Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Félénkebb, visszahúzódóbb,...

Félénkebb, visszahúzódóbb, introvertált emberek, hogyan éltétek meg az első álláskeresést, állásinterjút?

Figyelt kérdés
Hogyan készültetek fel, vettétek rá magatokat az egészre?

2021. jún. 17. 13:15
 1/8 anonim ***** válasza:
23%
Elájultam, lefordultam a székről és kinevettek. Aztán kitessékeltek az irodaházból azt kiáltva, hogy gyúrjak meg hogyhogy még nincs barátnőm...
2021. jún. 17. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
95%
Fegyelmezetten. Az mindennek a kulcsa.
2021. jún. 17. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
98%

Nem akartam munkanélküli lenni, ez elég motiváció volt :)


Az interjú maga oké volt, bár eléggé izgultam, de attól még tudtam brszélni.


Amint kiléptem az ajtón, rámtört a szorongás miatti hasmenés, addig szerencsére teljesen jól voltam.

2021. jún. 17. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Első komolyabb diákmunkához (tehát nem gyorsétterem, gyár vagy szupermarketes elbeszélgetésről beszélek, ezeknél nem számít mit csinálsz) fogalmam nem volt, hogy miben menjek, ezért mentem utcai szerelésben: rockbandás pulcsi, farmer, sportcipő.

Ez egy mentori munka lett volna. Paráztam az interjú előtt nagyon, mert egy baromi jó állás lett volna egyetem mellett és nem akartam elbaltázni. Sokat nem agyaltam semmilyen betanult szöveg megtanulására.

A beszélgetés jó volt, kedvesek voltak velem, érdeklődőek, én kicsit szorongtam belül, de próbáltam eladni magam azért, mintha lenne önbizalmam, egy bátor embernek látszani. Pozitív visszajelzést kaptam az interjú végén, de végül küldték az e-mailt 2 napra rá: Nem megfelelő a személyiségem a munkára, nem tudnak alkalmazni.

2021. jún. 17. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Émelyegtem, csorgott rólam a víz, rettenetesen ciki volt a végén kezet fogni a leendő főnökömmel csöpögősre izzadt tenyérrel... Viszont a lényeg, hogy megkaptam az állást. :D
2021. jún. 17. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
96%
Én jól bírtam, én is introvertált vagyok, nekem kifejezetten tetszett az az állásinterjú. Még egyen voltam ezen kívül, az is nagyon tetszett. :) Tehát, nekem jó emlékeim vannak az állásinterjúkról. :):)
2021. jún. 17. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
*Figyelj,vesztenivalód nincs; odamész lazán, boldogan, nem is kell erőltetni a mosolyt se, jön az magától. Úgy menj oda, hogy megkapod az állást, és akkor nyugodt leszel. :):) Tehát, hogy érezd magadban az erőt; hogy megkapod az állást; ettől még persze lehet, hogy nem kapod meg , de akkor sincs semmi baj. Lehet menni tovább. :)
2021. jún. 17. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Én általában az asztal másik oldalán szoktam ülni az interjúk alatt. Kérlek ne kezdjetek el betanult szövegeket elmondani, megjátszott személyiséget előadni. A betanult szövegből 2 kérdéssel teljesen ki tudlak szedni. Az esetek jelentős részében a megjátszott személyiséget is észre veszik az asztal másik oldalán. Tegyük fel, hogy igazán jól adod a karaktert amit akarsz de nem te vagy. Komolyabb pozíciók esetén a gyakorlati idő végén nagy eséllyel feltűnik, hogy estlegesen nem vagy alkalmas a feladatra. Ilyen esetben kölcsönösen raboltuk egymás idejét.
2021. jún. 17. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!