Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Hogyan reagálnátok le ha...

Hogyan reagálnátok le ha béremelés lenne a munkahelyen és néhányan kimaradtak volna és kiderült „elüldözési szándékkal„ maradtak ki?

Figyelt kérdés

Csak röviden: régóta ígérgették az emelést húzták vonták, végül csak megadták . De néhány ember köztük én nem kaptak. Első naiv gondolatom az volt (nekem is ) hogy ez csak valami admin tévedés. De kiderült nem tévedés, én nem kaptam és nem is fogok. És az is eljutott hozzám, hogy a főnök tudatosan nem adott mert házon kívül akar engem tudni de ha kirúg akkor kell végkielégítést adni nem is keveset (6 hónap szerződéses) ami nem kevés pénz, ezt akarja megspórolni, ezért nem rúg ki, és reméli a béremelés oda nem adásával úgy megsért hogy magamtól megyek.

Persze ez csak kéz alatti információ ezt nem kérhetem rajta számon mert én ezt nem is tudhatom elvileg, úgyis letagadná.

Hogy reagálnátok le egy ilyen szitut?

Most lehet erre mondani hogy azonnal fel kell mondani de akkor épp azt teszem amit vár vagyis csak neki jól.


2019. okt. 20. 14:55
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Bazsi, délelőtt még úgy volt, hogy felmondtál és a főnök simán elégedett. Mégis maradsz a vén alkesz alapítványi iskolájában?
2019. okt. 20. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
55%
Ha rosszul dolgozol akkor mit csodálkozol? Én se adnék neked egy petákot se. Inkább megfizetem azokat, akik megérdemlik.
2019. okt. 20. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Nem értelek. Az előbb még új munkahelyed volt, próbaidős voltál, és a főnököd arra akart kötelezni, hogy vedd fel ismerősnek a Facebookon. Dimenziók között ugrálsz vagy mi? :)
2019. okt. 20. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Eldönteném hogy megéri e ennyiért ott dolgozni. Ha igen maradnék ha nem keresnék jobban fizető állást. 6 hónap szerintem azért kevés idő, hogy emelést kapj. 1 év után szoktak először adni, ezért maradhattál ki. Ahhoz is hogy érdemben számítson ha el akarnak küldeni. Nem lesz sok a végkielégítés ha egyáltalán jár ennyi idő után. De meg is kérdezheted a főnököt mit gondol munkádról jem kell minjárt összeesküvés elmélezeket gyártani
2019. okt. 21. 04:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
4: De neki egy alkoholista, félisten főnöke van, aki arra gerjed és izgul fel, ha kicseszhet vele. Otthon este is erre gondolva alszik el.
2019. okt. 21. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

" 6 hónap szerintem azért kevés idő, hogy emelést kapj. 1 év után szoktak először adni, ezért maradhattál ki. "


KI MONDTA hogy én 6 hónapja vagyok itt??? bakker 8 éve itt vagyok!!

2019. okt. 21. 08:27
 7/12 A kérdező kommentje:

"Nem lesz sok a végkielégítés ha egyáltalán feketén jár ennyi idő után."



6 havi végkielégítés jár nekem a munkaszerződés szerint a ledolgozott évektől függetlenül. Benne van feketén fehéren

2019. okt. 21. 08:29
 8/12 anonim ***** válasza:
Régebben is javasoltam már, nem értem miért nem fogadod meg: Bérelj fel verőlegényeket, hogy fenyítsék be a főnöködet, hogy te is kapj béremelést! Ha nem akarsz sokat költeni, és nagy zűrt, esetleg úgy intézed, hogy csak finoman beszélgessenek el vele, és fenyegessék meg, ha egy héten belül nem kapsz hírt a béremelésről, visszamennek, és eltörik mindkét hüvelykujját. Hidd el, meg fogja adni!
2019. okt. 21. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

"Bérelj fel verőlegényeket,"


Ühüm. És ha ő másnap 2x annyit bérel fel? Hm?

2019. okt. 21. 08:43
 10/12 anonim ***** válasza:

Akkor további megoldások:


- Szépen tűrsz tovább, kivárod, amíg a főnök rá nem szánja magát az elbocsátásodra, és végül megkapod a kielégítést. (De megkockáztatod, hogy a főnök majd esetleg drasztikus, zsigerelő módszereket fog bevetni, hogy felmondásra kényszerítsen.)

- Keresel másik munkahelyet, felmondasz. (De így lemondasz a kielégítésről.)

- Öngyilkos leszel


Más opciók nincsenek. Senki nem fog tudni jobbat írn.

2019. okt. 21. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!