Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Introvertált emberből lehet...

Introvertált emberből lehet jó vezető?

Figyelt kérdés
Ha igen miért? Ha nem miért nem?

2015. máj. 9. 18:36
 1/4 anonim ***** válasza:
0%

Nem nagyon. Csak zsarnokoskodna a nyomorult élete miatt másokon!

Az ilyennek leginkább elmeosztályon a helye.

Talán ott nem okoz kárt.

2015. máj. 9. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Attól függ, hány éves vagy. Én ilyen 16 éves koromig introvertált voltam, de olyan gimibe jártam, ahol minden évben vizsgáztunk, erőltették a szóbeli szerepléseket, egyetemen is ez van, én úgy érzem, sokkal bátrabb lettem. De ha már 30 vagy, és még mindig nem szereted a nagy társaságokat, a szereplést stb., akkor kétlem, hogy ez változni fog.
2015. máj. 9. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Ez sok mindentől függ. Nem csak ilyen egyszerű a képlet, hogy aki introvertált, nem lehet jó vezető, aki extrovertált, az meg igen. Ez hülyeség. Tény, hogy több esélye van egy extrovertáltnak, mert jobban tud kommunikálni, jobban tud hatni az emberekre, oda tudja tenni magát a különféle helyzetekben. Az ilyen emberekre jobban hallgatnak a többiek és adnak a szavára. Viszont az ilyenek általában felszínesebbek és felületesebbek is (ez is csak általánosítás). Az introvertált ember viszont általában magába forduló, mély gondolkodású, sokszor mély önismerettel és erős személyiséggel. Ez sokszor egoizmussal párosulhat, de nem mindenkinél. A mély, erős sezmélyiségű, de csendes emberek is lehetnek jó vezetők, sőt, igazából az ilyenek nagyon jó vezetők is lehetnek, mert tekintélyt parancsolnak. Nemcsak ordibálással és sok dumálással lehet vezetni másokat, hanem van olyan személyiség, aki egy pillantásával el tudja érni azt, amit más fél óra dumálással.


Szóval egyáltalán nem egyszerű ez a dolog. Mindenféle emberből lehet jó vezető, nincs egy meghatározott, fekete-fehér képlet erre.

2015. máj. 9. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Zsolt Vastag válasza:

Nem ezen áll vagy bukik a dolog.Egy extrovertált lehet hogy hamarabb szólal meg illetve nem borsózik tőle a háta, viszont ha nincs benne gyakorlata lehet hogy fél órán keresztül fogja ecsetelni a nagy semmit.Egy introvertált ember viszont általában gondolkodik mielőtt megszólal és ha meg szólal azt hamar letudja, ugyanakkor nehezebben tesz túl a szégyenérzetén.


ui.

Az első kommentelő kérem nézzen utána az introvertált személyiség mibenvoltának.

2016. nov. 23. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!