Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mit lehetne tenni? A munkahely...

Mit lehetne tenni? A munkahelyemen senkit nem érdekel a járvány, nemhogy maszkot nem vesz senki de még a távolságot sem tartják meg a kézmosást sem.

Figyelt kérdés
Megértem, hogy egész nap nem kellemes maszkban lenni. Az irodában ahol egyedül vagyok meg az utcán én sem viselem de a közös terekben sem veszik fel és kinézik azt az 1-2 embert aki igen. Hiába írtam ki az irodám ajtajára, hogy belépés csak maszkban nem érdekli őket pedig én még veszélyeztetett is vagyok. Csak a jogszabályokat tartják csak be: ahol a vendégeink vannak ott maszk kesztyű kötelező pedig az szabad tér tehát kb nincs is esélye a fertőzésnek mert nem kerülünk közel egymáshoz. Ahogy zárt térbe kerülnek veszik le a maszkot. 40 fős értekezleteket taratanak és ott sincs senkin maszk. :(

2020. máj. 21. 12:53
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
36%
Semmit, túlparázod.
2020. máj. 21. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
36%

Az irodád ajtaja nem zárható, vagy legalábbis nem "torlaszolható el" valamivel?

Én tuti nem járnék be a helyedben. :(

Elvileg ha veszélyezteti az egészségedet (márpedig veszélyeztetettként ilyen közegbe menni szerintem kimeríti ezt) akkor megtagadhatod a munkavégzést.

2020. máj. 21. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
33%

Üdvözöllek a magyar valóságban.

Tegnap hazafelé felszálltam a pálayudvaron a buszra. Akkor még volt hely. 2 megállóval később már állóhely is alig. 15 percen belül jött volna még 2 busz ugyanebbe az irányba, mégis erre préselődtek fel. Távolságtartás? Ugyan... legyünk homoerotikus közelségben, az a tuti!

(Mielőtt bárki kérdezné, nem, előre nem tudtam, hogy ezen ennyien lesznek, és igen, ma a későbbivel fogok menni.)

És akkor az utasok negyedén nincs maszk. Ja, hogy kötelező lenne? És ki ellenőrzi? A sofőr, akin szintén nincs? De még akin van, az is vagy a tokáját takargatja vele, vagy a teljes orra kilóg belőlle.

De a vonaton sem jobb a helyzet. Annyi, hogy ott a kaller többé-kevésbé betartatja a szabályokat. De mihelyett leszállnak a vonatról, 1 tizedmásodpercen belül már veszi is le a maszkot, nehogy akár csak pár pillanattal is tovább rajta legyen, mint ahogyan az jogilag kötelező. Aztán szépen átsétálnak a tömött várón, ahol kb. 10% visel maszkot.

... és ez a nívósnak és fejlettnek mondott Sopronban van.

Az emberekben - tisztelet a sajnos elég kevés kivételnek - semmi felelősségtudat és előrelátás nincs. Csodálkozunk, hogy olyanok a százalékos mutatóink, amilyenek? Egy szerencsénk van, hogy az átlag magyar csóró, és lakosságarányosan extrém ritka, hogy valaki pl. Olaszországban töltse a téli szünidejét. Szlovákia miért áll olyan jól? Mert ott az emberek döntő többsége megérti, hogy miért szükségesek ezek a szabályok.

Rohadtul groteszk, hogy egy olyan országban élünk, ahol meglincselik azt, aki ártatlanul elsodor egy szabálytalan gyalogost, de teljesen helyesnek tartják azt, ha valaki passzívan mások - akár tömegek - halálához hozzájárul.

Hogy ez túldramatizálás? A francokat. Olaszországban is elkezdődött valahogy... meg Vuhanban is. Meg az USA-ban is. Senki nem tudja, hogy hordozó-e, és ha netán igen, akkor nagyon könnyen megeshet, hogy az ő felelőtlen viselkedése miatt fognak mások meghalni.

Egyébként: annyit tudsz tenni, hogy te becsületesen betartod az intézkedéseket. KN95-ös maszk, gumikesztyű, és a ruháidat otthon azonnal kimosod. Persze szólhatsz is a feletteseknek, vagy ha annál is tökösebb vagy, akkor nyilvánoisságra is hozhatod a problémádat, a kérdés csak az, hogy az egészség, vagy a munkahely aktuálisan a fontosabb?


Egyébként: én utcán is hordok maszkot. Főleg, ha kis szél is van, nem 1-2 métert tud ám megtenni a vírus. A 1,5 méter csak egy hozzávetőleges érték, nem úgy kell érteni, hogy 1,6 méterre már sehogy nem ér el.

2020. máj. 21. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 A kérdező kommentje:

Eddig home officeban voltunk mert a munkahelyemet is bezárta a kormány. De most hogy jöttek a könnyítések vissza kellett menni dolgozni. Persze megtagadhatom a munkavégzést és akkor holnaptól nincs munkám. Ebben a helyzetben otthonról dolgozósat elég nehéz lenne találni. Úgy hogy köszi a "jó" tanácsot. Zárva van az ajtóm de nincs kulcs benne. Szóval bárki bejöhet. És épp nincs kihez fordulnom mert a főnököm tegnap felmondott :) az ő főnöke is új és nem is ismerem. Annyira nem lenne jó pont ezzel indítani kicsike beosztottként.

A széllel azért nem terjed a vírus nem kell aggódni de nagyon gáz, hogy nem veszik komolyan az emberek. Pedig egy maszkot feltenni meg 2 méter távolságot tartani olyan kis dolog az egészségünk védelmében. Ezel nem csak másokat veszélyeztetnek hanem a gazdaságot is mert ha nedurvul a járvány. Szerintem az lesz ha ez így megy tovább. Akkor megint minden bezár majd és rengeteg ember veszíti el az állását. Egy rokonom New Yorkban él. Beszélünk naponta. Csak ott több mint 20 000-en haltak meg. És nem csak idős beteg emberek hanem fiatalok is. Sajnos az olyanok mint az 1 hozzászóló képtelenek ezt felfogni amíg ők meg nem betegednek aztán ha túlélik majd nem győznek bocsánatot kérni.

2020. máj. 21. 14:28
 5/25 anonim ***** válasza:
82%
Semmit nem lehet tenni, max. szólj a felettesednek, már ha a pártodra áll, a többséggel szemben. Valószínűleg azt fogja mondani, hogy aki veszélyeztetett, vigyázzon jobban magára, és ennyi. Az én munkahelyemen sem hord senki maszkot. Ott a kézfertőtlenítő. Igaz, nincs is veszélyeztetett köztünk.
2020. máj. 21. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
10%

Bocsánat akkor, hogy jót akartam neked. :)

Ha fontosabb ez a munka mint az életed, akkor járj be továbbra is. Hajrá! :)

Még egyszer elnézést amiért szerettem volna segíteni. :)

2020. máj. 21. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 A kérdező kommentje:
Figyelj utolsó! Szerinted nekem nincs agyam, hogy ne jöjjek rá magamtól hogy biztonságosabb lenne otthon? De veled ellentétben én nem vagyok milliomos és ha nem kapok fizetést max 2 hónapig lehetnék otthon aztán nincs miből fizetni az alberletet és mehetek az utcára lakni vagy hajlektalan szallóra. Úgy ítéled, hogy az biztonsagosabb? Ez tényleg szuper ötlet! A járvány lehet eltart több évig. Addig mégis miből éljek? Fényből? Azért lehetne gondolkozni egy kicsit.
2020. máj. 21. 14:38
 8/25 A kérdező kommentje:
5. Már írtam, épp nincs felettesem!
2020. máj. 21. 14:39
 9/25 A kérdező kommentje:
Azért ez is kiakasztó! A munka fontosabb mint az életem? Te tuti valami eltartott kisiskolás vagy akinek lövése sincs az életről. Dolgozni nem hobbiból jár az ember legalabbis nem csak azért. Hanem elárulom pénzr keresni! Mert a lakhatás nincs ingyen drága kicsi szíven. Sőtvaz ennivalót sem adják ingyen a boltban csak azért mert járvány van! Nem egy moziról beszelgetünk ahova valóban nem muszáj menni!
2020. máj. 21. 14:42
 10/25 anonim ***** válasza:
45%
Ne hagyd ott, rengeteg a munkanélküli, nehéz az elhelyezkedés.
2020. máj. 21. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!