Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Elektrotechnikus szakma vagy...

Elektrotechnikus szakma vagy inkább az egyetem felé kéne elmenni(talán mérnöknek)?

Figyelt kérdés

az egyetemet kicsit soknak gondolom jobban nem tudom kifejezni.

szóval egy technikus mennyire van lemaradva mondjuk egy mérnöktől,fizetésben stb.

hamarosan döntenem kell a tovább tanulásomról.


2021. jún. 10. 19:35
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Egy jó technikus aranyat ér, de azért jellemzően komoly különbség van fizetésben. Én a helyedben egy erős szakközépiskolába mennék, ahol lesz érettségid és szakmád/technikusi végzettséged, és akkor ha van kedved, megpróbálod az egyetemet, de nem vesztesz semmit, ha esetleg nem jön be, mert a szakmával el tudsz helyezkedni.

Másrészt nem kell feltétlenül a BME-re menni vagy MSc-t végezni, azzal is előbbre vagy sokkal, ha szakma mellé végzel valamelyik kevésbé szivatós egyetemen egy szakmába vágó BSc-t, ami egyáltalán nem teljesíthetetlen.

2021. jún. 10. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen a választ
2021. jún. 11. 06:38
 3/3 anonim ***** válasza:
Hát a technikusi az jó alap.Én elvégeztem,nem olyan könnyű,de ha tanulsz hozható.A mérnöki azért komolyabb(főleg a kedvenc tárgyam,a villamosságtan),de sok gyakorlásal és megfelelő alapokal vihető.Fizetésben inkább az is lehet,hogy a technikusnak többet kell melózni jó bérért.Mérnök azért többet kap,de egyikkel sem fogsz éhezni,az biztos.
2021. jún. 14. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!