Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Meddig bírtad olyan munkahelye...

Meddig bírtad olyan munkahelyen, amit utáltál? Mi miatt utáltad és maradtál?

Figyelt kérdés

Kezdem én: nekem nem jött be eddig az új, idegen és nyomasztó érzésem van néha még, rengeteg meló, mint egy multis daralo... idegen a közeg, stb. Emellé a hatalmi harcok 1-2 ember részéről.

Nap végén csak létezem sokszor..


Ha nem javul idővel, én 1-1,5 évet tűztem ki magamnak, hogy kibírjam.



2021. jún. 8. 13:36
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Becsúszott 1-2 ilyen, de fél évnél nem maradok tovább. Addig kicsit gyűjtök, hogy könnyebb legyen a váltás, de ha tovább maradnék az túlságosan leszívna lelkileg.
2021. jún. 8. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Amíg békén hagytak, addig 1.5 évet maradtam. Amint már engem is bevontak a jásztmákba meg idegesítettek, onnantól kezdve 3 hónap múlva felmondtam.
2021. jún. 8. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Általában próbaidő alatt felmondok. A leghosszabb munkahelyem 2 év volt, ott azért maradtam ilyen sokáig mert jó volt a fizetés. Jött a covid, csődbe mentek, most megint egyik helyről a másikra ugrálok.

Általában a gyenge fizu, és az ahhoz képest sok munka miatt lépek. Az éjszakás műszakot se szeretem.

2021. jún. 8. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 Girlll3 ***** válasza:
100%
Egyiket se szerettem, csak kell a pénz.
2021. jún. 8. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 Girlll3 ***** válasza:
100%
Egyébként azért nem szerettem, mert nulla kreativitást igénylő munkaköröket kaptam, általában munka volt dögivel, de fizu alig. Előrejutás lehetősége csekély. Megbecsülés szintúgy.
2021. jún. 8. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

3 hónapja nem volt állásom. Pályakezdő voltam. Az első munkahelyemről kirúgtak a próbaidő lejárta előtt. Nagyon össze voltam törve lelkileg, hogy 3 hónapja nincs állásom...

2014 tavaszán még nagyon nehéz volt elhelyezkedni, mert közel sem dolgoztak annyian külföldön, mint manapság, és ezáltal kevesebb volt az üres pozíció, jóval nehezebb volt bekerülni bárhova is! Főleg, egy pályakezdőnek!

Borzalmasabbnál borzalmasabb interjúk után jött egy jónak tűnő lehetőség. 3 hónapnyi állástalanság után már az embernek jóval alacsonyabb a mérce új állás terén...

Annyira szimpatikus voltam nekik, hogy kivételesen két pozíciót is felajánlottak nekem - választhattam!

Kiválasztottam a nekem megfelelőt. Nem fizetett sokat, de jónak tűnt. 2 hét után már kiderült, hogy nem az én világom... és az ember munkáján is látszik, ha nem érzi jól magát az adott helyen! A kollegákkal sem jöttem ki jól, és a főnökeimmel sem...

A próbaidő letelte előtt 1 héttel sikerült másik állást találnom, és felmondtam.

Az egyik sráctól tudtam meg, - akivel fogjuk rá, hogy jóban voltam - hogy kirúgtak volna, amint lejár a próbaidőm.

2021. jún. 8. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
A leghosszabb ilyen egy év volt, mert nem maradhattam fizetés nélkül, és egyedül fizettem a lakáshitelemet, akkor mondtam fel, amikor volt biztos másik állás.
2021. jún. 8. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
A mostani munkahelyemen 2,5 év után jött egy mélypont a pandémia kellős közepén, amikor nagyon munkahelyváltó hangulatban voltam. De nem sikerült másik munkát találni, idővel pedig a kollégák is elkezdték kiengedni a feszültséget, ez segített, hogy elviselhetőbbé váljon a légkör. A cég hülyeségeivel tisztában vagyunk, sokan vagyunk, akik max. 5-10 éven belül lépni akarunk, van, aki még hamarabb. Nekem kell itt egy szakmai tapasztalat, és engedélyeztetés alatt van egy szakmai továbbképzés, ami a későbbi továbblépésem szempontjából nagyon fontos lenne. Most vegetálunk többen is, nem hajtjuk túl magunkat, csak amennyire megbecsülnek minket, de legalább a kollégák közötti feszültség, konfliktus csökkent némileg. Ha az fennmaradt volna, akár alacsonyabb fizetésért is hajlandó lettem volna váltani.
2021. jún. 8. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Fú, hát, én 6 évig csináltam irodista melókat és az utolsóról úgy jöttem el, inkább akasztom magam, mint ezt csináljam tovább... Most kemény fizikai munkákat csinálok, és úgy érzem magam, mint hal a vízben (az állóképességgel sohasem volt problémám) - szerintem én már sosem megyek vissza; a hideg ráz már akkor is, ha arra a közegre vagy azokra az emberekre gondolok... Para, hogy sokan önként tesszük ezt magunkkal, és be kell valljam, régebben én is szégyenltem volna, hogy kétkezű munkát végzek - ráadásul azt sem tudtam, hogy sokszor jobban is lehet keresni velük... De itt sem rózsaszín azonban minden; 2 napot dolgoztam pl. egy autómosóban - ahol havi 15 napra kb. a régi fizetésem 1,5-, illetve 2-szeresét ígérték -, de a munkakörülményk olyan borzasztóak voltak, hogy felmondtam; amikor hajrá volt, a 12 órában nem volt időm enni vagy elmenni mosdóba és bizony csipkedni kellett magad; én meg refluxos voltam, és annyit nem ér az egész, hogy kiujjúljon ez a szar és ne tudjak rendesen enni, inni megint... Ráadásnak ott vannak még a vegyszerek, az kipufogógáz, stb., stb... A társaság korántsem volt ideális, de mégis szerencsém volt velük - inkább dolgozok 'parasztokkal' (elnézést a kifejezésért, nem akarok én ezzel senkit sem degradálni...) mint seggfejekkel... Egy másik munkahelyen (amit ismerős által szereztem) viszont úgy van, hogy napi 4-5 óra kemény fizikai munka porban, koszban napi 15-20e -ért; a társaság halál jófej, viszont nem garantált, hogy minden napra van munka. E mellé egyébként én még szeretnék valami részmunkaidőt, vagy valami olyan fizikai melót, amit tudnék e mellett csinálni. Egy ismerősömnek egyébként pl. olyan munkát ajánlottak, ahol heti 5 napban, napi 7 órában, könnyűszerkezetes valamiket kellett volna összeszerelni havi nettó 600e -ért... - az ilyenek amúgy egyáltalán nem ritkák; nekem sajna az a tapasztalatom, hogy ezeket viszont ismerettség révén lehet megszerezni, nem szarakodnak azok a profession.hu-val meg ilyenekkel; ott ismerős 'kezeskedik' ismerősért... Hozzáteszem még - ugyan más tényezők is közrejátszottak az életemben - de tulajdonképpen elmúlt a szorongásom, meg a depresszióm (márha egyáltalán volt nekem az utóbbi; az a lényeg, úgy érzem magam, ahogy utoljára kb. 10-15 éve)...
2021. jún. 8. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
3 évett birtam el kezdet ki hulani a hajam azt léptem azóta rendbe jöttem.Csak ilyen rossz hatásal volt rám pár emberke.De a szényen hogy, nem zárják be a helyet.Én mindenhol rossz hírét keltettem de nyomai is van kb 50 ember lép onnan egy évben és egy 120 fős cégröl van szó.Bár azért tud még müködni mert cenzuráznak minden véleményt a hirdetésnél erre is kéne egy szabály.
2021. jún. 8. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!