Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Hogyan lehet feldolgozni,...

Hogyan lehet feldolgozni, hogy masok kevesebb munkaval tobbet keresnek cegen belul?

Figyelt kérdés

Alapvetoen a felismerhetoseg elkerulese erdekeben altalanossagban megfogalmazva a helyzetet:


A cegnel 4 munkakor van (marmint a fonokoket leszamitva) es abbol 2 alapbol magasabb fizetessel rendelkezik. Viszont egy szerzodesben rogzitett dolog miatt (semmi koze a munkateljesitmenyhez) a csapat fele kb szinten kap egy bizonyos bonuszt ami szinten jelentos. Azokrol nem is beszelve akik a halmaz mindket elemebe beletartoznak.


En egyiket sem kapom meg, pedig en a 4 munkakorbol 3-ban rendszeresen dolgozok (mas nem csinal ilyet, mindenki csak a sajat feladatat vegzi). Raadasul eleg sok tulorat is szoktam vallani ami nem jellemzo a cegnel es meg igy is boven 20-30 ezerrel elmarad a fizetesem masoketol. Talan 3-4 olyan ember van aki az en berkategoriamban van, de ok kevesebbet dolgoznak nalam.


Fusztral ez az egesz, hogyan rendeznetek le ezt magatokban? Fizetes emeles nem jatszik, celoztam mar ra de leraztak.


2021. jún. 12. 18:01
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Konkrétumok nélkül nehéz átlátni ezt, de normális cégnél az kap több fizetést, aki több felelősséggel járó beosztásban van (vezető, döntést hoz), illetve aki közvetlenül bevételt csinál (értékesít, ügyfelet hoz stb.)
2021. jún. 12. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
64%
Fogad el attól hogy irigykedsz nem leszel előrébb.
2021. jún. 12. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

1. folyt. Nem normális cégnél persze minden másképp is lehet, pl a rokon, a haver, a szerető stb. keres jobban.


Hogy pont nálatok mi a helyzet, azt te tudod. De ha jó vagy a szakmádban, és tényleg méltatlanul bánnak veled, akkor keress másik melót :)

2021. jún. 12. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
#1 alapvetően, kivétel nálunk. Én is voltam vezető beosztásban, de a beosztottam többet keresett, mivel 10 éve a cégnél van (én 3), a felelősség természetesen az enyém volt. A végeredmény az volt, hogy leléptem, szenvedjen a kollégákkal más...
2021. jún. 12. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
77%
Ha nem tetszik akkor dobbantasz, ha nincs hova, akkor meg elfogadod hogy ez van.
2021. jún. 12. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
36%

Sehogy nem kell ezt feldolgozni, ha úgy gondolod hogy te sokkal többet dolgozol mint a többiek és több fizetést érdemelnél akkor ezt érdemes jelezni a HR-esnek.

Aztán ha nem értesz egyet azzal amit mond akkor fel lehet mondani.

Amúgy sok ilyen búzgó mócsingot ismerek akik úgy látják hogy sokkal többet dolgoznak a kollegáiknál és nélkülözhetetlen elemei az adott cégnek, aztán kiderül ők maguk azok akik indokolatlanul beleütik mindenbe az orrukat és saját maguknak keresik a plusz feladatokat, nem tudatosan persze, csak elvállal minden hülyeséget mert nem tud vagy nem tudja hogy mire kell nemet mondani.

De most kapaszkodj meg, miután ezek az emberek otthagyják azt a munkahelyet, az adott cég ugyanúgy üzemel tovább...

2021. jún. 12. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Lehet, hogy igazad van utolso. Valoszinuleg tenyleg nelkulem is siman tovabb uzemelne a ceg, elottem is mentek a dolgok es utanam is fognak. A nemet mondassal tenyleg vannak problemaim, magamtol biztos nem tuloraznek ennyit, meg alapbol se akartam minden reszre bekerulni, csak kicsit sokat akarok teljesiteni. Amikor nincs munka en akkor is rogeszmesen keresem, nehogy azt lassak, hogy semmit se csinalok. Aztan mikor mindenki csak lezeng felmegy bennem a pumpa.

Nem vagyok egyebkent irigy arra, hogy mas tobbet kap, csak nem tartom igazsagosnak.

2021. jún. 12. 18:40
 8/10 A kérdező kommentje:
Felmondani egyebkent nem akarok, mert ha en hozom magam kellemetlen helyzetbe azzal, hogy hagyom magam kihasznalni akkor mashol is ugyan ezekkel az erzesekkel fogok kuzdeni.
2021. jún. 12. 18:41
 9/10 A kérdező kommentje:
Azt nem mondtanam, h meltatlanul bannak velem, mert amit fonok kioszthat jutalmat egyenileg abbol szerintem annyit kapok amennyit dolgozok. Se tobbet, se kevesebbet. Meg amugy is megbecsulnek szerintem. Egyszeruen csak az en berkategoriam a munkakorombol adodoan mas, mint a tobbieke. Mint ahogy mondjuk egy gyarban a gepbeallito tobbet kap egy sima osszeszerelonel.
2021. jún. 12. 18:47
 10/10 anonim ***** válasza:
4%
Kábítószerek, prostituáltak, önpusztítás...
2021. jún. 12. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!