Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Hogy maradjak meg sokáig egy...

Hogy maradjak meg sokáig egy munkahelyen ha felvesznek?

Figyelt kérdés

Rólam azt kell tudni hogy sajnos a mai napig kihatnak rám a középsulis gúnyolások és kiközösítés időszaka. Akkor kezdtem el lógni meg mindenféle mentális zavarodottságom lett.

Azóta változott a helyzet is javult meg most hogy régóta munkanélkül vagyok elkényelmesedtem sajnos. Mióta befejeztem a jobb sulimat azóta próbálom megtalálni a helyemet és néha visszélek mások bizalmával és 2x esélyt is elhappolom mert félek. igaz eddig tök rossz állásokat céloztam amik pont nem lennének a hasznomra de ma találtam egyet ami megfelelne minden téren.

1 éve talán hangulatingadozásaim vannak, néha sírok random, alig birok felkellni, van hogy egész nap alszok és este vagoyk fenn sőt néha wécére is nem bírok menni a fáradtság miatt. Kezdetben semmi gond nem volt de mára már érzem a fizikai letargiát ami a munkanélküliség miatt adódott. Ellustultam nagyon.

Nem érzem hogy tartoznék bárhova. Kényszerbetegségem is kialakult mióta itthon vagyok jobban de ez évek óta van csak akkor nem vettem észre igazán és ez rányom a negatív gondolatokra rögeszmésen hogy ha valamit elszúrok vagy bénázok akkor annak a munkának kampec, interjúról kések 4-5 percet az is sztornó, ha egyszer nem mentem el de kaptam ott újabb lehetőséget az is mert ott meg kínosan érezném magam hogy cserben hagytam egyszer őket és máshogy bánnának velem meg minden. Régen nem volt ilyen gondolkodásom, ez a kényszeresség bekavar, hogy mindenhol tökéletesen kell lenni az élet pontjain..régen nem érdekelt ez.

És nem csak gondolkodásban hanem tevékenységekben is megjelen ez a betegség de ez most nem lényeg. 1 év volt amit nem egyhosszan de nyögve nyelősen kibírtam de azért is mert akkor belevoltam kényszerítve és emberek között voltam szociális fóbiásan.

Azóta ez a félelem rosszabbodott. Így örülök hogy találtam olyan munkát amit eddig nem rontottam el, közel van, olyan amit szívesen csinálnák. Viszont félek ha valami negatívat tapasztalok akkor megint meghátrálok de kell a pénz.

Mire gondoljak ha megint előjönne ilyen menekülés érzet de nem szeretném otthagyni a helyet ha már megfeleltem minden téren? Meg ez idő alatt mióta itthon vagyok eléggé melankóliás hangulatom van, karikásak a szemeim, naphosszat alszok szinte és alig van motivációm kinti dolgokra pedig olyan szép idő van, az állandó alvástól néha éreztem a szédülést ahogy felkeltem legyen az este 6 óra.

Enni néha nem bírtam mert nem volt étvágyam se se energiám rágni bármit.

Pszichológushoz tervezek menni mihamarabb hogy ez nem állapot már érzem magamon. Így a munka kezdés talán kitudna ebből kicsit rángatni de a gondolatok még megmaradnak szerintem. kell a pénz igen de valahogy annyira letörtem, sötét hangulatom van és lusta lettem nagyon. valahogy újra a régi önmagam kell hogy legyek.

Más esetleg szenvedett ilyesmiben és ha igen mi segített?



2021. jún. 4. 18:46
 1/3 anonim ***** válasza:
26%
Motiváció - motiváció és utoljára, de nem utolsó sorban motiváció.
2021. jún. 4. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
77%

Pszichológushoz mindenképp.

Az embernek nincs sok választása, ha nem tolják a fenekem alá a megélhetést és nem akarok éhen halni - dolgozni kell. Volt már borzalmas, és volt már jó munkahelyem is. Szerintem (függetlenül a lelki állapotodtól), ha egy olyan munkahelyen találsz ahol szeretsz lenni, azt nem hagyod ott. Ha ott hagyod, nem szeretted igazán.

Egy alapos elbeszélgetés és ha összeszeded lelkes darabkáit, elengedted a múltad, tiszta fejjel gondold végig mi az, amit szívesen csinálnál (pl. állatokkal foglalkozni), és ehhez képezd magad.

2021. jún. 4. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

először is a legjobb leszel a munkádban.

napló szerűen jegyzeteled a dolgokat, hogy a lehető leggyorsabban elsajátítsd a munka elvégzéséhez szükséges tudást.

így a nélkül is pótolhatatlan leszel, hogy szociális lennél.


így hiába fognak magyarázni a hátad mögött, a főnököd felmegy mondjuk a gépére, megnézi a teljesítményedet és mivel 100%os amit művelsz munkaidőben, így nem fogja érdekelni, hogy mit ugatnak rólad.


a másik, hogy feltérképezed hogy mi az a dolog a munkatársi szoc körben ami elismerést szül és ebben leszel az egyik legjobb.

2021. jún. 4. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!