléga elviselhetetlen. Rögtön tudta, kire célzok, és meg is értette, miért nem akarok maradni.

2021. jún. 4. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

"sem a fizetés, sem a kollégák nem olyan amilyent vártam. nagyon rosszak a napok."


"kihasználnak munka terén, illetve 1 jó szót nem kaptam eddig csak rosszat inkább."


Ha okoskodna a főnök, érdeklődne az ok felől, akkor csak nyugodtan közöld vele a fenti tényeket.

2021. jún. 13. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!