Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Egyesek miért gondolják azt...

Egyesek miért gondolják azt egy keveset kereső emberről,hogy buta is?

Figyelt kérdés
Szerintem az hogy valaki keveset keres nem jelenti azt hogy buta is.Én azt tapasztalom hogy sok helyen a munkaadó bolondnak tartja azt a beosztottját,akinek havonta fizet pár forintot,úgy is kezeli mint egy hülyét és úgy is beszél vele mint egy hülyével.De miért nézik hülyének egyes munkaadók keveset kereső beosztottjukat?Miért nem egyenrangú kollégáknak tekintik őket?

2021. jún. 10. 11:07
1 2
 1/19 Dr.med.habil. Genya ***** válasza:
46%
Azért, mert a sztereotípiák nem véletlen alakulnak ki, én ezért mondom így mindenről: "Tiszt. a kiv.!"
2021. jún. 10. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
Vannak olyan munkahelyek ahol a főnök azt gondolja magáról hogy csak ő az okos,a beosztottjai hülyék,így ennek megfelelően úgy is beszél velük mint a hülyékkel.A dolgozók persze vissza se mérnek neki szólni,féltik a kis nem jól fizető állásukat is.
2021. jún. 10. 11:14
 3/19 Dr.med.habil. Genya ***** válasza:
77%

Attól, hogy valaki beosztott, lényegtelen hogy buta vagy sem, egy főnöknek sincs jogában kutyául beszélni velük, meg úgy alapvetően senkinek sem senkivel.

Ez baj.

2021. jún. 10. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
71%
Ha annyiért is dolgozik, akkor miért kezelje másképp?
2021. jún. 10. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
35%

Mert gondolj bele:

Egy rendszergazda mit tanult hogy oda került?

Nyilván egy takarítóhoz még egy átlanos nem kell.

Ha nem egy olcsó munkaerő(értsd:Nem egy tipik takarító,vagy egy utcaseprő,vagy segéd munkás stb),akkor nem fog úgy bánni mint a hülyével,ha normális szakember vagy,akkor többre fognak értékelni

2021. jún. 10. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
93%
De amúgy főnök függö,ki paraszt,ki jófej
2021. jún. 10. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:
Szomorú hogy sok helyen bolondnak tartják az alkalmazottakat.Tapasztaltam ezt már takarító cégnél,gyorsétteremben,élelmiszerbolt van,gyárban,ezek közül a helyek közül nem is tudom van e olyan ahol nem tartják hülyének a dolgozókat.
2021. jún. 10. 11:22
 8/19 anonim ***** válasza:
39%
Azért mert azok. Képtelenek felfogni, hogy a manapság folyamatosan tovább kell magad képezni és több lábon állni. Ha nem, akkor egy vacak munkahelyen végzed ahol úgy csesztetnek, ahogy akarnak, mert ki vagy szolgáltatva. Én pl csak a hobbimból is megélnék, ezért a főnököm nem is utasít arra, ami nincs a munkaszerződésemben, hanem kér, hogy csináljam meg, és mondhatok nemet is. Ez a különbség.
2021. jún. 10. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:
8 azért a tisztelet mindenkinek járna.A keveset kereső ember is ember nem egy kalap sz@r.
2021. jún. 10. 11:29
 10/19 Dr.med.habil. Genya ***** válasza:
69%
Jó, látjuk, sértett vagy. Kikérted magadnak bármikor is a dolgot? Mert ha nem, nem csak butának néznek, de még tisztelni se fognak! Hogy tiszteljen valaki valakit, ha még az illető önmagát se...
2021. jún. 10. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!