Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Tegnap mutattak be az új...

Tegnap mutattak be az új munkahelyen, de senki nem ajánlotta fel a kölcsönös tegeződést. Vajon miért?

Figyelt kérdés
Új iskolában fogok tanítani szeptembertől, tegnap mutattak be a leendő kollégáknak, egy főzős-bográcsozós esti tanári összejövetel keretében. Én is ebben az iskolában tanultam diákkoromban. A régi tanáraim egyszerűen lecsendőrtegeztek, de egyik sem mondta, hogy akkor én is tegezzem vissza őket. Amikor látványosan bajlódtam-kínlódtam a megszólításukkal, nem segítettek. A fiatalok meg eleve magázva szóltak hozzám (mind nők voltak). Én férfi vagyok, elvileg nem kezdeményezhettem, nekik kellett volna tegeződést felajánlani, de eszükbe sem jutott. Ha ez szeptembertől ebben a stílusban fog folytatódni, akkor inkább keresek nyáron egy másik helyet, köszönöm, de ebből a csendőrtegezősdiből és magázósdiból nem kérek. Az igazgató (nálam 8 évvel idősebb férfi) szintén végig magázva beszélt hozzám. Olyan volt, mintha ki lettem volna rekesztve valamiből, csak ültem a kis tányérommal és néztem magam elé.

2021. jún. 19. 13:02
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
Írt a kérdező egy példát, hogy tetszikezést várnak el tőle...
2021. jún. 19. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:

Munkahelyeken alap kollégák között a tegeződés, sőt a főnökkel is, én megfordultam már jo pár munkahelyen, mindenhol azt röhögték ki, aki magázta a többieket. Egyetlen főnökömet magáztam, de csak mert soha életemben nem találkoztunk személyesen, telefonban meg olyan más...

Én random letegezek kb bárkit, ha nem tetszik neki, legfeljebb szól. De, ha nem érzed köztük jól magad,annak nem hinném, hogy csak ez az oka. Lehet, hogy az tényleg nem a te helyed. Fogadd el, ha nincs más meló kilátásban, aztán majd látod, mi lesz. Ha nem lesz ott jó neked, akkor keress mást!

2021. jún. 19. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
Én miután visszategeztem az engem többször tegező főnököm, pár nappal/héttel (már nem emlékszem) később már az utcán találtam magam próbaidő alatt. Persze nem biztos, hogy ezért.
2021. jún. 19. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:

"Írt a kérdező egy példát, hogy tetszikezést várnak el tőle..."


Oké.

Én pedig megpróbálnám a .........néni és tegeződést. Ha nem jó, akkor szól az idős kolleganő.

2021. jún. 19. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
Szerintem még a volt tanáraidnak is szokatlan volt a szituáció. Én bízom benne, hogy augusztus végén mikor elkezdődik a munkád akkor mindenki felajánlja a tegeződést.
2021. jún. 19. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
#14 igazad van, kár volt beleszólnom, bár szerintem is nekik kellett volna ezt kezdeményeznie. Nekem is ajánlotta már fel mosolyogva pár 70 körüli kollegina nekem, 30 körüli "férfiként", hogy tegeződjünk.
2021. jún. 19. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
50%
Augusztus közepén, amikor a tényleges munka megkezdődik, fel fogják ajánlani a tegeződést. Még nem vagy kolléga.
2021. jún. 19. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
Nekunk van egy 15 evvel fiatalabb barati hazaspar akiknek van egy 14 eves lanyuk. mindharman Erzsi neninek es Lajos bacsinak hivnak bennunket de ugyanakkor tegezodunk mindannyian. ez azert lett igy mert a kislany bar remekul beszel magyarul angol az anyanyelve es felvaltva beszelunk mindket nyelven. amikor kezddtunk osszejarni akkor mondtak hogy a kislany nem tud magyarul magazodni igy lettunk mi ezen a megszolitason es ez nagyon kedves igy semmi baj vele. de tul a 60 on azer Mo on nem orulnek ha egy 14 eves kislany letegezne.
2022. júl. 10. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!