Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Megszűnik a munkaviszonyom a...

Megszűnik a munkaviszonyom a cégnél. Mit válasszak? (lent)

Figyelt kérdés
Lehetőségem van választani, hogy felmondok, vagy közös megegyezés alapján válunk el. Van-e a kettő között valami lényeges különbség a jövőre nézve? Pl ha munkanélküli segélyre kényszerülnék vagy hasonló helyzetben

2021. jún. 7. 23:50
 1/5 anonim ***** válasza:
Neked nem kell felmondanod, mivel nem te akarsz elmenni, hanem neked mondanak fel. Ilyenkor a törvényben meghatározott felmondási időt is le kell dolgoznod+ végkielégítés is járhat. Közös megegyezésnél meg az van, amiben megállapodtok.
2021. jún. 8. 03:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm, de az, hogy nekem mondanak fel nem opció, ezt hogy kommunikálom egy állásinterjún? Az 1 hónapot így is úgy is le kell még dolgozzam, végkielégítésre meg nem hiszem hogy számíthatnék, de nem is kell. Kifejezetten a fent említett két opció érdekelne, megmondták világosan, hogy az ő szempontjukból mindegy, hogy melyiket választom, mindkettő még egy hónap munkát jelent fizetéssel.
2021. jún. 8. 08:57
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Persze nekik, mindegy, de neked nem ha már legalább 3 éve ott dolgozol, mert akkor végkielégítést kell fizetni. Ha NEM szabadakaratodból történik a dolog, akkor ne válaszd a felmondást, közös megegyezésnek is az az alapja, hogy neked is és a munkáltatódnak is közös akarata, hogy a munkaviszonyod megszűnjön. ezeket nem szükséges neki megindokolni. Ha pedig eszed ágában sincs elmenni, akkor munkáltató mondjon fel rendesen, indoklással és fizesse ki az illetményeidet.

Állj a sarkadra. Persze így is tudnak szívózni, mert kirakhat rendkívülivel is, viszont azt alaposan meg kell indokolnia (pl anyagi kárt okoztál, veszélyeztettél másokat..stb), mert munkaügyi bíróságon támadható.


Ha nem járna végkielégítés, akkor aláírnám a közöset, de amúgy meg mondjanak fel rendesen, ha már ő akar kirúgni.

2021. jún. 8. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm! Nem járna végkielégítés szerintem, mert szűk 10 hónapot dolgoztam a próbaidőt is (3 hó) beleszámítva.

Igazság szerint nekem is meglett volna az okom korábban felmondani, de inkább nyeltem még pár hónapig. Első munkahelyem volt, ezért új nekem a dolog. Ha én mondok fel, az milyen hátránnyal jár?

Egy következő céghez ha megyek állásinterjúra, akkor nyilván megkérdezik, hogy innen miért kerültem el, utánanéznek.. ezen gondolkozom, hogy akkor nem mégis az a legvállalhatóbb válasz, hogy én mondtam fel "xy" okok miatt?

2021. jún. 8. 15:28
 5/5 anonim ***** válasza:
nem nagyon néznek utána már semminek se, örülnek, ha munkavállalót találnak. Hozzánk múltkor nejlonzacskóval és szabadidőgatyába jött be valaki és felvették irodai munkára... előtte már kettőt felvettek, de mindkettő már ez első munkanap előtt visszamondta, pedig számítógépes munka és emberekkel se kell foglalkozni.
2021. jún. 8. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!