Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Miért van az, hogy egy munkahe...

Miért van az, hogy egy munkahelyen sem akarok dolgozni?

Figyelt kérdés

Miért van az, hogy nem érdekel semmi? Semmi olyan ahol vannak kollégák, ahol meg kell felelni? Miért nem akarok bizonyítani?

Lustának nem mondanám magam, minden nap főzök-sütök, a hatalmas udvarunkat rendezem (nőként füvet nyírok egy hatalmas telken, fát hasogatok, kertészkedem) takarítok, a gyerekemmel tanulok, a kicsire vigyázok. Mások ugyan nem minden napos szinten, de csinálják ezt munka mellett. Én viszont nem dolgozom munkahelyen, háztartásbeli vagyok. Máskor meg rosszul érzem magam, hogy a férjem fizet mindent. Ugyanakkor neki így jó és végülis nekem is. Csak néha eszembe jut, hogy én képtelen lennék dolgozni, nem érdekelne semmi. Sokkal szívesebben csinálom itthon a fizikai munkákat, mint egy munkahelyen valami mást aminek esetlegesen tétje van, meg kell küzdeni a főnökkel, kollégákkal. Nem azzal van a bajom, hogy nem szeretem az embereket, mert vannak barátaim. A munkavállalástól pedig mégis félnék és nem érezném jól magam. Miért van ez? Egy ideje kicsit böki az oldalam, hogy kéne egy melóhely.

Talán ha lenne egy vállalkozásom...de ott is az ügyfelekkel kéne egyeztetni stb.

A másik meg az, hogy csak érettségim van, 18 évesen már szültem és azóta nem dolgoztam/nem tanultam tovább. Most kezdem érezni esetenként, hogy én nem tartom ennyire kevésnek magam, de amint írtam a munkával, pénzekereséssel járó dolgoktól pedig írtózom.

27/nő


2021. jún. 5. 12:56
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
74%
Nyugi, majd ha nem lesz férjed, sem más aki eltartson.. akkor elmész majd dolgozni.
2021. jún. 5. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 A kérdező kommentje:

Nem arról va szó, hogy nem akarok. Hanem, hogy nem bírnék, írtózok tőle.

Különben neki így a legjobb, hogy nincs gondja a házra, főzésre mert mindent megcsinálok. Inkább engem zavar a helyzet egy kicsit.

2021. jún. 5. 13:43
 3/33 anonim ***** válasza:
43%
Nem ertem. Ha nem kell dolgoznod, akkor nincs mit analizalni. Engem is eltart a ferjem, es ha nem igy lenne, akkor sok emberhez hasonloan dolgoznek ugy, hogy esetleg kimondottan utalnam a munkahelyem.
2021. jún. 5. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
40%
Minden okod meg van rá hogy zavarjon. Én nagyon rosszul érezném magam még akkor is ha megtehetném h ilyen fiatalon otthon uljek es kertet kapirgáljak mint a nyuggerek mert kb ugy elsz mint egy nyugdíjas 27 evesen ne haragudj.Még ha nem is keresel pénzt mondjuk azért h önállósítsd magad és ne párodtól függjél például mondjuk tanulhatnál is vagy annyira fiatal még hogy egy piacképes végzettséget szerezz amíg háztartásbeli vagy. Mert érettsegivel nulla munkaviszonnyal ha ne adj isten a párodnak baja lesz nem sokra fogod vinni mehetsz a gyerek mellett 3 muszakba dolgozni a gyárba. Igy ennek fényében nekem se lenne kedvem a helyedben dolgozni ugyanis sima érettsegivel ilyen melókat fogsz jórészt kapni plussz nulla munkatapasztalattal. A parodnak sincs erre igenye hogy tanulj tovabb mert en meg ugy gondolom egy ferfi sem eletbiztositas. Barmi johet elveszíti a masik a munkajat, egeszseget, ezen elgondolkodtal hogy mi lenne akkor sima erettsegivel hova tudnal menni dolgozni? Piackepes iskolakkal az egeszsegesen gondolkodo nő a milliomos ferje mellett is igenyt erez arra hogy a sajat szakmajaban epitsen karriert. Az aki tanul rendesen altalaban szereti a munkajat s idovel ki szeretne benne teljesedni s nem csak haztartasi munkat vegezni meg gyereket nevelni. Csak nehogy későn gyere erre rá hogy a takaritason kivul is van egy Nőnek élete.
2021. jún. 5. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:
43%
Szerintem ez tök normális felfogás, én is irtózom attól, hogy bárhol is megfeleljek bárkinek is, meg a kötöttségek sem hiányoznak. Fogd fel úgy, hogy főállású anya vagy, az is egy munkahely végülis. Ha pedig a férjednek is jó így, akkor meg végképp ne aggódj semmiért sem. Esetleg keress valamilyen karitatív elfoglaltságot, amiben hasznosabbnak éreznéd magad. Nem állandót, hanem csak valamilyen időszakosat.
2021. jún. 5. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:
56%
Igen s ha a férjeddel valami tortenik majd munka es bevetel nelkul maradni sem egy leányálom. Esetleg elhagy. Ha csak nem egy milliardos mágnás felesege vagy akinek a fél vagyona a tiéd🙂az eltartott vegzettseg nelkuli nők amugy ebbe bele se gondolnak? Iskolak,szakmak nelkul gyerekkel munkat találni😳😕sajnalom a gyereket.Vegulis karikativ munkat is vegezhetsz persze ha megteheted mert mondjuk milliardos a ferjed.
2021. jún. 5. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:
87%

Mert ki a fenének van kedve nap munt nap bazári majomként produkálni magát apró pénzért?

A munka szar. Ami kényszer, ami muszáj, az csak szar lehet.

2021. jún. 5. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 A kérdező kommentje:

4-es épp ez a baj. Nem érdekel semmi. Szívesen tanulnék ha lenne olyan ami érdekel és akkor jó eséllyel szívesen el is helyezkednék abban a szakmában.

Nem milliárdos a férjem, de jól élünk így is. Mivel tényleg hatalmas a telkünk ha én is dolgoznék muszáj lenne valakit fizetni, hogy rendben tartsa. Most jöttem be épp, mert kint dolgoztam és még megyek egy kört.

Az a baj, hogy olyan ami nem érdekel, nem megy bele a fejembe, nem tudom megtanulni.

Nekem nem a munka büdös, félre ne értsétek. Ha annyira lusta dög lennék inkább elmennék egy irodába lézengenim vagy tudomisén, mert itthon hulla vagyok estére. Hanem egyszerűen az a légkör ami egy átlag munkahelyen megy. Dolgoztam még diákként, azokon a nyarakon egy 5-10 kilót mindig ledobtam. Mindennapos hasmenés és étvágytalanság kísérte a dolgozásomat. Ha ki is tanulnék bárminek, amíg a férjem nem szeretné, amúgy sem mennék szerintem dolgozni :c legbelül vágyok rá, hogy önálló legyek, de közben meg iszonyom van az egésztől.

2021. jún. 5. 17:10
 9/33 A kérdező kommentje:
A kisebbik gyerekem még csak nyáron lesz 3 és ősztől megy oviba. Talán akkor tanulnék valamit, mert lenne egy kis időm:s de fogalmam sincs mi az ami érdekel, ami lekötne. Néha olyan elveszettnek érzem magam.
2021. jún. 5. 17:14
 10/33 anonim ***** válasza:
Bőven vannak, akik ezzel hasonlóan vannak. A szokásos értelemben vett munka sem való mindenkinek. Nem kellene már ezt ennyire erőltetni, túlhaladott dolog.
2021. jún. 5. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!