Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Tegnap mutattak be az új...

Tegnap mutattak be az új munkahelyen, de senki nem ajánlotta fel a kölcsönös tegeződést. Vajon miért?

Figyelt kérdés
Új iskolában fogok tanítani szeptembertől, tegnap mutattak be a leendő kollégáknak, egy főzős-bográcsozós esti tanári összejövetel keretében. Én is ebben az iskolában tanultam diákkoromban. A régi tanáraim egyszerűen lecsendőrtegeztek, de egyik sem mondta, hogy akkor én is tegezzem vissza őket. Amikor látványosan bajlódtam-kínlódtam a megszólításukkal, nem segítettek. A fiatalok meg eleve magázva szóltak hozzám (mind nők voltak). Én férfi vagyok, elvileg nem kezdeményezhettem, nekik kellett volna tegeződést felajánlani, de eszükbe sem jutott. Ha ez szeptembertől ebben a stílusban fog folytatódni, akkor inkább keresek nyáron egy másik helyet, köszönöm, de ebből a csendőrtegezősdiből és magázósdiból nem kérek. Az igazgató (nálam 8 évvel idősebb férfi) szintén végig magázva beszélt hozzám. Olyan volt, mintha ki lettem volna rekesztve valamiből, csak ültem a kis tányérommal és néztem magam elé.

2021. jún. 19. 13:02
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
83%
Üdv a felnőttek világában! Lesz ez még így se!
2021. jún. 19. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
71%

"Ha ez szeptembertől ebben a stílusban fog folytatódni, akkor inkább keresek nyáron egy másik helyet" Látványos, ugyanakkor érthetetlen lesz a megfutamodásod, kérdező.


Azért nem ajánlották fel a tegeződést, mert teljesen természetes, hogy visszategezd őket.


Apropó, hogy jutottál át a tanári pályaalkalmassági vizsgán? Miért akarsz emberekkel foglalkozni, ha ennyire -khm, khm, ez egy eufemizmus lesz- szerények a szociális kompetenciáid?


Van egy nyarad, hogy fejleszd a skilljeid, akár szakember bevonásával is! Hajrá! Drukkolok neked.

2021. jún. 19. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
Mi az a csendőrtegeződés?
2021. jún. 19. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
Egyáltalán nem gondolták úgy, hogy visszategezzem őket. Ők továbbra is a régi diákot látják bennem, és magázó megszólítást várnak el tőlem, "Marika néni", "Katika néni", "Rózsika néni" egyaránt így viselkedett. Ha visszategezést vártak volna, akkor RÁUTALÓ magatartást tanúsítottak volna. Az egyik még mondta is: "Ne mondd nekem azt, hogy nem változtam semmit, mondd ki őszintén a következő mondatot az arcomba: - Marika néni, jól meg tetszett öregedni!" Ezek szerint a magázást, tetszikelést várják el.
2021. jún. 19. 13:21
 5/18 anonim ***** válasza:
100%
A csendőrtegeződés (csendőrpertu) azt jelenti, hogy a társ.-ilag magasabb rangúnak vélt státuszú ember tegezhet úgy embereket, hogy azok nem tegezhetik őt vissza. A kifejezés a Horthy-érából származik.
2021. jún. 19. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%

Túlgondolod teljesen. Ha tegezni akarod aki tegez, azt visszategezed és kész, tök mindegy mit szól hozzá vagy mennyi idős.


Téged inkább azt frusztrálhat szerintem hogy a volt sulidban vagy, lehet ott szereztél rossz élményeket, amik miatt szorongsz és így jön ki rajtad (csak egy elképzelés).

2021. jún. 19. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
83%
Én teljesen megértelek, velem is próbálkoztak pár évvel idősebb szomszédok, egy ideig nyeldestem, aztán mondtam, hogy vagy magázódunk, vagy tegeződünk, mert ez így nem fog menni - talán nem szó szerint, mert régen volt, biztos nem mindegyik örül(t) a tegezésnek, de nem érdekel.
2021. jún. 19. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
*pár évvel ezelőtt
2021. jún. 19. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
68%
Tanároktól mit vársz? Családom nagyrészt pedagógusokból áll. Tudnának mesélni.
2021. jún. 19. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

Hozzánk a gimibe is jött olyan tanár, aki anno itt tanult. (Ő is pasi). Az idős tanárnőket pl. így szólítja, hogy "Szia, Ági néni", vagy "Edit néni, megkérnélek..."

Mondjuk szar, hogy a diri is olyan gyökér (nálad mindössze pár évvel idősebb pasi létére), hogy nem tegezett le (akkor visszategezhetnéd simán), vagy nem ajánlotta fel a tegeződést. Értem, mi a gondod, te nem fogod felajánlani, hisz a főnököd.

Azért az ilyen Rózsika néniket megpróbálnám simán úgy, hogy keresztnév+néni+tegeződés.

2021. jún. 19. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!