Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Valaki le tudná nekem írni,...

Valaki le tudná nekem írni, pontosan hogyan is zajlik egy álláskeresés?

Figyelt kérdés

Lehet kicsit buta kérdés, de nagy segítség lenne.

Olyanokra gondoltam, mint az önéletrajz elkészítése, beadása (egyáltalán, hogyan érdemes, személyesen bevinni vagy e-mailben?), interjú (kíváncsi lennék a menetére az egésznek), stb.


Ha valakinek lennének esetleg jótanácsai, mikre kell nagyon odafigyelni azt nagyon megköszönném!



2021. jún. 8. 11:51
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Az álláshirdetésben általában le van írva, hogy milyen módon kell beküldeni a jelentkezést. Ha interjúra hívnak akkor kérdezni fognak a végzettségedről, eddigi munkahelyeidről, miért léptél ki az előző helyedről, miért jelentkeztél ide ahol interjúzol, mik a terveid a jövőben, meg hasonló töltelék kérdések amik nem relevánsak az állás szempontjából.
2021. jún. 8. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Milyen szakmával milyen jellegű munkákra tervezel jelentkezni? Így hátha jobban tudok releváns dolgokat mondani. :)
2021. jún. 8. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Az a megszerezni kívánt munka jellegétől függ.


Alkalmi munkánál, kérdeződködsz jobbra balra, vagy telefonálsz, ha hirdetik aztán mész és annyi, máshol meg önéletrajzokat nyújtasz be, többkörös pofavizit, esetleg még teszt írás is aztán a végén vagy gratulálnak vagy válaszra sem méltatnak.

Azán olyan munkák is vannak ahol rendes pályázatot kell benyújtani referencia portfólióval. Míg van olyan is ahol próbamunkát várnak el, vagy próba munkanapot, hogy lássák mit tud a jelentkező.

2021. jún. 8. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Frissen megszerzett Kiadványszerkesztő szakmával szeretnék elhelyezkedni.

Már az elején egy pár olyan dologba ütköztem, hogy nem tudom pontosan hogyan is kellene csinálnom.

pl: önéletrajzot magamnak szerkesszem e meg (mivel ez is a szakmám része, gondolom el is várják), hogyan állítsam össze a portfóliómat? Mivel weboldal készítéshez nem értek, ezért vagy egy ingyenes weboldalkészítővel tudnám, vagy egy külön pdf dokumentumban, amit csatolok az önéletrajzomhoz. Esetleg még a vizsgaremek munkámat is csatolhatnám, mivel még pályakezdőként csak iskolai munkáimat tudnám bemutatni. (ez egyébként egy 56 oldalas magazin, amit én szerkesztettem)


Nagyon szépen köszönöm a segítséget!

2021. jún. 8. 12:49
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Magadnak rakd össze az önéletrajzod és mindent írj bele amit csak lehet. Jó persze az 56 oldalas magazint nem kell hozzá csatolnod de ha interjúra mész vidd magaddal.
2021. jún. 8. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
És a portfóliómat, hogy érdemes elkészíteni, megmutatni?
2021. jún. 8. 13:00
 7/7 anonim ***** válasza:
Webhez nem értesz, akkor nem kérdés, hogy PDF.
2021. jún. 8. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!