Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Más is így érzett az első...

Más is így érzett az első munkahely keresésnél?

Figyelt kérdés

Eddig úgy éreztem, hogy támogatnak a körülöttem lévő emberek, segítenek, tanácsokat adnak stb.

Most, hogy szeretnék elhelyezkedni, munkahelyet találni, úgy érzem, hogy teljesen egyedül vagyok, nem igazán segít senki semmiben és azt se tudom, hogyan kezdjek bele az egészbe.

Olyan érzés, mintha egyedül lennék ebben a nagy világban és kezdenem kellene magammal valamit, de azt se tudom merre induljak.


Kinek mi a tapasztalata?

Mit tudnátok tanácsolni?


Előre is köszönöm a válaszokat!


23F



2021. jún. 7. 10:36
 1/9 anonim ***** válasza:
97%

Én ugyanígy vagyok mint te jelenleg. Annyi motivációm van, hogy jövőre jelentkezek egyetemre. Kell emelt érettségi, nyelvvizsga. Laza munkahelyet keresek addig. Emiatt nyugodtabban is vagyok. Szerencsémre szóljon, hogy szüleim nagyon toleránsak és támogatóak velem szembe.


Tanácsolom neked legyen valami cél, amit el kell érj, és motiváljon minden egyes nap, hogy közelebb kerülj hozzá. Legyen az továbbtanulás, autó, nyaralás stb.


Kívánom, hogy megtaláld a helyet, sőt tudom, hogy előbb utóbb meg is fogod! 😊

Üdv: 22f

2021. jún. 7. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
42%

Mármint mit vár pontosan a környezetedtől? Protekciózzanak be valahova? Segítsenek önéletrajzot írni? Adjanak tippeket, hogy hol keress hirdetéseket? Miket mondj az interjún?

Az első kivételével mindenre találsz választ az interneten. A felnőtté válásnak az önállósodás is a része.

2021. jún. 7. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Én is ezt érzem. Egyszerűen abszolút nincsen még ilyen jellegű tapasztalatom, ezeket a dolgokat az iskolában nem tanítják és halvány lila fogalmam nincsen, hogy pl. hogyan kell pályakezdőként önéletrajzot írni, hogyan készüljek fel egy interjúra vagy egyáltalán milyen munkákat kellene keresnem. Az ismerőseimen is ezt látom, senki nem tudja mit csináljon, merre induljon, hogyan oldjon meg dolgokat stb., mert soha nem voltunk még ilyen helyzetben. Annak van munkája, akit valahogyan beajánlottak a szülei vagy a tanárai, de mások mind ezzel a problémával küzdenek.
2021. jún. 7. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Ez ilyen, én 21 éves koromban dolgoztam először normális teljes állású munkahelyen, a kezdet nehéz volt és felfoghatatlan mi lesz/hogyan lesz. Most vagyok 27 éves és most már ha új helyet kell keresni sem aggódom. Van ennek egy nagyon egyszerű sablonja az egésznek. A beilleszkedés is többnyire minden munkahelyen ugyanúgy zajlik. Minden munkahelyen van egy két kemény mag akik nem akarnak befogadni és adják az okosat na az ő szavukra nem kell adni. Egyszerűen kellő tiszteletet megadva próbáld ignorálni őket. Ezzel mindenhol szembe kell nézni. Az eleje ilyen utána pár év után és pár munkahely után már sablonos lesz.

Én majdnem abba a hibába estem hogy leragadok az első munkahelyemnél csak mert nem hittem el hogy máshol is értékes lehetek még erre kell figyelni. Ne ragadj le az elsőnél ha találnál egy számodra megfelelőbbet utána lettem egyre bátrabb miután már a második helyemen voltam onnantól már nem aggódtam mert rájöttem hogy mindegyiket ugyanúgy kell kezelni.

2021. jún. 7. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Én kb. 1 évig nem találtam munkahelyet. Mindenhol kiszűrtek szinte.. Nekem is jól esett volna a támogatás, biztatás. Akkor nagyon rosszul voltam lelkileg.

Kedves kettes! Ebben az esetben nem azt várja az ember, hogy berakják valahova vagy motivációs levelet írjanak. Jól esik pár tipp, hogy hogyan beszéljek, miket válaszolhatok a kérdésekre, hogyan szokott zajlani.

Semmi más nem kell csak támogatás, esetleg ha lát mondjuk facebook-on egy hirdetést, akkor nagy segítség ha valaki elküldi privát üzenetként.

2021. jún. 13. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
0%
Mindenap 1 órát nézni kel az állásokat ha nincs semmi akkor a szomszéd városokat is.Itt nem munka a baj hanem az alkalmatlan burokraták.Például most küldtek ki valakinek 4 is lejárt védetségi igazolványt.És mind a 4-né papirokat töltötek ki vele meg 3000 ft akkartak kérni a kártyákért amiket ők csesztek el.És az iletőt nincs ki rugva mivel nem kel tejesitenie.És csak akkor lett hír az egészből amikór elmentek a médihához.Más országba az illető élete végig el lenne tiltva kőzügyektöl.
2021. jún. 15. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Üdv a felnőttek világában.Ezen mindannyian átestünk, amikor szüleink levették rólunk a kezüket. De ez a dolgok rendje.
2021. jún. 15. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Velem is így volt. Ne aggódj, minden kezdet nehéz.
2021. jún. 15. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
76%
Én nem éreztem ezt, nem is vártam el a segítségüket, mit mondhattak volna, minden interjún mások voltak a kérdések :/ Nem lehet felkédzülni. Ilyen a Nagybetűs. Majd 1x szerencséd lesz és jókat mondasz, szimpi leszel és téged választanak. Mert igazából úgy nézem jobban számít egy sablon meló betöltésénél a "ki a szimpatikus", amire 500-an jelentkeznek.
2021. jún. 16. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!