Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Miért nem érti meg, hogy nem...

Miért nem érti meg, hogy nem dolgozunk ebédidőben?

Figyelt kérdés
Az egyik vezetőm rendszeresen elmegy ebédelni 1 óra hosszan 11-12 Óra között. Hivatalosan az ebédidő 12:00-12:30 között van. Nem is zavarna, hogy ő máskor veszi ki ráadásul 2x olyan hosszan. Viszont sportot űz abból, hogy ebédidőben talál meg mindenkit többek között engem is. Ebédelek erre ő be robban az irodába, hogy kell neki valami táblázat de most. Ha bent vagyok 10 perc alatt miért nem válaszolok az emailre? Miért nem tudom felvenni a telefont? Hiába volt elbeszélgetés csak megsértődött de semmi nem változott. Mert "Ebéd közben tudok gondolkozni" mindig ezt mondja válaszként.
2021. jún. 7. 11:42
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
93%
Ez egy igazi get see.
2021. jún. 7. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Ez egy nehéz kérdés. A leírtak alapján nyilván neked van igazad, de azt mégse mondhatod neki, hogy hülye vagy, hiszen mégis csak ő a főnököd.


Amúgy még el is hiszem, hogy neki ez így hatékony nagyon, hogy elmegy ebédelni külön és hosszabban, közben pedig a munkán agyal végig. Csak azt kéne tudomásul vennie, hogy nem fog mindenki más őhozzá alkalmazkodni. Pláne akkor, ha a belső szabályzat alapján az ebédidő egyébként is akkor van, amikor ti ebédeltek.

2021. jún. 7. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Az is elég gáz szokott lenni amikor ugyan nem utasítanak semmire,csak berobban a főnök az ebédlőbe és azt mondja,hogy : "Jó étvágyat! Figyelj már,ha majd megebédeltél akkor...." És akkor egyél jó étvággyal.
2021. jún. 7. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
94%
Én azt mondanám, hogy oké, megcsinálom, ha végeztem az ebéddel, mert nekünk most van ebédszünetünk.
2021. jún. 7. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
97%

Ha ő nem ért semmiből, kérjetek meg a főnökét hogy magyarázza el neki ő.

Ha nincs főnöke, akkor meg ne egyetek az irodában, akár menjetek ki.


Nagyon káros az evés közbeni stressz.

2021. jún. 7. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
90%

Én elmennék kaja szünetben.

Ha te megtehed, márpedig miért ne, ha főnököd is, akkor vonulj el máshova. Keress egy csendes zugot, vagy menj le a parkba.

2021. jún. 7. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
90%

Én hasonló helyzetben nem csináltam meg. Szépen megmondtam neki, hogy megebédelek, iszok egy kávét és szünet végén nekiállok.


Persze ment a szájhúzás, meg burkolt fenyegetés, mire mosolyogva folytattam az ebédemet. Full nem érdekelt onnantól kezdve a vergődése.


Aztán talált magának olyan balekot, akit ugráltathatott kedvére :D

2021. jún. 7. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
86%
Hasonló helyzetben voltam. A megoldás ez lett: akkor kell ebédelni, amikor ő.
2022. márc. 22. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Én is azt tanácsolom,hogy ebédidőben ne legyél ott, lehetőleg menj el máshová és legyél elérhetetlen, ez az egyetlen lehetőség arra, hogy igénybe vedd az ebédszünetet úgy, ahogyan az neked, munkavállalónak jár.
2023. ápr. 26. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is volt olyan főnököm, hogy mikor az asztalomnál ültem (nem messze ült ő is), akkor soha nem jött oda, hogy kell valami. De amikor az ebédlőben voltam, vagy kimentünk levegőzni az iroda elé 10 percre (mert óránként annyi járt), akkor hirtelen nagyon sürgősen szüksége volt rám.

Az elején persze mindig ugrottam, mert Úristen,mit fog történni (megsúgom: semmi). Aztán látva más osztályokon,ahol már durvábban tolták ezt és a kollégák du.4-kor ebédeltek, észhez tértem,a sarkamra álltam és azt mondtam, hogy "amint végzek az ebéddel/megittam a kávém, megyek és csinálom" -amit itt fent is írtak többen. Azon a pár percen már igazán nem múlik semmi. Ebédszünetben is az utcában lévő étteremben kajáltam, sosem kértem elvitelre a kaját.

Mivel ő a főnököd,nem küldheted el az anyjába, de udvariasan lehet jelezni, hogy neked is szükséged van normális ebédszünetre. Az, hogy ő miatta 10 perc alatt belapátolod,az nem oké. Többiek jókat írtak.

2023. ápr. 26. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!