Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Egy hallássérült férfinek...

Egy hallássérült férfinek lehet targoncás jogsija? Gondolom a B kategória megléte után már nem kell külön targoncás jogsit megszerezni

Figyelt kérdés
Mert ugye a targoncás jogsi “A” kategória körül lehet, a “B”s jogsi tartalmazza az “A” kategória elveit is nem? Pl traktort tud vezetni ha valakinek van személykocsis jogsija. Gondolom targoncánál is csak előre-hátra meg emelések, stb vannak, amit gyerekek is meg tudnak csinálni.
2021. jún. 19. 16:01
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Targoncához és attól is függ milyen típusához, kell külön tanfolyam. Ott pl. tanulsz külön hidraulikát, valamennyi fizikát, hisz árút pakolsz, akár több tonnányit is egy fogásra. És kell a jó hallás is, mivel a kapukban, kanyarokban hangjelzéssel hívod fel magadra a figyelmet a többi raktári dolgozó számára, hogy jössz és ne legyen baleset. Ha nem hallod a másik targoncás hangjelzését és takarásból fordul ki, annak könnyen baleset lesz a vége, és nemcsak ti, de az árú is sérülhet, mégrosszabb esetben a raktár vagy a közelben közlekedő gyalogos raktárosok is.
2021. jún. 19. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Külön jogsi kell rá. Amúgy meg a B-jogosítvány nem helyettesíti be az A-t. Hiába van B-d, ha A-d nincs, akkor nem vezethetsz nagymotort.
2021. jún. 19. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Értem. És valaki tudja mit csinálhatna egy hallássérült a gyári munkákon kívűl? Szédülök bent a gyárban egyszer voltam osztálykiránduláskor a győri audi gyárban, elég is volt az az egy óra bentlét.
2021. jún. 19. 16:14
 4/9 anonim válasza:
84%
Kizárt, komolyan!
2021. jún. 19. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Irodai munka?
2021. jún. 19. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Egy hallássérültnek? Mit kell csinálni egy irodai munkásnak?
2021. jún. 19. 16:50
 7/9 anonim ***** válasza:
94%

Igen. Lehetsz programozó, webfejlesztő, közösségi média menedzsmentet írányíthatod. Ezekhez nem kell hallanod, a számteches melók nagyja introvertált, a kutya nem szól hozzád, kapsz egy emailt az utasításokkal azt csináld meg.


Amúgy még dechatlonban is támogatják a hallássérült munkaerőt, ott érdemes próbálkozni.


Hány éves vagy? Milyen végzettséged van, vagy milyen sulit csinálsz?

2021. jún. 19. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

20 éves vagyok, számítógép szerelő, karbantartó szakkal (megbántam már, hogy erre jelentkeztem). Igazából siket suliban végeztem el és nem volt ott normális szakma, ezért választottam ezt. Meg a tanárok erőltették rám a szakmát, holott én másik szakmát akartam.

“ Lehetsz programozó, webfejlesztő, közösségi média menedzsmentet írányíthatod.”

Ezekről mit lehet tudni? Kérlek leírná(tok)d nekem? Otthoni munkák ezek? Meg lehet élni belőlük és nem minimálbért adnak érte?

2021. jún. 19. 18:26
 9/9 anonim ***** válasza:
külön jogsi kell rá, nekem targoncára van, autóra még nincs. a siketek is kaphatnak orvosi alkalmasságit, de nem optimális munkaerő, inkább azt mondanám a munkáltató nem tartana alkalmasnak, így nem vennének fel. amúgy le is kell hozzá vizsgáznod, voltak akiket amúgy nem találtak alkalmasnak, pedig hallottak is. te egyéni megítélésed, hogy hallanád -e a dudálást, meg a vizsgabiztost vagy ha beszélnek hozzád? ha nem, akkor hagyd a fenébe!
2021. aug. 28. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!