Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Halál miatti elválást hogyan...

Halál miatti elválást hogyan lehet feldolgozni?

Figyelt kérdés

Gyakornokként dolgozok egy cégnél, a felletesem(27éves) egy nagyon jó szakember, de nagyon hallgatag. Nem tudok róla semmit, pedig már egy éve a szárnysegéde vagyok. Még alapdolgokat se, h van e felesége, gyereke, hol lakik.

Karácsonyi bulin egyik kollégával beszélgettem és ő mondta, h egy nő volt a felletesem életében, akit közlekedési balesetben elvesztett, azóta nincs senkije. Ennek 6 éve. Azóta zárkozott és befeléforduló. A lány is a cégnél dolgozott, együtt jöttek oda már egypárként. Így sokan ismerték őt személyesen. Egy angyalszivű tünemény volt, aki igazán tudott szeretni...

Hogyan lehetne ebből őt kizökkenteni? Szeretném ha kicsit jobban nyitna az emberek felé, mert tényleg nagyon antiszoc.



2016. dec. 27. 16:50
 1/4 anonim ***** válasza:
Én nem tudom mit lehet tenni.
2016. dec. 27. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Szerintem nem a te feladatod lenne ebből kizökkenteni. Persze kedves tőled, meg tudom, hogy csak segíteni akarsz, de ezeknek általában nagyon rossz vége szokott lenni.


Nekem egy dolog bevált, mikor hasonló helyzetben voltam. Egy barátnőmnek az anyukája meghalt és nehezen tudta feldolgozni. hatalmas törés volt az életében. Haragudott mindenre és mindenkire. Elvétve az asztalán ahgytam prospektusokat a lelki segélyszolgálatoktól, pszichoterapeuták elérhetőségét, netes segélyszolgálatok webcímét.


Sok időbe telt, mire észhez kapott és "véletlen" ráakadt. Szerencsére hasznát vette. Úgy hiszem, hogy a munkahelyi kapcsoaltok többnyire felszínesek. Nem tudni pontosan kinek milye van, mennyire antiszoc, stb.


Lehet vannak barátai, akikel megbeszéli, lehet jár valakihez és próbálnak áttörést megélni, stb.


Talán az egy amit tehetsz, hogy pl munka után meghívod egy kávéra, vagy szülinapjára veszel valami kis apróságot, amivel azt tükrözöd, hogy figyelsz rá. (Pl. egyszer elszólta magát, hogy szereti a keresztapa c. filmet és te megtaláltad a dvd-t karácsonyi kiadásban dupla lemezes, vágatlan verzóban. (most csak mondtam valamit :)) Vagy mesélt arról, hogy a rokona hülye nyakkendőkbe jár a családi ebédekre, akkor venni neki egy bohém, idióta nyakkendőt, stb ) Szóval igen. Valami ilyesmi. Ha őepdig nem úgy sül el a dolog, ahogy tervezted, az se érjen váratlanul. Csak nyugi, és tarts egy tisztes távolságot, amit p is elvár.

2016. dec. 27. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Szerintem nem vagy abban a helyzetben, hogy tenned kelljen bármit, nem vagytok távolról sem olyan viszonyban hogy egy ennyire érzékeny dologba avatkozz.
2016. dec. 27. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Ne haragudj, de ha semmit nem árul el a magéletéről, akkor a legkevésbé sem a te dolgod őz kizökkenteni. Én sem szeretek a munkahelyemen a magánéletemről beszélni (pedig nekem nincs semmi hasonló történetem), de ha egyszer csak egyik kolléga előjönne azzal, hogy a hátam mögött beszélgetett másokkal, és ezt-azt megtudott, amiben ő most segíteni szeretne nekem... hát igencsak kiakadnék. Még ha ő maga mesélte volna el neked, az más - de így, hogy nem is tőle tudod, sztem semmi közöd hozzá.
2016. dec. 28. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!