Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ha megszünik a munkaviszonyom...

Ha megszünik a munkaviszonyom akkor mennyi idön belül kell jelentkezni a munkaügyibe álláskeresésire?

Figyelt kérdés
2015. jan. 15. 21:49
 1/9 anonim ***** válasza:
78%
Celszeru a megszunes datuman bejelentkezni, vagy minel kozelebb ahhoz, igy hamarabb kapod a tamogatast.
2015. jan. 15. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Mèg nem küldtèk a papiromat a munkahelyröl ès valami 8 naprol hallotam hogy jelentkezni kell.Ez igaz? Ha kifutok a 8 napból akkor nem kapok álláskeresèsit vagy annyival kevesebb napot számolnak el?
2015. jan. 15. 22:23
 3/9 anonim ***** válasza:
Azt tudom, hogy a megszunés dátumától kezdve 45 napig még fizetve van a tb
2015. jan. 15. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Értem.Köszönöm a válaszokat.
2015. jan. 16. 07:59
 5/9 anonim ***** válasza:
érdeklődj munkaügyiben, anyumnak is sokára adták ki a papírjait, és nem lett baj utólag, de azért kérdezd meg ott inkább, egy telefont megér sztem.
2015. jan. 16. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Bármikor jelentkezhetsz, nincs jogvesztő határidő.

Azért szokták javasolni, hogy minél hamarabb jelentkezz, mert a jelentkezés napjától vizsgálják a jogosító napokat és folyósítják az álláskeresési járadékot.

A jogosultságnál a jelentkezést megelőző 3 évet nézik.

Minden 10 jogosító nap után jár 1 járadékos nap, de maximum 90 nap.

Ha még nem kaptad meg a kilépő papírjaidat, de van felmondásos/közös megegyezéses papírod, amivel tudod igazolni, hogy mikor szűnt meg a munkaviszonyod, akkor regisztrálnak álláskeresőként és hiánypótlásra szólítanak fel (a kilépő papírjaid bemutatására) Ilyenkor nem a papírok beadásától, hanem a jelentkezéstől számítják a járadékos napjaid.

A munkaviszonyod megszűnése után nem fizetik a TBd, de 45 napig (ha volt legalább ennyi nap munkaviszonyod) passzív jogon jogosult vagy az eü. ellátásokra (TBre) (ugyanígy az álláskeresési járadék lejárta után is)

2015. jan. 16. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a felvilágosítást.
2015. jan. 16. 17:26
 8/9 A kérdező kommentje:
7 éves folyamatos munkaviszonyom volt, így jogosult vagyok a 90 napra? És a 90 nap onnan indul amikortól jelentkezek a munkaügyibe?
2015. jan. 16. 17:28
 9/9 anonim ***** válasza:

Igen és igen.

Jelentkezz be neten, azt akár most is megteheted: [link]

2015. jan. 16. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!